Skocz do zawartości

Branża budowlana - szukam dekarza.


Granacik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Jako, że modelarstwo jest hobby któremu oddają się osoby z różnych grup zawodowych (albo ktoś z tu zebranych może mieć kogoś takiego w rodzinie :) ) pozwoliłem sobie zamieścić tutaj mały anons. 

 

Szukam odpowiedzialnego dekarza (i/lub firmy budowlanej) który podjął by się generalnego remontu dachu na moim rodzinnym domu. Podstawowy zakres robót: wymiana poszycia, ocieplenie, wymiana orynnowania, odbudowa kominów, instalacja odgromowa. Dach betonowy. Szczegóły najchętniej na priv. Potencjalnych wykonawców zapraszam na wizję lokalną. 

 

Lokalizacja: Warszawa Bielany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja tylko tak z ciekawosci .......

Ciekawe w sumie DLACZEGO ?          Pioruny dosyc rzadko tutaj wala ( w Malmö ) , ale kilka burz rocznie to mamy .........

Mialem kiedys mapke z rozladowaniami z jednej nocy . Czekalem wtedy na znajomych z Niemiec siedzac na balkonie , a w te noc bylo ponad 10 000 rozladowan  pomiedzy Dania , Szwecja i Niemcami !     To bylo cos niesamowitego . Wiekszosc z nich byla "cicha" ( albo byly za daleko zeby slyszec grzmoty ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jarek996 napisał:

 

Mialem na mysli DLACZEGO u nas nie trzeba stosowac ?

 

Cytat

W świetle przepisów dom jednorodzinny musi posiadać instalację odgromową w sytuacji, gdy wskazuje na to wskaźnik zagrożenia piorunowego. Wylicza się go według ustalonych zasad, a wpływ mają na niego różne czynniki, m.in. wymiary budynku, jego lokalizacja, rodzaj konstrukcji i materiały, z których wykonany jest dach. Istotne są również warunki panujące w danej strefie atmosferycznej, m.in. średni roczny czas burz, sąsiedztwo innych budynków, liczba osób, które jednocześnie przebywają w domostwie i ukształtowanie terenu. Wskaźnik zależeć będzie również od typu obiektu – inne normy obowiązują bowiem domy mieszkalne, a inni budynki przemysłowe i gospodarcze. Obliczenia należy wykonać samodzielnie lub zlecić je ekspertowi. Dokonuje się ich na podstawie normy PN/E05003/01.

 

Ogólne założenia mówią o tym, że piorunochron winien być zamontowany na każdym budynku, którego powierzchnia przekracza 500 mkw lub którego wysokość przekracza 15 metrów. Powierzchnia nie ma jednak znaczenia w przypadkach, w których budowla wybudowana została z łatwopalnych materiałów, np. z drewna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sobie przypominam, polskie prawo budowlane nie nakazuje obligatoryjnego stosowania instalacji odgromowej w zabudowie jednorodzinnej (to odnosnie wspomnianego "kopania" sie z prawem budowlanym i przepisami). Takze w Niemczech ze wzgledu na niewielka wysokosc zabudowy nie istnieje taki obowiazek i przewazajaca wiekszosc domow jednorodzinnych nie jest wyposazona w instalacje odgromowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mr.jaro napisał:

O ile sobie przypominam, polskie prawo budowlane nie nakazuje obligatoryjnego stosowania instalacji odgromowej w zabudowie jednorodzinnej (to odnosnie wspomnianego "kopania" sie z prawem budowlanym i przepisami). Takze w Niemczech ze wzgledu na niewielka wysokosc zabudowy nie istnieje taki obowiazek i przewazajaca wiekszosc domow jednorodzinnych nie jest wyposazona w instalacje odgromowa.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wskaźnik_zagrożenia_piorunowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo, gdzie ja napisałem, że sprawa się tyczy domu jednorodzinnego?

Drugie primo gdzie podałem, że w niskiej zabudowie?

 

Szukam wykonawcy. Chcę dać zarobić niemałe pieniądze. Ale nie ma komu robić. Albo nie chcą brać zlecenia bo trzeba pomyśleć bo dach płaski nie jest albo dostaję cenę wyssaną z dna d...py. A mam jak to zweryfikować. W bambuko nie dam sie zrobić. Ma to wytrzymać tyle coby dopiero prawnuki musiały zacząć się martwić. Pape to potrafie położyć sam.

Więc jak się ktoś zna na rzeczy to zapraszam, pokarzę co trzeba i jak zrobic i pogadamy o kosztach przy herbatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.