Skocz do zawartości

Nasze Pedałowanie ...


mr.jaro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.04.2024 o 19:50, young napisał:

jesteś zboczony

 

Lepiej chyba byc TAK zboczonym, jak czaic sie w ciemnej uliczce na przechodzace niewiasty 😉

 

Dzien drugi:

 

Dzien drugi:

Pobudka o 8.00, leniwa toaleta, pakowanko i w droge. Temperatura pewnie okolo 16-17 stopni, bo nie czulem zadnego dyskomfortu (jadac na krotko). Dojezdzam do Dunaju (9 km) i w ostatniej miejscowosci robie zakupy (sniadanie). Jade jeszcze z 6 km, do miejsca gdzie rozpocznie sie PRAWDZIWY Dunaj (poczatek byl przy jednej z setek odnog i kanalow rownoleglych). Znajduje magiczne miejsce i zjadam DUNAJSKIE sniadanko.

 Siedze tak sobie z dobre pol godzinki (moglbym znaczbnie dluzej), ale wiem, ze przede mna jeszcze 170 km, wiec wskakuje na rumaka i jazda! Jade wspaniala droga prowadzaca walem. Niezly asfalt, czasem plyty betonowe, a chwilami zjezdzam ponizej walu (od strony rzeki), zeby posmigac zwirkiem. Mijam czasem kolarzy, ale wiekszosc raczej w przeciwnym kierunku. Po chyba 30 km dojezdzam do Komarna, a w sumie to nie dojezdzam, bo mostem wjezdzam na wiegierska strone (Komarom) i dalej dojezdzam (3-4 km) do starego mostu laczacego miasta, po przekroczeniu ktorego wjedzam z powrotem na Slowacje. Staje w centrum i MUSZE wypic piwo (jest juz naprawde goraco!) i zjesc loda. Pozniej jade obok miejscowej twierdzy, , a dalej droga wzdluz Wahu (ktory tutaj wplywa do Dunaju) przekraczam most na Wahu i z powrotem ku Dunajowi.
Przy moscie na stacji tankuje bidony. Dalej pieknymi i pustymi sciezkami na wale (choc nie zawsze pustymi, bo czasem mijalem “skejterki”. Dojezdzam (po wielu, wielu km) do pieknego miasteczka (Radvan nad Dunajem) lezacego nad sama rzeka i zamawiam browca (goraco!!!). Mijam miejscowe winnice i krece dalej w strone Sturova-Esztergom. Wjezdzam  do Sturova “od tylu” ( nie da sie przy samym brzegu) i postanawiam cos zjesc i oczywiscie napic sie ostatniego slowackiego piwa. Zamawiam bryndzowe haluszki, bo choc jestem u Madziarow, to jednak jest to SLOWACJA (choc nie mowie tego glosno). Pozniej przejazd przez most i laduje w Esztergom. No i teraz mam dwie opcje. Moge dojechac jeszcze 10 km (tak aby dojechac na wysokosc SZOB, zeby polaczyc odcinki z zeszloroczna trasa) i wrocic do Esztergom, a pozniej pociagiem do Budapesztu, lub dojechac te 10 km, i wspinaczka w “gory” + jeszcze 60 km pedalowania. Po BARDZO krotkim namysle (w sumie to sie nie namyslalm, bo wiedzialm ZAWSZE, ze bedzie tylko jedna opcja), wybieram opcje druga (czyli rowniez pierwsza, bo JEDYNA 😁). Ruszam wiec dalej brzegiem do miejsca ktore lezy (przeprawa promowa) naprzeciw Szob. Po 10 km dojezdzam do CELU podrozy. Na drugim brzegu miasteczko Szob, czyli miejsce gdzie rozpoczalem (w zeszlym roku) jazde w strone Belgradu. Pozostaje przebic sie do Budapesztu. Obieram wiec kierunek na Pilismarot i tam rozpoczynam upalna wspinaczke. Gubie jadacych ze mna szosowcow :open_mouth: (no a ja przeciez zaden goral i do tego na gravelu z bagazami) i tlocze sie na 600mnpm. Fajny asfalt, droga zamknieta dla ruchu samochcodowego. Upal niesamowity i gdy myslalem ze juz koniec meczarni (droga laczy sie tutaj z normalana z ruchem samochodowym) pozostaje niestety 300 m poprawki. Wjezdzam na najwyzszy punkt wyprawy (600 mnpm) i zjazd do Pilisszentkereszt. Pozniej znowu krotko pod gore (widze przed soba goscia na MTB, ale ledwo, ledwo sie do niego zblizam. Jak dojechalem, okazalo sie , ze on “na wspomaganiu” :joy:) i ostry zjazd w Pilisszanto. Dalej lekko pofaldowanym terenem w strone Budy. Przekraczam Dunaj Mostem Margarety i momentalnie znajduje miejsce z piwem, ktore serwuje tez Zubrowke!!! Pozniej ostro przez Budapeszt w strone lotniska, gdzie znajduje sie moj hotel. Wyszlo dzisaj 179 km (bardzo wakacyjnym tempem). Dlugi prysznic i wlacza mi sie ssanie. Ide wiec do kanjpy w pobliskim pensjonacie (w moim hoteliku kuchnia juz posilkow NIE wydaje) i zjadam wieprzowine po cygansku, popijajac transylwanskim piwem. Pozniej jeszcze troszke klikanka i spac.
Rano zakupy w pobliskim sklepie i jazda na lotnisko (10 min) obok muzeum lotnictwa na odkrytym powietrzu. Skladanie rowerka, nadanie rowerka i 1,5 godziny wolnego przed lotem.

