Skocz do zawartości

Graupner MZ32hott, JETI DS14/16, Futaba 18SZ


TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam tej aparatury ale aby przypisać dowolny kanał do dowolnego drążka to trzeba grzebać w radiu i ciachać kabelki? I to jest to fajne, proste i przyjazne oprogramowanie?

 

Nie piszę tego w jakiejś złośliwości ale czytając poprzednie posty zacząłem uważać, że te oprogramowanie jest naprawdę dobre.

 

Posiadam er9x i po mimo iż mam mode 2 to ręcznie mogę przepisać każdy kanał do dowolnego włącznika czy też potencjometru nie mówiąc o dowolnym drążku. 

Miałem już modele w których przypisywałem gaz do potencjometru i do przełącznika równocześnie. Czy na tym sprzęcie jest to niemożliwe? Bo tak to rozumiem, być może mylnie zinterpretowałem pewne wpisy.

Nawet teraz mam traxa na gąsienicach  gdzie przy mode2 gaz i skręty mam na prawym drążku a w miejscu gazu na lewym drążku mam sterowanie pantiltem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek sorry, ale jak latam 3 lata w zawodach to jeszcze nie widziałem żadnego zawodnika który latałby modelem za 2500E i miał Taranisa. U nas, choć w innych się ponoć zdarzają, nie ma też Frysky. Cóż to musi być w 110% pewne i mieć bardzo stabilny link do tego jak już pisaliśmy odbiorniki muszą być z najwyższej jakościowo półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystko mozna. I to wystarcza.

Ja widziałem na MS pilota latającego na er9x na turnigy. Junior z Holandii. Ale to była jedna osoba.

 

Masz racje ze er9 to soft. Ale do prostych systemów. Zbyt niepewnych do zabawy z nimi w czasie zawodów. W mojej i nie tylko mojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma jeti, starszy graupner czy futaba to ja wiem. nie pytam też czy to ma jakikolwiek sens do codziennego latania. pytam czy ma to o MZ32 :D I ta funkcja jest opisana w instrukcji Jeti

 

 

Odpowiem Ci tak,jezeli szukasz tej funkcji w instrukcji Mz-32 to nie znajdziesz.Instrukcje Jeti (Pdf ze strony Hackera) przeczytalem,pewnie chodzi o "Digitaltrimmung" od strony 55.Jezeli starszy Graupner to ma,to nowy tym bardziej,z ta roznica, ze w nowym zrobisz to bez instrukcji i za pierwszym razem.Instrukcja Mz-32 ponizej(tyle samo mam na papierze) i jak widac prawie nic tam nie ma.Cala reszta jest w nadajniku z fajnym programem pomocniczym z taka ikonka "?".Podpowiada w kazdym punkcie Menu,jezeli oczywiscie ktos tej pomocy potrzebuje.Program w Mz-32 nie jest porownywalny z tym co do tej pory bylo w Graupnerach. Koniec z zasiekami,teraz jest prosto,szybko i precyzyjnie, tak jak u konkurencji :D  Z tej 3-ki nadajnikow jest najmlodszy, to nie moze za bardzo odstawac ;)  .Ja z zakupu jestem zadowolony i czekam na lepsza pogode :).

https://www.airtekhobbies.com/downloads/mz32.pdf

 

Ps: Sorry,ze nic o autach nie bylo :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ale jak latam 3 lata w zawodach to jeszcze nie widziałem żadnego zawodnika który latałby modelem za 2500E i miał Taranisa. U nas,

Konrad, może w F5J nie widziałeś ale np w F3F -ie w Polsce zawodnik z ścisłej czołówki lata na Taranisie i bardzo go sobie chwali :)

I w sumie jego model kosztuje ciut mniej jak te 2,5 tyś. E ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.