Skocz do zawartości

Graupner MZ32hott, JETI DS14/16, Futaba 18SZ


TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Zalezy, jaka Sanwe masz na mysli, bo na przyklad "pistoletowe" sa bardzo dobre, zarowno pod wzgledem hardware, jak oprogramowania. Moj syn uzywa do aut RC i naprawde nie ma na co narzekac. 

 

 Taka : http://sanwa-denshi.com/rc/sky/propo/rds8000.html

 

"Pistolety" sa raczej prostsze ( nie w budowie , choc moze tez , ale przede wszystkim w obsludze ) . Mniej kanalow i ustawien. Akurat w samochodach to chyba SANWA jest dosyc mocna . "Lotniczo" sa gdzies tam na szarym koncu ( jesli chodzi o ilosci sprzedazy ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg Ciebie co trzeba zrobić?

 

Przeciez wczesniej napisalem. Powiedz, czego nie rozumiesz w nastepujacym zdaniu:

"zadne wypowiedzi na forach (te sa zwykle subiektywne, i to bardzo) nie zastapia mozliwosci samodzielnego zapoznania sie z wchodzaca w gre aparatura na zywo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak praktycznie zaproponujesz komuś zrealizować to zapoznanie sie na żywo z aparaturami (różnych producentów, tym bardziej aparatur wyższej klasy o jakich tu rozmawiamy). Bo na razie to puste słowa, a ciekawi mnie to wielce w kontekście skrytykowania mojej propozycji (moralnej czy nie to kwestia własnego osądu) lub lub wyśmiania mojej propozycji poznania urządzenia w teorii poprzez czytanie instrukcji (a ze względu na prace zawodową, czytam rocznie setki instrukcji - nie kart katalogowych, aby dobrać właściwe urządzenia).


A konkretnie co ma Ds-16 czego nie ma Mz-32,pomijajc cene i obudowe?

Skrypty i programy tez zostawmy, bo zrobi sie watek informatyki komputerowej ;)

 

Nie chce mi sie szukać, więc mam pytanko do użytkownika - czy w MZ32 jakiś kanał (potencjometr, suwak) może być mnożnikiem dla dowolnego miksera (lub nawet jednego punku w mikserze)? Np, żeby potencjometrem płynnie regulować np. róznicowość w jakimś zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"żeby potencjometrem płynnie regulować np. różnicowość w jakimś zakresie" - w ds14 mam to ogarnięte akurat na trymerze od kierunku bo taki mi pasowało, choć w manualu tego nie znalazłem - to tak apropo intuicyjności oprogramowania  ;) choć jestem początkujący w tym systemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Jurek, nie komplikuj. Nie chodzi o krytyke badz wysmiewanie sie, lecz o moje zdanie na ten temat i tyle. Domyslam sie, ze nie przeczytales uwaznie, wiec jeszcze raz powtorze. Wczesniej napisalem wyraznie: nie zastapi. A to nie wyklucza zaciagniecia informacji wsrod kolegow na forach. Tyle, ze reprezentowane na forach zdania, szczegolnie na temat aparatur (daleko nie trzeba szukac - wystarczy poczytac ten watek) sa tak zroznicowane, ze nie powinny sluzyc jako jedyne zrodlo informacji. Podobnie kierowanie sie jedynie instrukcja obslugi podczas wyboru, jakby nie bylo, kosztownej aparatury (a wlasciwie calego systemu, bo na kupnie nadajnika z jednym odbiornikiem zwykle sie nie konczy) to tez raczej mocno uproszczona droga, delikatnie mowiac. Co jest w tym nie do zrozumienia?

 

A gdzie mozna aparature "pomacac"? Mozliwosci jest kilka - dwie z nich sam wymieniles: u handlarza (do tego powinno sie jednak pofatygowac, a nie zamawiac sprzet w internecie od razu wychodzac z zalozenia, ze jakby co, mozna odeslac), u kolegow. Do tego dochodza jeszcze wszelkiego rodzaju zawody, pokazy modeli, kluby, a w niektorych przypadkach (zaleznie od odleglosci dojazdu) nawet targi modelarskie. Ja jeszcze nie slyszalem o przypadkach, w ktorych osoby szukajace pomocy nie otrzymalyby jej od uczestnikow takich imprez.

