Skocz do zawartości

Gimzi FPV


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

update

 

 Nie do wiary ale Mini juz w domu i ma sie bardzo dobrze?.

 

...Wracalem po ciezkim i dlugim dniu z roboty. Mysle, pojade okrezna droga, popatrze sobie z daleka na Miniego.  Zatrzymuje sie i widze model na tym samym drzewie tylko zawieszony na galezi ok. 2 m nad ziemia?.

Widzac, ze nadciaga burza i zaczyna padac, nie zastanawiajac sie za dlugo, wtargnalem bez pozwolenia na teren zbiornikow i zabralem skrzydlo. Okazalo sie, ze jedyne uszkodzenia to oberwany winglet, urwana gumka od propsavera (chociaz smiglo sie trzymalo na piascie nietkniete) i lekko powgniatana krawedz natarcia. Poza tym wszystko nietkniete, jak nowe i DZIALA. Nawet kompletnie wyczerpany akumulator, po reanimacji w trybie NiMh, naladowalem z balancerem i wyglada na to, ze wszystko z nim OK.

 

So...W nieszczesciu szczescie jak spiewal poeta. Teraz musze tylko napisac do firmy, zeby mi wybaczyli, ze wszedlem bez pozwolenia. Moze mnie za to nie zamkna...?

IMG_3678.thumb.JPG.c7e1770552b5b2f1df4162b3f5fa6b10.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech wam bedzie. Poddaje sie???.

...Mini juz jak nowy. Sladu nie ma po wypadku.

 

Dzisiaj dla odmiany wyciagnalem Explorera. Latalem sobie nad lotniskiem, bez gogli, zeby przetestowc équipement. Podlaczylem video tylko po to, zeby zebrac info z lotu, bo FC w tym modelu nie ma slotu na karte  SD. Videlo mi dzisiaj nie zniklo, ale potwierdzilo sie, ze ten zestaw nie pozwoli na jakies rekordy. Moze pojade ktoregos dnia nad morze i polece prosto przed siebie, zeby potwierdzic. Tracker anteny by sie przydal, ale przeciez na 5.8 latalem bez i to dosyc daleko.

 

Ciekawe, bo OSD pokazuje dalej jakies kiepski RSSI i radio ciagle powtarza (jak nadajnik jest blisko), ze telemetria zgubiona, telemetria odnaleziona itd w kolko Macieju. Na razie zagadka, tym bardziej, ze linku nie zrywa..?

 

No i zuzycie energii na km przerazajace.Myslalem, ze znowu sensor oszukuje, ale tym razem niestety nie.

Dzisiaj wialo tego i do tego nie staralem sie za bardzo latac ekonomicznie , ale mimo wszystko, nie tak mialo byc. Musze przemyslec naped, bo ten jest "obliczony" pod to co mialem w szufladzie...

 

 

2020-06-21.thumb.png.21f36e812fa460a6c6b002df4d0ce787.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj troche przedawkowalem i pojechalem po bandzie. Musze przemyslec swoje postepowanie...Nie chce mi sie rozpisywac. Skrecilem na szybko filmik, jak ktos ciekawy.

 

ps:

zapisalem w standrdzie i Youtube mi strasznie obcielo jakosc...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole sie dziwie, ze ten akumulator jeszcze zyje. Przetestuje go jako zasilanie do modulu radia czy cos w tym stylu. Zobaczymy. To prawda, ze jako accu napedowe do tego typu latania, to raczej ryzyko...

ps:

accu vtx z tego modelu o pojemnosci 460mAh, przyjal, kompletnie rozladowany po wypadku 540 mAh.

Juz mam mala kolekcje takich niepewnych baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pojechałeś po bandzie. Ja widząc 9v szedłbym pionowo w dół szukajac jednoczesnie punktu który mógłbym zlokalizować podczas poszukiwań.

Bardzo ciekawe zachowanie elektroniki przy tak niskim napięciu. Szczęściarz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2020 o 13:12, magilla napisał:

Szczęściarz :)

 

Fakt, wiecej szczescia niz rozumu czy wyobrazni?Ale nastepnym razem juz sie chyba nie uda?...Na szczescie dla tego modelu to juz limit, wiec na razie odpuszczam. Chociaz video jeszcze mialem, wiec moze z wieksza bateria...

 

Dzisiaj pojechalem za to z Explorerem przetestowac kilka rzeczy. Nie latalem bo strasznie wialo i cos jeszcze ale nie powiem...

 

Poprzednim razem mialem dziwne spadki wskazan RSSI, o ktorych pisalem wczesniej. Zmienilem odbiornik (tej samej marki) i to samo. Radio pokazuje, ze wszystko ok a OSD sie majta. Musze popatrzec w konfiguracje FC.

 Chcialem jeszcze sprawdzic nieszczesna antene, z tego watku ponizej, ktora kiedys w przyplywie polmrocznosci kupilem. Okazuje sie, ze ona sie do niczego nie nadaje. Oddalilem sie z modelem na koniec lotniska i juz nie bylo obrazu. Nie pamietam ale chyba okolo 20 € psu w dupe. Eh...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj, korzystajac z pogody, wybralem sie nad morze przetestowac kilka rzeczy.

 

Na pierwszy ogien poszedl Mini - moje najmniejsze skrzydlo. Po ostatnim ladowaniu na drzewie testowalem  minimalna predkosc (bo byla teoria, ze sie zwalil?). Potwierdzilo sie, ze przy ok. 20 km/h  jeszcze lata (przy lekkim wietrze z przodu). Poza tym zuzycie energii na km pozostaje w granicach 50 mAh, co przy obecnym setupie pozwoli mu przeleciec teoretycznie do 28 km. Niestety video w okolicach 7 km zaczyna juz powaznie sie degradowac (nadajnik 0.6 W + antena ze sredniej polki).

