Skocz do zawartości

DH 88 Comet


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, małe skrzydła duża waga będzie zabawa.

Tj. przykład jak projektant nie zna zasad budowy modeli. Można powiększyć skrzydła bez uszczerbku dla wizerunku. Takich pomyłek w swoim życiu modelarskim już miałem kilka. Trzeba brać byka za rogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comet powstał do bicia rekordów prędkości i model na pewno też prędkość lubi ?

Jeżeli dobrze widzę na zdjęciu to model z epp a skoro to gotowy zestaw to zwykle producent poprawia parametry modelu na tyle aby model latał przy średnim poziomie umiejętności.

Nie ma co marudzić, trzeba zapiąć pakiet i w górę ... tylko wiadomo, bez filmu oblot nie zaliczony ?

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Comet miał chyba podwozie otwierane do przodu, zatem jego otwarcie minimalnie przesuwa położenie środka ciężkości na nos a to zwykle działa na model ustateczniająco. Otwarte podwozie obniża też środek masy modelu co też działa raczej na plus a zatem nic groźnego nie powinno się zdarzyć gdy zachowana będzie właściwa prędkość podejścia do lądowania.

Comet miał wąskie skrzydła i bardzo wąskie końcówki skrzydeł, miał latać szybko i lądować też musi na większej prędkości .... inaczej dosłownie "przepadnie" ?

 

ms

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.12.2019 o 20:26, majula7 napisał:

Stałem się posiadaczem takiego samolotu. Mam złe doświadczenia z tak małymi modelami, ale postaram się przyłożyć i zobaczymy co z tego wyjdzie.

20191204_091445.jpg

20191227_194220.jpg

 

Orientujesz się może kto jest producentem modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.