Skocz do zawartości

Zabawy z wiatrem na zboczu i nie tylko :)


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
18 godzin temu, cZyNo napisał:

Słowacy dziś dali ognia na Ostym Wierchu, latając bardzo szybko

Szybko i wolno. Warunki były dzikie. 4 razy przyszły deszcze, między słońcem a upałem. Wiatr 4-10 m / s prostopadły i boczny. Trening jak należy.

wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z radości że dorwał mnie fryzjer, popędziłem poMaxować. Po dojechaniu na miejsce zaczynam rozkładać model, otwieram kuferek z aparaturą, a tam....pusto ? No kurna zapomniałem zabrać.

Czyli...długa do domu, aparatura pod pache i powrót na latanie. Niestety straciłem drogocenne 40 minut gdy trochę wiało. Ale i tak ponad godzinkę później polatałem. Tylko już prawie nie wiało i było bardzo spokojnie. Co mnie uspokoiło.

A jutro... jutro jak się uda będzie fajny dzień ?

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jutro czyli dziś....

Miało wiać w pewnym miejscu po południu, ale potem sie zmieniło. I miało za słabo wiać. A jak słabo wieje to są glajciarze i się nie da. Jednak w mojej dziwnej głowie pojawił się chytry plan...który zacząłem realizować dziś.

Bo to miejsce to jest w miare niedaleko od Szczecina. Wiele razy sie na nie zasadzałem, ale trafić tu na właściwy wiatr to sztuka.

Więc dziś stwierdziłem że przyjadę tam i ponocuje sobie.  Ale jak przyjechałem to okazało sie że prognozy były ok. Wiele 3-4ms, ale jest odchyłka po zbóju. I był tylko jeden odważny glajciarz. Który poleciał. Ja też. Po pewnym czasie glajciarz wylądował i stwierdził że już  nie lata bo duża odchyłka.

A ja sobie latałem i latałem. Wiatr sie rozwiewał i rozwiewał. Teraz to już fale nawet białe grzywy mają ?

374501473_SKCN05261.thumb.JPG.b4609d1b758a273b46ad64df7d4e650c.JPG

758535406_IMG_80531.thumb.JPG.09810592604c01bc2c2e4fde41c48f29.JPG

 

Tym razem na zbocze nie mam jakoś specjalnie daleko ?

1915170000_IMG_80541.thumb.JPG.c5bc423ae7f2fbe5041bf57649994b91.JPG

 

  • Haha 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze filmik z wczorajszego latania tylu zrób wszystko sam :)

I obsługa modeli tylko lotkami i wysokością. Kto by pomyślał że bez kierunku model może ładnie robić zakręty :)

 

 

Oczywiście z lotkami sprzężone są klapy, które znacząco wpływają na "jakość" zakrętu

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie to wspominając czasy młodości, miałem wyrażenie że jest to znacznie wyższy klif. A to coś pokroju Jeziorska czy zachodniego zbocza w Hanstholm.

 

A poza tym... wczoraj spałem we Wrocławiu, dziś właśnie dojechałem do Wrocławia. A w międzyczasie...

OMBG0723.JPG

IMG_8090.JPG

IMG_8097.JPG

IMG_8101.JPG

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś był we Wrocławiu bardzo fajny dzień.

1479357286_IMG_81031.thumb.JPG.7ad329d3397930e17faefd18cb8fad50.JPG

Wylatane było 8 kolejek przy wietrznych i bardzo zmiennych warunkach. Jak były noszenia, to były piękne i mocne, ale duszenia były jeszcze lepsze i mocniejsze. Taka winda w dół :)

Podglądałem sobie i najlepszych i tych prawie najlepszych, analizując i zmieniając co nieco w modelu, co oczywiście przyniosło doskonały skutek. Ale już po zawodach ?

1590846546_apozawodach.thumb.png.aec57b9d48cfa5b8a379c5f0c1c17354.png

 

Dziękuje organizatorom za fajną organizację! Dziękuje kolegom za fajne latanie! I gapiom również dziękuje za robienie atmosfery :D

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.