Skocz do zawartości

Graupner MZ32hott, JETI DS14/16, Futaba 18SZ


TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zasieków w starym oprogramowaniu nie zauważyłem :) W MZ nie jest do końca szybko i fajnie, bo trzeba kikać w ekran jach chce sie coś w locie zmienić. A ja lubię łazić po menu. Tak jesz szybciej i bezpieczniej.

Instrukcji do MZ nie czytam bo sa kiepskie. Pytam żeby sie dowiedzieć czy ma czy nie ma takiej możliwości. I dalej nie wiem :)  Instrukcje do Jeti sa na stronie Jeti :)

 

 

Instrukcje ze strony Jeti i Hackera  sa  identyczne i odpowiedz na twoje pytanie brzmi:tak ma.Gdybys mial jeszcze pytania odnosnie programowania Mz-32 to polecam forum rc-network de.Tam uzyskasz odpowiedz bezposrednio od Graupnera :http://www.rc-network.de/forum/showthread.php/452379-MZ-32-von-Graupner/page42

Przyklad programowania modelu:https://www.youtube.com/watch?v=MECXOfIcrYs

Na co dzien Ralf lata heli, dlatego troche sie gubi,ale daje rade.Programowanie Mz-32 jest bardzo proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amen Jurek powiedział już wszystko , a reszta to bicie piany która nic nie wnosi ciekawego  Ja dostałem instrukcję jak ustawić 4 lotki nie zależnie i to otworzyło mi drogę do wielu pozostałych ustawień w Jeti to takie proste ale trzeba wiedzieć co nacisnąć . :)  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Jeti wydaje mi się że producent trochę olewa przeciętnego Kowalskiego i jego instrukcja jest cała do bani Zakładają że Kowalski zaczyna przygodę z radiem powinien zacząć od supronara bo Jeti to maszyna dla zawodowców którzy tyle wiedzą co konstruktorzy w ustawianiu . Nie wiem jak jest z graupnerem wiec tu się nie wypowiadam. I wychodzi że to w sumie proste w tym jeti jest programowanie ale Kowalski nie raz by ciepną radiem przez okno, bo instrukcję Jasiu już dawno ciepną . Władek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te obrazki... po przeglądzie tutorialu MZ24 stwierdzam subiektywnie, że pismo obrazkowe nie jest z mojej bajki. Niewątpliwie MZ32 w sytuacji braku konieczności wymiany odbiorników jest dla mnie najtańszym wariantem. Powyższa 16-tka to też opcja w tym samym rozkładzie. Gdyby podejście programistów nie było zorientowane na bardzo młodych graczy i skłonność do uproszczeń - to Graupner jest opcją pierwszego wyboru.

Ja mam podejście old fashion i lepiej czytam komendy niż kody obrazkowe tych komend. Pewnie musiałbym mieć stałą ściągę z nanuala, co oznaczają ikony i ich kolejne zagłębienia w menu.

Wiesz, jest też kwestia starczego przyzwyczajenia. Jak Mamoń, lubię najbardziej to co znam ;)

System programowania MX20 jest bardzo dobry, bo go już trochę rozgryzłem i jest faktycznie poukładany logicznie.

Patrząc na same manuale, na sucho, to Jeti ma najbardziej zbliżoną logikę softu. Oczywiście w zarysie filozofii - czytaj subiektywnie.

Niestety, Jeti jest realnie na innej półce cenowej, np w porównaniu do MZ32 i Futaby T18SZ. Sprawa techniczna jak shape nadajnika jest bez istotnego znaczenia. To są niuanse natury estetycznej. Moc jest w jakości tego sprzętu. A czy cena to odzwieciedla? Na pewno jest to wycenione wysoko.

Futaba na tym tle jest mocną pozycją. Soft tradycyjny. Układ jeża też tradycyjny, co pewnie jest zaletą w stosunku do pizza-shape Jeti.

Wszystkie trzy brandy mają niezaprzeczalnie doskonały link. Z perspektywy latacza F5J, każda z nich jest w stanie zabezpieczyć wszystkie potrzeby ustawienia modelu na zawody.

