Skocz do zawartości

Temat w języku angielskim z reklamą modelu.


jureks

Rekomendowane odpowiedzi

Konrad, przestań marudzić i zanudzać tekstami " Polska do dla Polaków' . I przestań gadać androny o zaściankowości, zaraz zaczniesz tu wyjeżdżać  o prowincjach. 

 Problem jest zgoła inny ale Ty go nie dostrzegasz. Nie patrz na ten kraj przez pryzmat korporacji. 

Jeszcze mi powiedz że w sklepach na byle zadupiu czy mieście w Polsce bijące w oczy napisy typu "Outlet' czy "Sale" to normalna sprawa....

Nie chce mi się nawet pisać na ten temat. Skwituję to cyctatem z filmu, zdaje sie z "Kochaj albo rzuć" cyt. "Wy polacy jesteście bardziej amerykańscy niż amerykanie" Słowa z lat 80-tych ale jakże aktualne.

No bardzo Cię przepraszam ale o zaborach zacząłeś sam pisać więc pretensje do siebie miej. 

 

Poza tym widzisz, tylko to co chcesz zobaczyć czyli koniec własnego nosa, cała reszta jaka by nie była to cię nie interesuje. 

To nie ja też zacząłem pisać Polska dla Polaków ale uważam, że taka reprezentowana postawa czy bardziej światopogląd oddaje wszystko co niesie ze sobą to określenie. 

 

Cóż, tu się ścierają dwa światopoglądy i jak już i sam zauważyłeś a ja potwierdziłem nie ma szans na porozumienie. Mnie to nie razi, nie powoduje u mnie brak snu ani nerwicy, że ktoś sobie napisał SALE zamiast wyprzedaż. A jak w jednym szybkim słowie przetłumaczyć słowo Outlet. To jest właśnie to, że ludzie idą na łatwiznę zamiast pisać 5-10 wyrazów określających to co się dzieje w danym sklepie piszą jedna ogólnie zrozumiała. Nie rozumiesz tego słowa to jest Twój problem. 

 

Nie godzisz się z tym, Twoja sprawa, tylko daj żyć innym i przestań marudzić bo się flaki wywracają.

Żyj sobie po swojemu i daj żyć innym tak jak chcą. Chcą pisać outlet nich se kurde piszą. Chcą pisać, że Świętego Mikołaja nie ma to niech se kurde piszą. Jak nie chcesz gadać z obcokrajowcem po ichemu to se kurde nie gadaj, ale odczep się i pozwól mi gadać w takim języku jaki mi pasuje.

 

Nie podoba Ci się, że w obecności osób nie rozumiejących po polsku trzeba mówić w języku uniwersalnym to przestań pracować w tej firmie, ktoś Cię zmusza do tego? Jest wolny kraj i wolna wola czego jeszcze chcesz? Kurde mam się uczyć gadać po Holendersku skoro mogę się w prosty sposób dogadać po angielsku. A dlaczego to Holendrzy muszą się uczyć takiego dziwnego języka jak polski skoro to ich firma? Łamią prawo? Jeśli w konstytucji jest zapisane, że w firmach należy lub musi się rozmawiać tylko w języku Polskim, a to inna byłaby sprawa. Ewidentnie łamali by prawo i byłaby wówczas Twoja racja a tak powtórzę to jeszcze raz:

Żyj sobie po swojemu i daj żyć innym tak jak chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadaj se nawet po chińsku,  Zapewniam Cię że w przeciwieństwie do Ciebie widzę znacznie dalej niż czubek nosa zarówno mojego jak i Twojego. 

 A propos, skoro zatrudniają w Polsce to językiem urzędowym jest polski a jak chcą holenderski to niech sobie sprowadzą swoich. Przykre że nie rozumiesz takich podstawowych spraw. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos, skoro zatrudniają w Polsce to językiem urzędowym jest polski a jak chcą holenderski to niech sobie sprowadzą swoich. Przykre że nie rozumiesz takich podstawowych spraw. Tyle.

