Skocz do zawartości

Sielskie życie uratowanego kota Benka


Chuck Yeager
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A moja Kićka dzisiaj wpasowała się bardzo dokładnie do wiklinowego koszyczka , tak ok. 15 x 15 x 15 i zwinięta w kłębuszek doskonale tam sobie spała. Fakt jest taki, że nie wiedzieć czemu, kotki wszelakie uwielbiają skrzynki czy pudełka najróżniejsze i dobrze im tak, że im dobrze. Co dokładnie obrazują fotki powyższe. A tak z innej beczki, to jakieś 3 tygodnie temu sąsiad zza rzeczki sprawił sobie około 6 sztuk owiec, wielce dziwnych, jak dla mnie, bo w kolorze pomieszanej białości z czarnym. Postawił na łące kilka słupków pod stały płot, ale tymczasowo całość "zabezpieczył" nylonowy siatką o oczkach tak na oko 10 x 10 i ponoć dwa razy na dzień w tym swym obejściu się pojawia. A owieczki /zupełnie bez żadnego pasterza/ się na łące pasą, i terytorium chętnie by powiększyły. W związku z czym dziadek Marek w ubiegłą niedziele, tudzież we wtorek, podejmował sąsiedzka interwencję w cele wyswobodzenia jednej z tych innowacyjnych owiec z opresji absolutnej. Owca głowę w siatkę wsadziła i nijak się z tej pułapki oswbodzić się nie mogła. Za to jej , jakże żałosne beczenie, rozlegało się na wieś moją całą i przyległe okolice. No serce się krajało... Rozpuściłem prośby do sąsiadów przylegających swymi włościami do właściciela tych baranków mało lukrowanych, aby delikatnie właścicielowi coś zasugerowali. Czy to coś da? Nie wiem, ale mam nadzieję. I tak to się plecie na te święta barankowe. I z tej okazji całemu Szanownemu Koleżeństwu życzę radosnych , zdrowych, rodzinnie szczęśliwych i wiosennie pogodnych Świat i mocno mokrego dyngusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...sąsiad zza rzeczki sprawił sobie około 6 sztuk owiec, wielce dziwnych, jak dla mnie, bo w kolorze pomieszanej białości z czarnym.

 

 takie?... sheep.gifwink.gif?v=1545133808

https://www.youtube.com/watch?v=0_4vs0nCCUI&feature=youtu.be

 

Przyłączam się do życzeń Marka - koleżeństwu Radosnych Świąt, pisanki-malowane.gif

i... mokrego Dyngusa.. Bounce.gif

186616_to-byl-swietny-pomysl-brawa-za.gi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal Romanie nie wiem, jaka to rasa, chociaż Twym wzorem, szukałem "intensywnie" w całym necie i niestety - bez skutku. Jeśli jutro owieczki /nadal bez pasterza wiodącego je do wieczności/ będą na pastwisku w pełnym dobrostanie, podejdę tam i zrobię fotki. Może nawet takiej "upolowanej" z łbem w oczku siatki. Dzisiaj był na miejscu właściciel /czy to właśnie ten arcypasterz?/ i samodzielnie jedną z owieczek z siatkowe pułapki uwolnił. A już miałem lecieć z odsieczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niby nic się nie dzieje, same święta bez przerwy, tak jakoś "kratkowato" z otwartością sklepów i zapasy robić trzeba i w kolejkach do kas stać także, no najlepsza ze zmian nam nastała. Pisałem w temacie o najlepszym polskim jedzeniu, że stosowne flagi wywiesiłem. Tak , oczywiście, jedna z nich jest "szmatą" zwana i przed dłuższy czas miejsca dla niej nie było w głównych urzędach naszej Najjaśniejszej. Teraz , nie wiedzieć czemu, do łask powróciła i było jej pełno wszędzie, co moje oko autentycznie cieszyło, bo lubię połączenie niebieskiego ze złotym. Tak sobie te flagi u mnie wiszą:

 

post-16-0-11272400-1556879189_thumb.jpg

 

A dzisiaj przed południem wybrałem się z Benkiem vel Zenkiem oraz Kićką nad naszą rzeczkę i takie fotki im pstryknąłem:

 

post-16-0-77317500-1556879352_thumb.jpg

 

Coś w trawie pisnęło lub się poruszyło i pełne skupienie. Z góry Kićka obserwuje zachowanie młodszego kolegi, psotnika, małego chuligana, który w ogon zabawowo lubi ją ugryźć, na co ona nie pozostaje mu dłużna. Tak to z góry widać:

 

post-16-0-94505000-1556879526_thumb.jpg

 

I za chwilę koteczek - rozbójniczek był już wyżej od niej i ją obserwował:

 

post-16-0-95364700-1556879651_thumb.jpg

 

