Skocz do zawartości

61" P-51D Mustang


model
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mocowanie podwozia skończone, reszta poszycia przyklejona dwie godzinki szlifowania i gotowe waga samego skrzydła przed wycinaniem lotek i klap 609 g nie wiem dużo czy mało ? 

Na dzień dzisiejszy jedna klapla zrobiona, jak zrobię resztę wrzucę fotki.

 

IMG20210805180636.jpg

IMG20210805180647.jpg

IMG20210805180958.jpg

IMG20210808160323.jpg

IMG20210808160344.jpg

IMG20210808160409.jpg

IMG20210808160437.jpg

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś poradzić, chodzi o pokrycie skrzydła a raczej metodę, do wyboru mam parę opcji a chciałbym usłyszeć co macie do powiedzenia.

Standardowo dla mnie japonką+cellon, mata 24g+żywica , folia jak w zestawie fop flite, czy może taśma aluminiowa tak jak to można podpatrzeć na niektórych filmach na YouTube przy oklejaniu np P 47. Jest trochę opcji do wyboru a niedługo będę mógł pokrywać skrzydełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja okleiłem swój model japonką ale do klejenia i malowania użyłem lakieru akrylowego do parkietu, nie śmierdzi i łatwo się szlifuje, potem malowałem jeszcze 2-3 razy i wyszło super.

Japonka fajnie się przy tym napina. Przed nakładaniem lakieru akrylowego całą powierzchnię cellonowałem 2x aby wilgoć nie wnikała w balsę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie małe pytanko, jakiej pasty do lutowania muszę użyć żeby cyna chciała się połączyć z drutem stalowym (1,2mm) ,,polutowałem" sobie popychacze serwo-lotka,klapa z  końcówkami bowdena te mosiężne, i do środka w otworek drut z wygiętym zygzaczkiem, otwór wypełniłem cyną plus pasta do lutowania. I tak cyna z końcówką bowdena świetnie się połączyła ale za cholerę nie chce się przykleić do drutu stalowego ( to  połączenie które zlutowałem trzyma bardzo mocno ale wiem że cyna nie trzyma się samego drutu w środku końcówki bowdena) jakiej pasty czy kalafoni muszę użyć żeby cyna mogła złapać się stali ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kalafonię powinno dać się to zlutować ale pręt stalowy musi być przeszlifowany papierem ściernym. Grubsze pręty stalowe lutować można na kwasie ale cienkie łapią na kalafonie, warunek jeden stal musi być dobrze rozgrzana dlatego lepsza kolba niż pistolet.

 

ms

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mirolek napisał:

Na kalafonię powinno dać się to zlutować ale pręt stalowy musi być przeszlifowany papierem ściernym. Grubsze pręty stalowe lutować można na kwasie ale cienkie łapią na kalafonie, warunek jeden stal musi być dobrze rozgrzana dlatego lepsza kolba niż pistolet.

 

ms

 

Na kalafonie właśnie próbowałem ,pręt rozgrzany przeszlifowany, podgrzewałem sobie palnikiem nie kolbą i niestety cyna nie chce zostać na drucie ?

3 minuty temu, FockeWulf napisał:

Ja takie rzeczy lutuje na kwas - trawie końcówkę popychacza w fiolce i potem się świetnie lutuje.

Czyli muszę nabyć kwas do lutowania czy jakaś specjalistyczna pastę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, model napisał:

Na kalafonie właśnie próbowałem ,pręt rozgrzany przeszlifowany, podgrzewałem sobie palnikiem nie kolbą i niestety cyna nie chce zostać na drucie ?

Czyli muszę nabyć kwas do lutowania czy jakaś specjalistyczna pastę???

 

Skoro nie dajesz rady kalafonią to bym się nie zastanawiał. Nie wiem, gdzie kupisz kwas, poszukaj w sieci. Ja otrzymałem od znajomego roztwór. Inna sprawa to lutownica i grot - jesteś pewien, że dobrze rozgrzewasz elementy lutowane? Pobiel najpierw każdy z elementów, nie lutuj całości. Dopiero jak się cyna ładnie rozpłynie, to wtedy złącz i rozgrzej. Inna sprawa to cyna - jeśli masz starą, kup nową. Miałem tak, że cyna ze starych zapasów (naprawdę starych) nie nadawała się do lutowania. Zamist kwasu być może sprawdzi się jakaś pasta lutownicza - popytaj w sklepach - doradzą. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.