Skocz do zawartości

Kontroler lotu FC- podsumowanie propozycji w 2019


pawelrekass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję kontrolera jak w temacie, czyli nowoczesnego kontrolera. Chodzi mi o to, że propozycję w innych tematach są sprzed roku albo dwóch. Teraz do FC pakuje się 32 bitowe mikrokontrolery, więc pomyślałem że warto zapytać o coś nowoczesnego a nie standardowy CC3D (o nim będzie za chwile).

 

Mam następującą konfigurację:

 

Rama F450

Silniki 2212/13T

Regulatory SimonK 30A

Aparatura Turnigy 9X ze standardowym odbiornikiem PPM

Li-Po 11,1 V 2,2 Ah

 

Zastosowanie- nauka latania/ spokojne latanie/ ewentualnie kamera typu GoPro na pokładzie.

 

Do takiej konfiguracji kupiłem CC3D, jednak albo to jest mega szrot, albo trafiłem na falerny egzemplarz- dron sam skręcał w lewo, ja korygowałem to w aparaturze w prawo i w efekcie dron latał lewa- prawa. Był niestabilny i niesterowalny. Zatem, jaki kontroler lotu warto kupić? Widziałem tematy z FC firmy Matek, jednak mam starą aparaturę i nie połączę się z odbiornikiem po SBUS. Co sprawdzi się w w/w konfiguracji?

 

Z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Dzięki za poprzednie odpowiedzi. Co prawda ma już kupione 4 regulatory ale zastanawiam się czy jednak nie skusić się na regulator 4in1 i wtedy wybrać FC pod taki regulator. Czy oprócz masy oraz większego porządku na quadzie są jakieś inne zalety 4in1? Jestem raczej początkujący i latam w zasięgu wzroku póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy można by powiedzieć, ze umieszczenie regli w środku ciężkości zmniejsza moment bezwładności. bo ich waga nie jest rozstawiona.

W praktyce nie ma to jednak wpływu który byłby mierzalny, bo silniki stanowią znacznie większą masę, rozstawioną znacznie szerzej.

 

Na początek cztery regle są bardzo fajne, taniej wychodzi jak jeden się spali :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że jak będę miał FC z OSD to będę mógł widzieć na goglach parametry związane z poborem mocy z baterii? Nie mam GPS więc prędkość, odległość, wysokość dopiero jak dokupię nadajnik GPS. Proszę o potwierdzenie lub napisanie jak to będzie wyglądać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Co do wysokości jak kupisz FC z barometrem to jest możliwość podglądu swojej wysokości ale takie baro może przekłamywać, GPS raczej będzie tutaj dokładniejszy.  Dodatkowo w OSD można ustawić 3 profile OSD i każdy z profili zdefiniować pod jakimś przyciskiem w aparaturze a na każdym z profili możesz ustawić co chcesz mieć, czyli na każdym profilu możesz wrzucać całkiem coś innego. Od sztucznego horyzontu, po kompas, zasięg odbiornika rc czyli RSSI, czas uzbrojonego quada, czas podłączenia zasilnia, uśredniona wartość napięcia na cele, napięcie całego pakietu, ilość podłączonych satelit gps, aktualny włączony tryb lotu, ostrzeżenia i jeszcze jest parę pozycji ale już nie pamiętam .... jest tego sporo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.