 

IMG_4167.JPG

IMG_4169.JPG

IMG_4173.JPG

IMG_4176.JPG

IMG_4177.JPG

IMG_4178.JPG

IMG_4180.JPG

IMG_4181.JPG

IMG_4183.JPG

IMG_4187.JPG

IMG_4191.JPG

IMG_4204.JPG

IMG_4206.JPG

 

IMG_4208.JPG

IMG_4213.JPG

IMG_4214.JPG

IMG_4221.JPG

IMG_4225.JPG

IMG_4232.JPG

IMG_4237.JPG

IMG_4240.JPG

IMG_4238.JPG

IMG_4228.JPG

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarek996 napisał:

Piucie tych piw, sprawia mi wieksza frajde jak pedalowanie, ale zeby NIE patrzec na siebie, jak na alkoholika, podlaczylem pod picie piwa, jazde na rowerze 😂

A jakie masz spalanie?

ile piw na przejechany rowerem kilometr?

u mnie oscyluje to w zakresie 1/1 albo i może bliżej 2/1 (piwo/kilometr) 🙂

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paweł Prauss napisał:

A jakie masz spalanie?

ile piw na przejechany rowerem kilometr?

u mnie oscyluje to w zakresie 1/1 albo i może bliżej 2/1 (piwo/kilometr) 🙂

 

 

Najwiecej to chyba raz w Albanii machnalem: 100 km i chyba z 12 piw (w tym moze ze 3 male, 0,33).

Mam tez dni, ze wypijam 6 piw i WCALE nie jezdze 😂

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle piękna relacja. Ja wróciłem z krótkiej wycieczki/nie wycieczki i byłem między innymi w Amsterdamie, stolicy kraju rowerów (przynajmniej tak głosi slogan ;) ). Przejechałem całą Holandię w obie strony i za dużo tych rowerzystów jednak nie widziałem (inna sprawa pogoda była słaba), za to w samym Amsterdamie rzeczywiście trochę ich jeździ na rowerach miejskich, ale mam wrażenie, ze czasem w wekendy w W-wie są większe tłumy rowerzystów, a dwa. że jednak w W-wie zasady ruchu i bezpieczeństwa (wiem to dziwne co piszę) są jednak bardziej respektowane. Holendrzy jeżdżą jak szaleni :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopenhagę znam tylko z lotniska (przesiadka) i nie jest to najlepsze wspomnienie. Takiego burdelu, rozgardiaszu i paraliżu lotniska spowodowanego opadnięciem ledwie kilku płatków śniegu jak tam to nie widziałem nigdzie na świecie, a niby kraj skandynawski, więc zaznajomieni z zimą. Dodam tylko że w tych samych warunkach pogodowych z podobną ilością śniegu odlot z Okęcia odbył się bez żadnych opóźnień i żadnych oznak nerwowości, czy rozgardiaszu.