Biorąc pod uwagę powyższe, na te chwilę jako podsumowanie, Futaba jest opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeleciałem obrazki i suma Summarum nie są takie złe. Można tez je trochę popersonalizowac. Bardziej mnie meczy ten kolorowy wyświetlacz. I dotyk.

Ale wydaje mi się ze gdyby był pulpit jak mc32 z bebechami od mz32 to bym się skusił. Ale to my opinion :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie widzę takiej opcji. Mikser można włączyć czy wyłączyć, ale nie można "przemnożyć" go innym kanałem

 

Sprobuj jeszcze raz,nie poddawaj sie.Szukaj az znajdziesz i pisz co znalazles po drodze,a i pozniej zmien jezyk w "menu",bo moze w innej wersji jezykowej jest wiecej funkcji,nigdy nie wiadomo :D .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem MZ18 przez chwilę. Drążki osadzone były najgłębiej ze wszystkich nadajników, które do tej pory posiadałem i to mi pasowało - sterowanie kciukami było bardzo wygodne.

Co do menu to obrazki w połączeniu ze szczątkowa instrukcją obsługi zraziły mnie do tego nadajnika. Teraz mam MX20 i jestem zadowolony.

W nawigacji w menu MZ18 pomagały analogowe przyciski z obu stron ekranu dotykowego działając w wielu przypadkach równolegle z menu obrazkowym.

 

Jakość ekranu dotykowego i przejrzystości menu w Futabie 18SZ oceniam lepiej ale... nadajników Futaby używałem wcześniej i to może być przyczyna.

 

Na moim etapie modelarstwa doceniam to, że jak potrzebuję odbiornik do prostego modelu to go kupuję a nie jak w Futabie kombinuję z zamiennikami żeby dojść cenowo do oryginału Graupnera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie chce mi sie szukać, więc mam pytanko do użytkownika - czy w MZ32 jakiś kanał (potencjometr, suwak) może być mnożnikiem dla dowolnego miksera (lub nawet jednego punku w mikserze)? Np, żeby potencjometrem płynnie regulować np. róznicowość w jakimś zakresie

 

 

Ja Twoje pytanie zrozumialem tak: w czasie lotu chcemy np. "wytrymowac" hamowanie,  czyli klapy i ster wysokosci z uzyciem punktu krzywej(to po niemiecku bardzo brzydko :P), to wszystko ma byc na suwaku lub potencjometrze.Mnoznik?,czyli to samo na innym suwaku,potencjometrze,tylko  z innym punktem na krzywej. Ja to tak zrozumialem.

 

Ok,jak ustawic Butterfly widac na fimie z YT to chyba jasne.

1 W Menu wbieramy hamulec (Bremse)

2 BR--HR (hamulec,ster wysokosci)

3 Zeby wl/wyl trymm wybierasz przelacznik (jest pokazane na filmie)

4 Wybierasz  punkt krzywej to juz wedlug uznania ty decydujesz

5 Czerwonym trojkatem(1z lewej)wybierasz suwaki lub potecjometry ktorymi bedziesz trymowal:LV1,2 DV1,2,3,4.

Gotowe.

 

 

 Z trymowaniem lotek(QR) i steru kierunku(SR) i np. lotki(QR) i steru wysokosci(HR) jest podobnie i tez mozna trymowac w czasie lotu.

 

To tyle, no chyba ze o cos innego chodzilo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek. Chodzi o "Differential" dla lotek. Czy jest możliwość w MZ32 przypisania potencjometru do miksera tak aby w czasie lotu można było płynnie zmieniać % różnicowości lotek? Może jest inny sposób?. Jeti ma w menu taką możliwość.

 

Pozdrawiam

Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka.

 

Dwie aparatury wyglądają jak z odpustu. Zgadnij które?

 

attachicon.gifODPUST.JPG

 

To jest całkowicie subiektywne odczucie. W porównaniu do ascetycznego wyglądu JETI to wszystkie trzy :)

Bez znaczenia, ale jak jesteś bardzo czuły na wrażenia wzrokowe, to możesz zawsze wyrzeźbić coś w sklejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.