Skąd się tacy ludzie biorą? Co to za tok rozumowania? :)

Ci "Holendrzy" to polski urząd prowadzą, do którego Ty biedny, potyrany życiem Polaku musisz chodzić i załatwiać sprawy urzędowe? Czy to może jednak firma prywatna, która zdecydowała tak a nie inaczej? Zostało złamane prawo?

Tobie nic do tego. Oczywiście zawsze możesz tam iść i zgłosić sprzeciw, bić na alarm!

 

Jeżeli już tak Cię pali aspekt obcojęzycznych naleciałości, wybierz się do najbliższej dużej placówki handlowej i zrób z tym porządnek. Zrywaj plakaty, maluj farbą, co tam Ci będzie wygodniej. Zobaczymy, jak szybko Cię "wyjaśnią". Myślisz, że ktoś się złapie na Twój bełkot, że dla Ciebie "to są treści obraźliwe"? :)

 

Wg mnie np. obraźliwe jest informowanie klienta na każdym kroku, o aktywnej wyprzedaży/przecenie, która w praktyce jest fikcją/nabiciem klienta w butlę. No i co dalej, kogo to obchodzi? Wszak musi to działać, że jest tak ostro praktykowane! Nie jest też przestępstwem, a że klient cymbał...

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek chciałbym podsumować i zakończyć naszą polemikę.

Po pierwsze.

Mam nadzieję, że nie uraziłem Cię czy nawet obraziłem w żaden sposób w tym co pisałem Jeśli się tak poczułeś to z góry bardzo Cię przepraszam. Naprawdę nie było to moim zamiarem i być może w ferworze pisania coś głupiego mi się wyrwało.

 

Po drugie.

Patrzymy na świat zupełnie inaczej i to się do mojej śmierci na pewno nie zmieni. Ewidentnie z tej naszej polemiki widać jak bardzo społeczeństwo polskie jest podzielone. Znam wiele osób które myślą i widzą świat jak Ty, ale na moje szczęście znam o niebo więcej osób które patrzą na świat podobnie do mnie.

 

Po trzecie.

Żeby była jasność, nadal bardzo Cię lubię i poważam i jestem zachwycony Twoją wiedzą modelarską. Uważam, co zresztą nie raz dawałem temu wyraz, że masz dar w rękach do budowy modeli, ale jak widać po innych Twoich projektach masz po prostu dar. Twoja wiedza modelarska moim zdaniem jest wręcz ogromna. Strasznie szkoda, że przestało Cię to modelarstwo kręcić i tak często od niego odchodzisz z tych czy innych powodów. Szkoda, i dla mnie, i dla kilkuset czy nawet kilku tysięcy modelarzy, czytających to forum, jest ogromna.

Życzę Ci abyś zawsze był zadowolony z tej naszej biednej Polski jak ona by nie była.

 

Z mojej strony wszystko w tej sprawie.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już tą rozmowę, z której nic nie wyniknie dalej, też życzę Ci wszystkiego dobrego. Cóż umiejętności modelarskich nie mam jakiś nadzwyczajnych. Projekty poszły do realizacji jako KITy które ma wprowadzić jeden z polskich sklepów. Ja po cichu rysuję graupnerowego Mosquito 2500mm bo został mi jeden napęd i 12FG. Szkoda żeby to leżało.. a zima nadchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna dyskusja  na Forum  prowadząca do.........

 

na rozluznienie, wspomniany  juz  Jaromir  N....https://www.youtube.com/watch?v=OK6qpvQUKS0

i wariant oryginalny

https://www.youtube.com/watch?v=ist0mlIeogk

 

 

 

Kurva poraď Bože, co mam robit Lapeny v pasti, jak v lese Hobit Ty mě k sobě nechceš, to je v řiti Zbyva mi jen smutne živobyti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.