A rozbójniczek dlatego, że ma już na koncie 2 myszki polne, jedną nornicę i wczoraj upolował i ukatrupił kreta, którego także przyniósł, aby się pochwalić. Co zaś się tyczy jego imienia, to zdecydowaną większością wszystkich odwiedzających i podziwiających kotka członków rodziny, postanowiono, że jednak będzie mu "Zenek" bo to i dźwięczniej brzmi od "Benka" i dobrze się łączy we frazę: "A Zenek Martyniuk to chłopak morowy...." i resztę znacie.  :P  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz absolutną rację Romanie i to, kilkanaście wpisów wyżej, już ustaliliśmy. Ale czy moja powyższa fraza nie brzmi bardziej optymistycznie? Biorąc zaś pod uwagę twórczość tego Zenka i jego,jakże istotny wkład,w rozwój naszej rodzimej, swojskiej i bardzo bliskiej ludowi kultury muzycznej, to czy można ten wkład pomijać? Myślę, że wątpię. A skoro myślę, to jestem, ale nie koniecznie fanem tego artysty. Wolę mojego Zenka i jego zawodzenia, kiedy np. nie wie jak zejść z gałęzi. Dzisiaj wspiął sie na sosnę w pobliżu zaanektowanego od "cukrówek" gniazda, gdzie są teraz młode sroki. Aż sie bałem, ze sroka-matka zaatakuje Zenka, ale ten zmienił kierunek i w końcu sroka przestała się wydzierać. A teraz szykuje się do spania w fotelu także zajętym zwykle przez pozostałe koty. Jakoś dziwnie wszystkie koty lubią ten jeden fotel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Marku za te Flagi (obie w komplecie!). Szmata to jest ale dla tej wieś..ry z Przecieszyna i jej "wyznawców" a dla takich jak ja (czyli gorszego sortu i mordy zdradzieckiej) jest to ważna flaga.

Ja jestem tym z pogranicza, który jeszcze pamięta dobrze czasy przedunijne i chociaż ta struktura ma kilka wad to gdyby nie ona nie było by takiej Polski jaką mamy. Kto wie jak z tego dobrodziejstwa korzystać ten może tylko zyskać a kto nie (bo się do nowej rzeczywistości nie umiał dostosować) to marzy o rozpadzie.

Za 3 tygodnie ważne wybory a za kilka miesięcy jeszcze ważniejsze. Jak mi ktoś zostanie w domu i nie pójdzie głosować to skórę złoję! Populistycznym ideologiom mówimy w tym kraju nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Marku za te Flagi (obie w komplecie!). Szmata to jest ale dla tej wieś..ry z Przecieszyna i jej "wyznawców" a dla takich jak ja (czyli gorszego sortu i mordy zdradzieckiej) jest to ważna flaga.

Ja jestem tym z pogranicza, który jeszcze pamięta dobrze czasy przedunijne i chociaż ta struktura ma kilka wad to gdyby nie ona nie było by takiej Polski jaką mamy. Kto wie jak z tego dobrodziejstwa korzystać ten może tylko zyskać a kto nie (bo się do nowej rzeczywistości nie umiał dostosować) to marzy o rozpadzie.

Za 3 tygodnie ważne wybory a za kilka miesięcy jeszcze ważniejsze. Jak mi ktoś zostanie w domu i nie pójdzie głosować to skórę złoję! Populistycznym ideologiom mówimy w tym kraju nie!

Nic dodac , nic ujac !             Ci co NIE glosuja , to pozniej MORDA W KUBEL  , albo zalic sie tesciowej  !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie Łukaszu. Na temat "szmaty" bardzo autorytatywnie wypowiadała się ta niby profesor nauk prawniczych, chamka absolutna i najzwyklejsza prostaczka, która chyba na stałe wpisała się już w annały historii sejmu polskiego. Nic dodać, nic ująć. Szkoda śliny i klawiatury na moim "laptoku". O pani "oborowej" z Przecieszyna też wypowiadał się nie będę bo zasłużyłbym tym u tutejszych "strażników modelarskiej poprawności" na natychmiastowego bana, a jeszcze trochę chciałbym tu pobyć i od czasu do czasu coś napisać. Oglądnąłem za to dzisiaj w całości wystąpienie tego facia z zarządu "wyimaginowanej wspólnoty", wiecie: tego co miał dziadka z Wermachtu i lubił ciepłą wodę w kranie /ja także bardzo lubię/ i nie powiem - podobało mi się. Oczywiście zaraz były komentarze np. "Obatela", że to odgrzewane kotlety, itd, czy tego jakiegoś Patryka, że to wściekły atak, itd. Ja tam znowu wiem swoje i póki co bardzo mi z tym dobrze. Czego także całemu Koleżeństwu z głębi mego przepastnego serducha życzę ! :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejaki Patryk musi jakos zaistniec , bo go za soltysowa na listy rzucili .

"Obatel" zas , to Panie Marku zupelnie inna galaktyka.  On jest kosmita , tylko o tym nie wie , bo Suski ( Pana imiennik zreszta NIESTETY ) powiedzial carycy , zeby mu nic nie mowila. 

Wsciekla Krycha natomiast , nie zaznala jeszcze chlopa i msci sie za to na lewo i prawo ( choc bardziej na lewo ).