 

filmik:

 

 

 Pozniej wyslalem Explorera w pierwszy prawdziwy rejs. Niestety daleko nie dolecial. Moj zabytkowy system video 1.2 GHz sie nie sprawdzil. Do tego kierunkowa antena bez trackera na maszcie (nie moge glowa robic za tracker jak przy 5.8 GHz?). Trzeba pomyslec o wymianie sprzetu, bo z tej maki chleba chyba nie bedzie...

No i jeszcze apetyt na energie..? Z obecnym akumulatorem przelece maksymalnie i teoretycznie 35 km a chcialbym 80?. Ale ogolnie model lata fajnie i pewnie. Ciezko go zwalic.

 

na okrase filmik:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Doigralem sie?. Mini, moje najmniejsze skrzydlo, dryfuje gdzies w ujsciu Skaldy. Plynie z pradem w strone Morza Polnocnego?...

 

 Glupia sprawa. Okolo 2 km od brzegu, na wysokosci okolo 70 m, pomylilem pstryczek i rozbroilem model. Widzialem jak spada powoli. Nie uzbroil sie ponownie. Nie mialem wlaczonej nagrywarki, zreszta co by to pomoglo..? Zostal mi tylko raporcik z przedostatniego lotu, wykonanego kilkanascie minut wczesniej. Ehhh...

1236870439_Minifpfszary.thumb.jpg.f83d7740e561918ae47b29b0df27f451.jpg

 

Gdzies tam plynie...

IMG_4075.thumb.JPG.f255287de27048439c04b77bc0b19778.JPG

 

Ostatni utrwalony raport

raport przedostatni lot mini fpf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelu moze tak nie, bo sam na kolanie wystrugalem, ale elektrownia zabolala. Juz nawet nie chodzi o pieniadze, chociaz jak wszystko zebrac, to pare euro sie nazbiera.

Wszystko dzialalo i bylo w bdb stnie albo nowe...

 

Uzbrojenie mam na pstryku jak wszyscy?...

ps:

Tak sie zastanawiam jak to jest z tym uzbrojeniem. Rozbrojony nie powinien sie ponownie uzbroic po pewnym czasie? Kiedys sie zastanawialem, bo jest wlasnie, jak piszesz, taka opcja, zeby model byl uzbrojony juz po podlaczeniu zasilania. Tylko nie wiem czy i jak w tym wypadku zadziala funkcja Auto launch (bo czasami korzystam) i czy model wystartuje nawet jak gps nie jest gotowy. Do tej pory nie interesowalem sie tym za bardzo, ale moze warto cos pozmieniac w konfiguracji..? Pstryk uzbrajania w innym modelu juz zmienilem na taki, ktory jest daleko od wszystkiego??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w inav, ale w arduplane zdecydowanie nie mam uzbrajania ani rozbrajania na pstryku z radia, a po uzbrojeniu nie da się rozbroić modelu inaczej niż przez telemetrię lub rozłączenie baterii. Jest w arduplane opcja rozbrajania z radia+pstryk na modelu, ale jest domyślnie wyłączona właśnie ze względów bezpieczeństwa i wygląda na to, że i tak jest bardziej skomplikowana niż w inav. Z tego co kojarzę, śledząc twój bardzo ciekawy wątek, to nie pierwszy raz zdarzyło się rozbrojenie w locie. Może trzeba się tego pozbyć? Nie bardzo rozumiem, jaki jest cel i zastosowanie tej funkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sie troche pobawilem w konfiguracjach w Explorerze, ale w sumie jestem w tym samym miejscu?. To co mi sie wydawalo, ze trzeba zmnienic, zmienilem ale nie dzialalo. Pozniej sie zorietowalem, ze moj gps nie lapal wystarczajacej ilosci satelit, moze dlatego..? Czasami jeszcze nie miga , ze zlapal fixa a juz mozna latac, dlatego ciezko wyczuc a nie sprawdzilem.

 Nie mialem wiecej zdrowia psychicznego i w sumie zmienilem tylko parametr "small_angle" i pstryk uzbrajania na bardziej bezpieczniejszy...

 Co ciekawe, model mozna rozbrajac i uzbrajac do woli. Wszystko na ziemi dziala. Zobaczymy  w powietrzu.

 

W dniu 17.08.2020 o 07:02, d2f napisał:

Jest ustawienie, które pozwala lub nie, w inav na uzbrajanie w locie. Z grubsza chodzi o wypoziomiwanie modelu.

W instrukcji od inav jest nawet opisana proponowana wartość arming angle dla samolotów.

Gdzie dokladnie, bo nie znalazlem..?

 

W dniu 17.08.2020 o 07:28, karambolis8 napisał:

Może trzeba się tego pozbyć? Nie bardzo rozumiem, jaki jest cel i zastosowanie tej funkcji?

Tez sie wczesniej zastanawialem nad jej sensem. Bezpieczenstwo z jednej, problemy z drugiej strony... Chcialem wlasnie ustawic tak, zeby model sie uzbrajal automatycznie po podlaczeniu zasilania. Tylko, ze nie wyszlo. Moze przez ten gps..?

 No i jak sie rozbroi to wyskakuje raporcik z lotu. Co zrobic zeby wyskoczyl jak model jeszcze uzbrojony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.