Skocz do zawartości

[3D] Joker od 3DLabPrint


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem ten problem.Plik stl to plik graficzny jak ma go zrozumieć drukarka która pracuje na G codach.

To slicer tworzy G cody.Mam Anycubic s steruje ją  z  czytnika,  plik stl zapisany na karcie pamięci jest niewidoczny dla maszyny.

To jak ma drukować?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukarkę mam taką

 

Dokładnie rzecz biorąc jest to projekt Prusy i3 z upgrade do Full Bear (rama oraz oś X z extruderem). Jednak nie jest to oryginał, a budowa od podstaw. Nie mam więc oryginalnego stołu Prusy, a tani popularny 214x214, dodatkowo przycięty w firmware, żeby ominąć narożniki z śrubami i klipsy.

IMG_20200330_191449.jpg

IMG_20200330_191455.jpg

Spróbuję sonCury ten profil druku z ich strony, bo dotychczas przepisywałem ręcznie parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten plik w załączniku. Drukowanie z stl-a to skrót myślowy czyli sam tniesz stl-a na gcode. Drukowanie z gcode to znaczy, że ktoś już pociął stl-a a ty drukujesz z gcode przygotowane przez kogoś innego.

Ciekawe jak w twoim sclicerze wyglądałby plik przerobiony na gcode?

joker-fuselage-part-4.stl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maxiiii napisał:

Nie kupowałem takich plików ale po twoim wpisie tym bardziej ich nie kupię.

Po co mi takie pliki z którymi nic nie mogę zrobić. :(

 

Możesz nimi robić co chcesz.  Ale nie w tym programie który lubisz.

 

Niestety projektant korzystając z danego slicera w pewien sposób skazuje się na to czy dany projekt przypadnie do gustu innym.

 

@karambolis8 możesz podesłać mi tego jednego gcode? Coś bym na nim sprawdził. A nie możesz usunąć tych ograniczeń firmwarowych w swojej drukarce? Bo może dam sobie tworzysz niepotrzebne przeszkody? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Problem rozwiązany po zaimportowaniu pliku ustawień ze strony 3DPrintLab. Wcześniej przepisywałem je ręcznie z treści porady na stronie i musiałem coś przeoczyć ? Drukuję dwa segmenty z PETa, zobaczymy jak będzie ze sztywnością i klejeniem.

 

Dotnę nową szybę trochę bardziej rozsądnie (bez ścinania narożników), to wtedy usunę ograniczenia firmware'owe.

 

Dzięki wszystkim za sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem cały wydruk elementu za pomocą cury. Wyszedł poprawnie, nie licząc zakończenia - łącznika dla kolejnego segmentu.

 

1843325476_IMG_76791.thumb.JPG.fcd646a7026d691a2bc89d532cb873a7.JPG

778353183_IMG_76801.thumb.JPG.711b73afae30b719163c74579a87cee5.JPG

 

dlatego trochę zmieniłem ustawienia dotyczące drukowania (bez supportów) kilku ostatnich warstw (tylko tam gdzie zaczyna sie wzmocnienie) i może nie jest idealnie, ale wytrzymałościowo jest już ok. Cura troche głupawa jest, bo czasami drukuje w powietrzu, mimo że była by inna opcja prowadzenia głowicy :(

1636122473_IMG_76811.thumb.JPG.3031cc34bdbd2a1ba8fa64a3549cbe78.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, cZyNo napisał:

dlatego trochę zmieniłem ustawienia dotyczące drukowania (bez supportów) kilku ostatnich warstw

 

A możesz podpowiedzieć jakie to były zmiany? Bo u mnie w wydrukowanym elemencie jest ten sam problem z zakładkami.

IMG_20200331_100250.jpg

 

Te wewnętrzne "rury" w które mają wejść bowdeny czy węgiel mam miejscami niedodrukowane.

 

Ogólnie miałem już w cholerę rzucić te STLe od nich i zacząłem testować inne modele, np Shark Aero, Nucking Futs, ale wszystkie mają ten sam problem ze Slic3rem.

 

Na githubie jest otworzony ticket odnośnie takich STLi, może kiedyś to zaczną obsługiwać ;)

https://github.com/prusa3d/PrusaSlicer/issues/3062

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to samo można uzyskać opcja Bridge, ale nie chciało mi sie sprawdzać. Głównie bardzo spowolniłem wydruk (tak na palę dałem 5mms - ale to było PLA) i trochę zwiększyłem przepływ filamentu. Chciałem jeszcze poeksperymentować z opcją Outer Befor Inner Walls, jednak chyba jest to ustawienie globalne i nie można tego zmienić dla wycinka. Na kilka innych opcji tez patrzyłem, jednak nie było widać że przyniosą jakiś efekt. Więcej mi się nie chciało nad tym dumać. To był tyko test i sprawdzenie czy sie da.

Myślę że jako opcję można by wypróbować małe supporty "idące" od rurek wewnętrznych.

 

Za szybko chyba drukujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.