Suski mowil , ze jej cichym marzeniem , jest czarny uchodzca z wielkim przyrodzeniem , ale na razie (  wytyczne jedynie slusznej partii ) takowych nie wpuszczamy , wiec Krycha zamiast sapac z podniecenia , podnieca sie swoim sapaniem ........

 

Jednym slowem , lekko to tam nie macie. U nas to Panie nudy takie w polityce , ze zasnac mozna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kiedyś miałem przyjemność lub nieprzyjemność picia i rozmawiania prywatnie ze znanym politykiem.

I jak już sobie popił, to choć gadał przez cały wieczór tak, żeby nic nie powiedzieć, to jednak coś powiedział. I to z jego gadania zapamiętałem jedno:

 

Otóż powiedział, że oni tam są specjalnie szkoleni w tym co maja mówić tak, żeby każdy usłyszał to co chce usłyszeć.

I ten tak właśnie mówił...

W sumie długo, ale nic nie powiedział.

I tacy są politycy.

Wierzyć im nie wolno, a TEMU w szczególności. Bo już kiedyś zełgał i mnie orżnął na kasę..

I nie, że pisiorem jestem, bo nie jestem, lecz i ci i ci tacy sami, diabła warci...

 

p.s.

Więcej o polityce nic nie napiszę, ale sami zaczęliście :)

I proponuję zakończyć wątek polityczny.Bo znowu awantura będzie ;)

Konrad działaj :D

A.C.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, dobrze Koledzy prawicie, w granicach tutaj obowiązującej "przyzwoitości", ale co wolno wojewodzie.... Moje "skrajnie lewackie" poglądy i "wyznawana ideologia - buahhhaha", w tym także ta, totalnie toksyczna "ideologia gender, czy innej LGTB" , plasują mnie na z góry , całkiem przegranej pozycji i z koniem w żaden sposób kopać się nie zamierzam. Jest forum modelarskie, najdalsze od polityki wszelakiej, jak ten lot z Sydney do Londynu i ja Was bardzo proszę... Proszę o modelach, o kotkach, kaszankach, podwoziu, co się zamyka, albo też i nie i nic ponad to. A jak się komuś coś wspaniałego uda ulepić /tu odniesienie do wiadomego Piperka - prawie, że oryginału, bez żadnej aluzji, a z najwyższym uznaniem/, to proszę o relacje, fotki i subiektywne odczucia. No i za chwilę sobota, ale wcześniej " szkiełko". Już się zaczęło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dzień, jak do tej pory słoneczny, z budzącą się termiką i pierwszymi cumulusami. Wczoraj sygnalizowałem, że koteczek-rozbójniczek szykuje się do spania na "wyjątkowym" fotelu. Tak sobie spał po nieodzownych oblucjach:

 

post-16-0-60125500-1556956353_thumb.jpg

 

Ponieważ to ulubione miejsce było już zajęte, Kićka skorzystała ze swego drugiego miejsca do spania, którym jest oparcie kanapy z obowiązkową jej"własną" szmatką. Bez tej szmatki nie ma tam spania:

 

post-16-0-37514000-1556956507_thumb.jpg

 

Może trochę mało miejsca, ale swojsko i miękko. Noc przespała w plecionym koszyczku o średnicy ok. 15 cm i było jej tam także bardzo dobrze.

Ja po "Faktach" skorzystałem z dobrodziejstwa dysponowania "lotnikiem" i wyłączyłem następny program, w którym , jak zwykle, występowali politycy z "opcji przeciwnej". Zająłem się wreszcie, po ok. 2 latach posiadania, studiowaniem takiej encyklopedii, czy monograficznego opracowania:

  

post-16-0-90646400-1556956834_thumb.jpg

 

 

Przeczytałem pierwsze rozdziały o prapoczątkach lotnictwa, pierwszych balonach i epokowych lotach braci Wright.

Przejechałem I WW i skończyłem na narodzinach lotnictwa komunikacyjnego. I już było "szkiełko", a po nim jeszcze na czas jakiś wróciłem do tej knigi. Tu fotka z końcowego okresu tej wojny:

 

 post-16-0-99682000-1556957138_thumb.jpg

 

I zaproszenie na piknik sprzed prawie 3 lat, robiący teraz za zakładkę. No to idę sobie polatać do woli.  ;)

Za kosiarką oczywiście !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Polak, któremu nie jest obojętna poprawna polszczyzna.

 

Walczysz TYLKO z Markiem , czy ze wszystkimi ?  :D

Mnie tez raza bledy , sam robie ich dosyc malo ( od zawsze bylem wzrokowcem  ) , ale reaguje tylko jak ktos walnie takiego "babola" , ze ciezko byloby mi zasnac , gdybym nie interweniowal. Polacy pisza coraz gorzej ( nie wiem czy to wina szkoly , czy czasow ) . Dzisiaj wszystko szybko , skrotami , SMSem i nikt sie niczego nie wstydzi ( a na 100% nie tego , ze wali byki ). Zreszta zawsze moze pokazac zaswiadczenie , ze jest dyslektykiem  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.