Skocz do zawartości

61" P-51D Mustang


model
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie, ładnie...!  :)

Tylko wydaje mi się że troszkę zbyt "pancernie". Myślę że żeberka spokojnie mogły by być z balsy 2mm. Na poszycie według mnie wystarczyła by balsa 1,5. Tym bardziej że to elektryk, można by było zrobić go delikatniej bo silnik nie trzęsie...

Ostatecznie robiłeś zwichrzenie czy nie? Tak z ciekawości pytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższych konsultacjach z Jarkiem na priv ustaliliśmy ze skrzydełka będą bez zwichrzenia, co do konstrukcji to sugerowałem się planami ( caly czas się człowiek uczy czegoś nowego) będzie wiecej wiadomo przy nastepnych projektach :) Moze kiedyś bede chciał zamontować spaline ;) to konstrukcja na to pozwoli. Na razie ceny np. Os max ów poszybowały mocno do góry, plus do tego reszta osprzetu ktorego brak na warsztacie i tak zostaniemy na razie przy ,,bateryjkach" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Cześć, jeszcze nie, w tym tygodniu zająłem się Dromaderem lekki remoncik atrapy silnika, wymiana serw na ciut mocniejsze i zostało jeszcze wygiać nowe golenie podwozia itp. ( zrobię małą aktualizacje niebawem) 

Caly czas coś się dzieje ale wszystko po kolei, niedługo bede jechał w rodzinne strony i chciałem też zabrać ze sobą Dromadera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hejka jak mustang?? Ja po Casa 212 siadam również do kończenia mojego 1/7. Kadłub i skrzydło zbudowane , teraz walczę z doborem silnika, problemy te same co w Casa. Ale kupiłem już silnik Propedrive 50/60 270kv, do tego ESC 120amp, no i tera walka ze śmigłem oczywiście , nie chce tracić na wyglądzie i chciałem 4 blade smiglo. Mustang z dwiema łopatami??? Jak na złość producent zawsze podaje tylko rozmiary 2 łopat. I znowu gmyram po necie..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć teoretycznie ( ale to do śmigła 3 łopaty) zmniejszamy średnicę i skok śmigła, np. Jeśli silnik obsługuje śmiglo np. 14x6 2 łopatowe to zmniejszamy na 3 łopatowe 13x5. Co do 4 łopat to nie jestem pewnien, najlepiej to wrzucić wszystko na hamownie i przetestowac różne kombinacje.

Co do mustanga to na razie brak czasu, wszystkie siły rzucone na hawker tempest a :) niebawem mala aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.