Skocz do zawartości

Zawody ESA o Puchar Świętego Mikołaja. (Wrocław)


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

może za tydzień mi się uda to wam przetrzepię tasiemki :mrgreen:

 

No to powodzenia. Ale ja tak łatwo skóry nie oddam :twisted:

 

Loty zaliczam do pomyślnych. Pomimo, że lataliśmy tylko we 2 to było bardzo fajnie. Po pierwszym crashu niestety mój silnik stracił power. No cóż walka to walka. Mam nadzieję że za tydzień zawody będą i będę mógł na nich być. No i mogło by powiać za tydzień... Wtedy wychodzi kto dobrze lata i tu gratulacje dla skidan'a bo mimo że w górze wiało to latał świetnie. Robił takie uniki że kila razy po trawie czymś pociągną(raz niestety w brzozę :P). No ja też bez szwanku nie wyszedłem. Kadłub(znów?!) łamany w 2 albo 3 miejscach + skrzydło lekko przecięte. THIS IS WAR

 

P S żałujcie, żałujcie

PP S zdjęcia i film świetne, jak tylko będziesz mógł to wrzuć je proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja wam zazdroszczę tych wspólnych lotów... :oops: U mnie nie ma z kim polatać. Okolice, to shin tu lata (o ile już latał) ale to też 20km. Syn burmistrza się szykuję(dorosły chłop) ale z początkującym to walki nie zrobię żadnej :cry: Kto mnie odwiedzi na wspólne loty? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: wiedziałem, że tak będzie. Jak ja przyjechałem to was nie było. Jak wy przyjechaliście to mnie nie było. :cry: Życie. :evil:

 

Pozostaje mi teraz czekać na kolejne zawody i mieć nadzieję, że sie niebawem spotkamy.

 

czy planowaliście juz coś? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam komentarz napisany przez Wodzu7 oczywiście wszystko zgodnie z prawem - prosił mnie o to:

 

Witam.Pogoda jak na tą porę roku dopisała znakomicie.Jedynie zimny wiatr trochę psuł radość z lotów ale ognisko podgrzewało nasze zmarznięte ciała.Przyjechali na zawody koledzy z Lubina i Pabianic i sumie w zawodach wzięło udział 18 zawodników.Walki były zacięte i toczyły się do ostatnich centymetrów taśmy przy ogonie.Było mało zderzeń i dużo cięć w każdej rundzie co świadczy o coraz wyższych umiejętnościach pilotarzowych modelarzy.Najciekawszy moment zawodów zdarzył się już w pierwszym locie pierwszej rundy kiedy Piotrek Miszczyk zaatakował taśmę,która nawinęła się na silnik,"zgasila go" ale nie urwała od modelu.Poniewaz atak odbywał się na wznoszeniu obydwa modele,połaczone tasiemką najpierw wyhamowały,zawisły na chwilę, po czym zjechały z jakiś 20 m.tyłem powoli na ziemię przelatując przy okazji przez gałezie drzew.Uszkodzenia były niewielkie. Po trzech rundach zrobiliśmy przerwę na kiełbaskę z grilla i przystąpilimy do finału w którym wzięło udział 7 zawodników.Oto wyniki po finale:

1.Krzysztof Śmigielski 1338 pkt.

2.Piotr Miszczyk 1330 pkt

3.Andrzej Miazga 1049 pkt

4.Sławomir Seredyn 1037 pkt

5.Wojciech Krajnik 1005 pkt

6.Marcin Olas 871 pkt

7.Bartek Dobrowolski 688 pkt

Po finale oficjalnym zrobiono "finał B" już poza konkurencją,wktórym wzięło udział 12 zawodników.Wtedy dopiero było ciekawie.Na koniec chciałbym podziękować wszystkim którzy pomogli mi w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów,gospodarzowi terenu-Stadninie koni ESPERANNA oraz sponsorom:Modelesklep i Cyber-fly.Pozdrawiam i zapraszam na zawody na wiosnę.Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jarek,

 

a nie bałeś się ,że potraktują cię w czasie walki jako bombowiec i oderwą się od wiru walki by cie zniszczyć!? :-)

a tak w ogóle to fajne ujęcia,jeszcze walki z góry nie widziałem.

To juz prawie jak transmisja ze skoków narciarskich ,gdzie kamera podąża tu nad skoczkiem w czasie lotu..

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie bałeś się ,że potraktują cię w czasie walki jako bombowiec

 

Witaj, nie wszystko było ustalone. Bardzo trudno uchwycic takie sceny w powietrzu gdy nie ma podglądu w czasie rzeczywistym. Kolega Krzysiek latał równiez (model 2 silnikowy widac go na filmie w stopklatce gdy mija sie z twisterem MPX), po lądowaniu okazało sie że był jakis problem z zapisem i film w zasadzie był nie do odczytania... szkoda bo momentami było ciekawie...

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jarek,

 

a nie bałeś się ,że potraktują cię w czasie walki jako bombowiec i oderwą się od wiru walki by cie zniszczyć!? :-)

a tak w ogóle to fajne ujęcia,jeszcze walki z góry nie widziałem.

 

Bart - to kiepsko czytujesz forum:

Tutaj zapis z góry walki spalinowego aircombat WWII 1:12.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=kn05fH5MaLA

 

A więcej o tym tutaj:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=10576&postdays=0&postorder=asc&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pogoda jak na tą porę roku dopisała znakomicie.Jedynie zimny wiatr trochę psuł radość z lotów ale ognisko podgrzewało nasze zmarznięte ciała.Przyjechali na zawody koledzy z Lubina i Pabianic i sumie w zawodach wzięło udział 18 zawodników.Walki były zacięte i toczyły się do ostatnich centymetrów taśmy przy ogonie.Było mało zderzeń i dużo cięć w każdej rundzie co świadczy o coraz wyższych umiejętnościach pilotarzowych modelarzy.Najciekawszy moment zawodów zdarzył się już w pierwszym locie pierwszej rundy kiedy Piotrek Miszczyk zaatakował taśmę,która nawinęła się na silnik,"zgasila go" ale nie urwała od modelu.Poniewaz atak odbywał się na wznoszeniu obydwa modele,połaczone tasiemką najpierw wyhamowały,zawisły na chwilę, po czym zjechały z jakiś 20 m.tyłem powoli na ziemię przelatując przy okazji przez gałezie drzew.Uszkodzenia były niewielkie. Po trzech rundach zrobiliśmy przerwę na kiełbaskę z grilla i przystąpilimy do finału w którym wzięło udział 7 zawodników.Oto wyniki po finale:

1.Krzysztof Śmigielski 1338 pkt.

2.Piotr Miszczyk 1330 pkt

3.Andrzej Miazga 1049 pkt

4.Sławomir Seredyn 1037 pkt

5.Wojciech Krajnik 1005 pkt

6.Marcin Olas 871 pkt

7.Bartek Dobrowolski 688 pkt

Po finale oficjalnym zrobiono "finał B" już poza konkurencją,wktórym wzięło udział 12 zawodników.Wtedy dopiero było ciekawie.Na koniec chciałbym podziękować wszystkim którzy pomogli mi w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów,gospodarzowi terenu-Stadninie koni ESPERANNA oraz sponsorom:Modelesklep i Cyber-fly.Pozdrawiam i zapraszam na zawody na wiosnę.Wojtek.

 

 

ECO400, czytasz to co jest wcześniej czy to zbyt wymagające? :roll:

 

BTW mogło być lepiej a tu tylko 6 miejsce... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.