Skocz do zawartości

Rwd-5 Szymon


SZYMONS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeżeli bez marginesów - to zaczynasz od frontu. Przykładasz je obok siebie i przezroczystą taśmą 1cm x 1 cm przyłapujesz w kilku miejscach na długości kartki. Potem możesz całość złapać jednym długim odcinkiem na dlugości połączeń. A na koniec odrwacasz na drugą stronę i kleisz na długości tasmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

zanim zaczniesz je sklejać złap kilka kontrolnych wymiarów tzn zmierz na "całych" planach cyfrowych a potem zobacz czy arkusze po złożeniu nie dają błędów.

 

szczerze mówiąc, zawsze drukuję sobie plany na zakładkę i dokładam od siebie pasery (krzyżyki) które łatwo spasować

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak kto drukował, ale ja dotychczas plany drukowałem na drukarce domowej  Acrobatem Raider. Znaczyłem formę drukowania "plakat" i zaznaczałem " znaczniki". Wychodzący wydruk wskazywał mi krzyżyki na rogach.Do sklejania pozbywałem się niepotrzebnych naddatków i sklejałem klejem do papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc.

Wydruk w jednym kawałku 30 zł.

Wydruk 25 kartek 10 zł

Jakoś załączyłem do kupy i powycinalem.

Jedno skrzydło wyszło mi o 0.5 cm mniejsze ale to nie może być wina sklejania kartek bo gdybym źle to poukładał to przesunięcia były by też na innych elementach.

Po prostu wezmę jedno i zrobię lustrzane odbicie.

Pytanie.

Czy na element "dolx1" mogę zastosować irex 8 mm.?

Jest to materiał stosowany przy budowie jachtów. Jest lekki i dość wytrzymały.

Nie wiem jak z telefonu zamieścić foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dol xl1" czyli "dół razy jeden"  :) nie znam tej pianki (pewnie coś w stylu xps)  ale jeśli da się ugiąć zgodnie z dolną  linią boków kadłuba to czemu nie, tylko pytanie co chcesz uzyskać .

 

Jeśli lepszą bazę pod mocowanie podwozia  -no jest to jakieś tam rozwiązanie ale nie jest  najlepsze z możliwych.

Jeśli zwiększenie wytrzymałości kadłuba -podobnie jw ale więcej da oklejenie modelu np taśmą pakową  co nie tylko wzmocni ,usztywni ale tez ochroni przed szybkim oszpeceniem modelu licznymi pokaleczeniami pianki  .

 

Skupiłeś się na drukowaniu planów a nie wiemy z czego ma powstać model -podejrzewam ze z podkładów ...

 

W czasach gdy powstał ten plan podkłady były zdecydowanie lepsze ,budowanie modeli z dzisiejszych moim zdaniem wymaga dodania tu i tam wzmocnień (taka "jachtowa" pianka może też jest jakimś rozwiązaniem )

Najsłabszym punktem są skrzydła -dźwigary D1 x 2 proponuje wykonać przynajmniej albo z twardej balsy albo przykleić do niego listewki sosnowe  na dolnej i górnej krawędzi -oczywiście to wymaga obniżenia tego piankowego dźwigaru by dodane listewki nie zmieniły jego pierwotnej wysokości .

 

Drugim słabym punktem jest dolna część przodu -byle kapotaż przy lądowaniu (zamierzonym lub nie) może wgnieść silnik z wręgą do środka kadłuba - w sumie pianka o która pytałeś jeśli wręga silnikowa będzie się na niej opierać to poprawi .

 

Sztywność usterzenia też będzie tu pod znakiem zapytania......itd

 

Kilka wzmocnień tu i tam dobrze przemyślanych i nie wpływających mocno na wagę powinny pozwolić modelowi istnieć dłużej niż jeden lot czy nawet sezon .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Plany są od Skazoo.

Z podkładów pod panele.

Co do pianki jachtowej.

Chcę użyć jej na cały dół oraz dwa pierwsze żebra na skrzydle.

Ładnie się poddaję. Szlifuje się ciężej niż depron. Ma gęstą strukturę w porównaniu do depron.

Wzmocnienia z listewek zamienić na sklejke szkutniczą.

Pracuje w stoczni i mam dostęp do dobrych odpadów ????

Muszę przerzucić się na komputer bo nie umiem umieszczać foto z telefonu

test zdjec na forum

Jak widac pianka mocno się poddaje.

post-22206-0-19292900-1573905833_thumb.jpg

post-22206-0-60008600-1573906182_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragonem uniwersalnym  też można sklejać ale by w miarę szybko łapał wystarczy posmarować obie sklejane części dokładnie ale nie grubo , odczekać z 3-5 min i dopiero łączyć .

Tak samo postępujemy z UHU Porem .

Kratownica -hmm chyba raczej przerost formy nad treścią . mówiłem o wzmocnieniach ale nie aż tak :)

Pomysł z nią można wykorzystać ale tylko część od przodu do części gdzie się będzie spływ skrzydła -plus margines na mocowanie kołka  jeśli montaż skrzydła będzie na gumę .(mniej więcej na odcinku jaki był wzmacniany na planie )

Ogon robimy zawsze lekko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.