Ale wracając do rowerów, chętnie sprawdzę przy okazji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę bronił Okęcia, zresztą ostatnie rankingi to potwierdzają :) . Gdzie tam lotnisku w Kopenhadze do Okęcia.

W życiu na żadnym lotnisku i kontynencie nie przeżyłem takiego paraliżu i burdelu jak w Kopenhadze, sorry, ale dla mnie to najgorsze lotnisko na jakim byłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek BARDZO ciezki trening (z interwalami pod gore), wczoraj ciezkie 55 km, a dzisiaj 133 km w temp. 7 stopni, ale z arktycznym wiatrem. Dawno tak nie dosatalem w dupe. W sumie to sie jeszcze po czwartku "nie zagoilem". Dzisiaj tak po 80 km to zaczalem umierac, ale sie nie poddawalem i bylem ciagle na zmianach. Jeden z najgorszych dni w siodle w tym roku 😬

 

 

IMG_4308[1].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, moze tego nie widac po liczniku, ale noga nie chciala krecic. Czulem caly czas, ze jest INACZEJ, jak zwykle. Pierwszy dzien trasy WIeden- BUDAPESZT moglbym krecic 24 godz. Wszystko szlo SUPER (nawet srednia, jak na taki dystans i w 75% zwirowe podloze). Jazda mnie tam CIESZYLA, a wczoraj to byla jakas meka. Na szczescie mam takie moze 2 dni w roku, wiec juz o nim zapomnialem 😉

Teraz czytam o Dunaju w czesci niemieckiej i austriackiej, zeby NICZEGO nie pominac. Tutaj ciekawy artykul na temat zrodla Dunaju:

 

Źródła Dunaju. Gdzie tak właściwie są i czy... w ogóle istnieją? - tamBylscy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień miałem wyjazdowy, a jak już byłem w W-wie to nadrabiałem w pracy, a pogoda też nie rozpieszczała. I tylko śledziłem relacje Jarka. Ale dzisiaj korzystając z długiego wolnego weekendu i pięknej pogody, najpierw pospacerowałem z psinką po lesie, a potem śmignąłem szybką stałą traskę przez pół W-wy i z powrotem. I mimo iż w kwietniu to pierwsza jazda, to siedzenie (bez pieluch 😜) czuje się świetnie.

I ponownie stwierdzam, że Warszawiacy jeżdżą na rowerach wcale nie mniej chętnie i licznie niż mieszkańcy Amsterdamu,momentami na ścieżkach i przed przejściami panował wręcz tłok.

Plan na długi weekend majowy:

- rozpocząć sezon wingfoilowy

- codziennie rowerek i może jakąś dłuższą traskę

- rozpocząć sezon latania

Kolejność niekoniecznie taka :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z założeniem rowerek zaliczony. Ależ mi to pedałowanie frajdę sprawia, aż tak że jadąc w jedną stronę nadrobiłem z 15 km i pojechałem w drugą by trochę pojeździć po Lesie Kabackim. Urokliwe miejsce zwłaszcza w upały, w cieniu drzew panuje miły chłodek. A teraz raczę się jednym z moich ulubionych złocistych, och przepraszam ciemnobrązowych z obfitą ciemnobrązową pianką płynów :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Viper napisał:

Zgodnie z założeniem rowerek zaliczony. Ależ mi to pedałowanie frajdę sprawia, aż tak że jadąc w jedną stronę nadrobiłem z 15 km i pojechałem w drugą by trochę pojeździć po Lesie Kabackim. Urokliwe miejsce zwłaszcza w upały, w cieniu drzew panuje miły chłodek. A teraz raczę się jednym z moich ulubionych złocistych, och przepraszam ciemnobrązowych z obfitą ciemnobrązową pianką płynów :)  

A jakieś zdjęcie owego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam zdjęcie, smak się liczy :) 

Następnym razem, bo jeszcze mi trochę puszek zostało z ostatniego wyjazdu. Na marginesie to jedyne piwo, które jestem w stanie pić puszkowe, jakoś nie widziałem butelkowego. Generalnie nie znoszę połączenia metalu i piwa, zamiast smaku piwa czuję smak metalu, a to się broni. Jakieś sugestie co mam na myśli? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.