 

Wybierajac auto, nawet najtansze i najbardziej badziewiaste, tez chyba nie kierujesz sie jedynie przestudiowaniem instrukcji obslugi lub opiniami zaczerpnietymi na forach internetowych, lecz idziesz do handlarza i robisz jazde probna.

 

Moim zdaniem jest to na tyle logiczne, ze nie wymaga dalszych wywodow lub specjalnych wyjasnien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"żeby potencjometrem płynnie regulować np. różnicowość w jakimś zakresie" - w ds14 mam to ogarnięte akurat na trymerze od kierunku bo taki mi pasowało, choć w manualu tego nie znalazłem - to tak apropo intuicyjności oprogramowania  ;) choć jestem początkujący w tym systemie

co ma jeti, starszy graupner czy futaba to ja wiem. nie pytam też czy to ma jakikolwiek sens do codziennego latania. pytam czy ma to o MZ32 :D I ta funkcja jest opisana w instrukcji Jeti

Wybierajac auto, nawet najtansze i najbardziej badziewiaste, tez chyba nie kierujesz sie jedynie przestudiowaniam instrukcji obslugi lub opiniami zaczerpnietymi na forach internetowych, lecz idziesz do handlarza i robisz jazde probna.

Auto ma jeździć. W porównaniu z autem, aparatura ma spełniać troche więcej funkcji. Dla mnie teraz często wysublimowanych :D Nie każdy kolega, modelarz, czy sprzedawca o nich wie :) A jesli nie potrzebujesz takich funkcji, to bierzesz taką aparaturę na jaką Cie stać i jaka Ci sie podoba. Tak jak z autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie do konca. Pomiedzy "ma jezdzic", "ma jezdzic bezpiecznie", albo "ma jezdzic bezpiecznie i komfortowo" (to tylko przyklady) istnieja jednak istotne roznice. Owe roznice ksztaltuja cene i maja bezposredni wplyw na Twoje odczucia (poczucie bezpieczenstwa, komfortu, ergonomii itd.) podczas jazdy. Podobnie jest z aparaturami RC, ktore to moga jedynie pozwalac na sterowanie modelem (takie kryterium spelniala juz stara, ruska Pilot 2), na sterowanie bezpieczne, albo tez bezpieczne i komfortowe (to tez wylacznie przyklady, bez checi odniesienia do konkretnego produktu).

 

W sumie nie moje malpy i nie moj cyrk. Tworca watku sam zadecyduje, po jakiej drodze wyboru bedzie sie poruszal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Auto ma jeździć. 

 

Znowu sie nie zgadzam Jurek !   Moje ma jezdzic ,ale oprocz tego  zabrac ( jak trzeba ) moje modele  , zabrac ( jak trzeba ) moje rowery , zabrac ( jak trzeba) 6 osob i nasze rowery , ma miec mozliwosc ksztaltowania wnetrza wg moich potrzeb , ma NIE MIEC rozbudowanych ( bo tego nie lubie ) podswietlanych na 27 kolorow  konsol przy kierownicy no i ma "plynac"  na dlugich trasach . Te wymogi ( wg mnie ) spelnia tylko JEDEN samochod : Renault GRAND ESPACE  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuuu. Francuzi robią kiepskie aparatury ;)

Francuskość gdzie indziej lubię :)

Ale górki do latania maja boskie! Cudowne! Wspaniałe!

No i tam maja różne aparatury. Od futab mz po turnigy. Można pojechać i pogadać ;) a do tego to nieźli piloci i modelarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w F 18 można każdą funkcje przypisac do każdego manipulatora ustawiłem sobie Mode 11,219. 

I tak podwozie w góre drążek lewy na dół,podwozie w dół drążek prawy w górę po wcześniejszym przestawieniu wyłącznika SC w środkową pozycję .

Reszta normalnie;w prawo to w lewo w lewo to w prawo. I dobrze mi z tym.

Ty szukasz nadajnika czy maggi do zupy albo......   do ....y??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w F 18 można każdą funkcje przypisac do każdego manipulatora ustawiłem sobie Mode 11,219. 

I znów się mylisz lub nie rozumiesz. Nie można przypisać do drążka J4 sterowania lotkami jeśli mamy nadajnik z Mode2. Tak samo nie da się przypisać sterowania sterem kierunku do drążka J1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.