Skocz do zawartości

[3D] Joker od 3DLabPrint


karambolis8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Na początek linki

 

pliki testowe - kadłub

https://www.thingiverse.com/thing:4044908

 

Cały model

https://3dlabprint.com/shop/joker/

 

Byłby to mój pierwszy model RC z drukarki, więc pewnie będę miał parę pytań.

 

Pierwsze - czy koniecznie musi być PLA? Jakie jest wasze doświadczanie przy modelach z PET? Bardzo dużo czytało się o tym, jak to PLA się odkształca na słońcu itp, a dalej mam wrażenie, że z PETa mało kto drukuje modele.

 

O ile ktoś mnie zawczasu nie ostrzeże, że PET to zupełna strata czasu i materiału, to pewnie będę chciał puścić te pliki testowe kadłuba właśnie z PETa, ale drukarka u mnie nie ma przestojów i wolałbym czasu nie marnować ;)

 

Pozdrawiam,

Adam

No to sobie podrukowałem :D

W opisie jest, że stle działają z Simplify3D, ale myślę, sobie co może być nie tak? Bardzo proszę.

Tak wygląda STL w PrusaSlic3r

image.png.491678f7a1e69e6557d423b74feac8b7.png

 

No i konsekwencją jest tak wygnerowany gcode:

image.png.54d4678c6f228846dbae1aef8573cd24.png

 

Czyli znika całe wnętrze, oraz zakładki do klejenia segmentów.

 

Nie będę kupował slicera za 1200zł :D Czy ktoś wie jak to naprawić? Było na forum trochę osób, które drukowały pliki od 3DLabPrint, może coś doradzą?

 

Jeśli ktoś zasugeruje mi gotowe gcody, to na mojej drukarce (pomijając temperatury, ustawienia dyszy itp) wyglądają tak:

image.thumb.png.2fb0c36852ff860b9602bc1a966b08a3.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam

Ja jutro zaczyna druk tego projektu,

Będą używał oryginałów G Code. Pasują do mojej drukarki.

 

Możesz spróbować użyć programu Cura. 

 

Co do materiału to z PLA będą lżejsze detale.  Zobacz na materiał colorFabb LW-PLA

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prusa slicer ewoluował ze Slic3ra - on nie trawi takich brył. Ale CURA już tak.

Wejdź na stronę 3D lab print - tam jest sporo poradników jak ustawić profil w CURA (chodzi o wlaczenie pewnych funkcji) aby poprawnie drukować ich bryły. Chodzi o to aby wykrywać tez wewnętrzne ficzery a nie scalać je w jedna bryle.

 

PLA nie jest lżejsze od PET. Jest porównywalne. PET jest duzo bardziej wiotki od PLA. Pietka duzo modeli drukował z PET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem Curę przed Slic3rem i bardzo nie polubił się z moją drukarką ;) ale spróbuję jeszcze raz. Czy takie wartości jak prędkość, współczynnik ekstrudera, szerokość scieżek i tym podobne wartości kalibracyjne można przenosić 1:1 między slicerami? Zaoszczędziłbym sporo czasu przy ponownej konfiguracji drukarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, karambolis8 napisał:

Czy takie wartości jak prędkość, współczynnik ekstrudera, szerokość scieżek i tym podobne wartości kalibracyjne można przenosić 1:1 między slicerami? Zaoszczędziłbym sporo czasu przy ponownej konfiguracji drukarki.

 

A dlaczego nie? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Slawomir napisał:

Cześć.

Mam go wydrukowanego właśnie kończe sklejać. Składa się bardzo dobrze. Jest to bardzo dobrze pomyślana konstrukcja pod druk.

Tutaj adaptor na serva HXT900

https://www.facebook.com/3dprintplane/

Jedyny problem to śrubki nie mogę kupić.

Pozdrawiam Sławomir

 

 

Drukowaleś z PLA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z PLA.

Pet- G odkleja mi się od stołu. Zakupiłem Dimafix ale jeszcze nie dotarł.

Śrubki też jeszcze nie dotarły. Mój już na tym etapie.

Pozdrawiam Sławomir.

Ps kupiłem sobie pół roku temu Simply3D i nie żałuję żadnej złotówki z tych 600zł. Bardzo go polecam na prawdę warto.

Joker 840.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam wrażenie, że Slic3r działa o wiele lepiej. Pomijając stle od 3DLabPrint, to Slic3r jest dużo bardziej czytelny i szybciej działa. W Curze każda zmiana parametru to zawieszenie programu na kilka sekund. No ale nic, będę coś kombinował dalej, bo jestem zdeterminowany na tego Jokera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku (2015r) stosuję tylko Slic3ra. Cura przez swoje ewolucje powoduje, że nie da się absolutnie opracować stałego profilu aby wydruki wychodziły powtarzalnie. I odpuściłem temat.  Ale próbowałem średnio raz na rok aby sprawdzić czy może coś poprawili :D.

TA152 wydrukowałem z gcodów dostarczonych w paczce z SLTami- i absolutnie nic nie mogę im zarzucić. Nie chciało mi się bawić w Curze a S3D nie mam i nie planuje. Pewne sztuczki z "procesami" też można stosować w Slic3rze poprzez part modifier - jest to trochę uperdliwe, ale można osiągnąć identyczny efekt jak w S3D czego nie ma chyba w Curze (np zmiana prędkości druku, zmiana liczby obwódek czy wypełnienia).

Moje modele projektuję pod slicera - a co za tym idzie Cura (jak ktoś jest jej zwolennikiem) też je obsłuży.

 

Nie próbowałeś drukować Jokera z gcodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz drukarkę że Ci sie nie mieści ?

Ja podzieliłem orginalne pliki na mniejsze ilości  części. Kadłub na dwa razy itp. Wole być obecny w pobliżu jak się drukuje.

Pozdrawiam Sławomir

Ps. Właśnie wklejam lotki i klapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam gcode nie został wygenerowany z tych steli ogólnie dostępnych i jest przeznaczona do drukarki kompatybilnej z mk2/3.

Plik stl podany przez ciebie jest zrobiony tak aby nie można go było prawidłowo wydrukować.

 

Snap1.thumb.jpg.aa9ba100590fe393e7ed459b59cab56b.jpg

 

Chyba, że masz prawidłowe pliki więc może podeślesz na pw ten jeden problematyczny. Zo baczymy w czym leży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maxiiii napisał:

Plik stl podany przez ciebie jest zrobiony tak aby nie można go było prawidłowo wydrukować.

Nie.

Te typy po prostu tak mają. Wszystkie modele od 3DLabPrint są w ten sposób zaprojektowane, więc zapewne Joker również. Jest to też powód, dla którego Slic3r się z tymi stlami nie lubi...

 

@karambolis8 Jesli chodzi o Curę - to przeczytaj to: https://3dlabprint.com/faq/cura-not-slicing-with-internal-structures/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.