Jump to content

Korespondencyjne zawody F3K


Czaro
 Share

Recommended Posts

Od poniedziałku rząd odmraża rekreację. Może jakieś zawody korespondencyjne w następny weekend? Jakie macie pomysły, jak moglibyśmy je zorganizować? Tylko nie takie, że po każdej rundzie kartki z wynikami wrzucamy do przeźroczystej urny pilnowanej przez wojsko ;)

 

93628589_667805310457697_7956730621567434752_n.thumb.jpg.553ebef1adf8e834a48945e51c25afc8.jpg

 • Haha 1
 • Dzięki 1
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli przyjmujecie nie zrzeszonych w AP i FAI do rywalizacji korespondencyjnej to będę miał motywację aby poskładać model.

Jestem za. Może jakiś wzór kart i samodzielne wypełnianie po każdym zadaniu i wpisanie wieczorem np. w godzinach 19 - 21:00 do dokumentu w chmurze?

Ktoś będzie musiał posumować w excelu i ogłosić wyniki. Wymagana jedynie uczciwość, ale to chyba nie problem.

Jakieś informacje w dokumencie typu waga modelu, nazwa i staż mogą być przydatne informacyjnie dla innych ale nie byłaby wymagana.

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie, masz racje. Lepiej  zatem siedzieć w domu i oglądać zawody na zdjęciach i YouTube.

A na zawodach wszystkim równo termika daje, co? To skąd te różnice w punktacji i tabela wyników od zera do bohatera.

Jak myślisz, ze to niesprawiedliwe o bez sensu to #zostanwdomu

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Jacek Walenciak napisał:

Tylko, że każdy będzie latał w innych warunkach. Na jednym terenie może występować silna termika, na innym silny wiatr i duszenie, a na jeszcze innym zero lotnych warunków. Wtedy wyniki będą mało miarodajne i nie będzie to sprawiedliwe.

 

 

hehehe, toś mnie rozbawił !  

 

Jakie to ma znaczenie ?!

 

Ja też wezmę udział, będę rzucał F3Fem ! ... i wygram, bo będę oszukiwał !

Link to comment
Share on other sites

Jacek, w zawodach korespondencyjnych nie chodzi o takie same warunki dla wszystkich ale o mobilizację ludzi aby nie popadli w jakieś depresje siedząc w domu i patrząc się na informacje w TV lub internecie.

Trzeba ruszyć tyłek i przewietrzyć organizm i choćby w korespondencyjny sposób porywalizować i mieć z tego radochę. Zaręczam, ze każdy będzie się starał jak na normalnych zawodach ? 

Można też zrobić korespondencyjną nagrodę przechodnią.

PS. Nawet mając te same warunki trzeba mieć jeszcze umiejętności i szczęście. A modele też nie zawsze są takie same i tak samo doważone. ?

Link to comment
Share on other sites

Kilka zawodów już nam przepadło, kilka kolejnych już wiadomo, że się nie odbędzie. Naturalnie, że fajniej byłoby spotkać się razem na jednym lotnisku i latać w jednakowych warunkach, no ale jak nie można mieć co się lubi...

 

7 godzin temu, samolocik napisał:

Jeżeli przyjmujecie

Żartujesz?? ;) Każdy może spróbować! Jedynym warunkiem jest mieć ducha do walki. Oraz nie kantować! To dwa warunki: Mieć ducha do walki, nie kantować i wysłać w odpowiednim czasie wyniki. Czyli trzy warunki...

 

Chodzi o to, żeby samemu się sprawdzić, zmierzyć z jakimś wyzwaniem. Jeśli kantujesz, oszukujesz przede wszystkim samego siebie. A to nie ładnie! Dlatego uczciwość będzie wskazana, a nawet wymagana.

 

Moja propozycja: Zaczynamy o 11:00 pierwsza runda. 11:20 runda 2 itd. Do 13 zmieścimy 6 rund, będzie się liczyło 5 najlepszych. Każda runda to będzie zadanie, po 7 albo 10min czasu startowego (potem ustalimy listę zadań), wiec będzie przerwa na ładowanie, odpoczynek i opublikowanie wyniku. Stworzę arkusz kalkulacyjny w googlu, każdy się zaloguje i na bieżąco wpisze wyniki.  Godziny na sztywno są po to, abyśmy latali w podobnej porze dnia i tym samym choć trochę podobnych warunkach termicznych.

Albo lekka modyfikacja: stworzę rozpiskę zadań i godziny na cały dzień, np. 10-17. O której przyjedziesz na lotnisko i zdecydujesz się zacząć - Twój biznes. Ważne żeby polecieć przynajmniej 5 rund pod rząd, bo tyle się będzie liczyło do wyniku końcowego. Jak myślicie?

 

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dla mnie Czarek OK, tym bardziej że będą to moje pierwsze zawody F3K. Nigdy bym nie przypuszczał, że moje pierwsze będą wirtualne :lol:

Druga opcja jest chyba bardziej realna. Może jak się rozkręci to następne zawody w pierwszej opcji?

 

Link to comment
Share on other sites

Czarek, jeżeli liczysz na większą  frekwencję to poszerz możliwość oblatania  zadań w sobotę lub w niedzielę.

Pierwsza proponowana wersja wymaga dużej dyscypliny i w pierwszej edycji może być trudniejsze organizacyjnie.

Założenia do zabawy super.

Dobrego latania :)

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, qpa napisał:

Czarek do zebrania ekipy i dyskusji możecie użyć kawałka forum - https://pfmrc.eu/clubs/ :)  imo bardzo sprawne narzędzie. 

 

Dziękuję, ale ja jestem użyszkodnik starej daty i nie lubię nowości ;)  Mamy już kilka osób obserwujących ten temat, mamy zainteresowanie na grupie Facebookowej F3K Team Polska - jakoś to muszę łączyć i będę postował w obydwu miejscach na raz.

 

TommyTom, to dopiero początek :D Jak się uda, to druga edycja w niedzielę i tak co weekend, aż internet pęknie, albo rząd. Zależy co pierwsze ;)

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Koledzy!

 

Zawody korespondencyjne będą trwały przez sobotę i niedzielę 25-26.04.2020

Każdy może wziąć udział - wystarczy zalogować się do F3X Vault, zarejestrować się w danej imprezie i wpisać swoje wyniki

 

W niedzielę 26-go o godzinie 19-tej zamykamy listę i podsumowujemy wyniki.

 

Link do zawodów: https://www.f3xvault.com/?action=event&function=event_view&event_id=1838

 

Lista zadań:

 1. Ostatni lot; max 5 min; czas startowy 7 min
 2. 3 z 6; max 3 min; czas startowy 10 min
 3. Ostatni i przedostatni lot; max 4 min; czas startowy 10 min
 4. All Up - 3 rzuty; max 3 min; czas startowy 10 min
 5. Dwa loty; max 5 min; czas startowy 10 min
 6. 1234; ; max 1, 2, 3, 4 min Uwaga: w tej kolejności!!!; czas startowy 10 min

Każdy może odlatać przedstawione zadania we własnym zakresie, na swoim lotnisku o dowolnej porze w ciągu weekendu, a potem wpisać wyniki do internetu. Ważne, żeby odlatać zadania w tej kolejności, w jakiej są ułożone i w ciągu jednej wizyty na lotnisku. Przerwy między rundami na ładowanie akumulatorów i odpoczynek są jak najbardziej wskazane.

 

Nie oszukujemy! Wpisujemy takie wyniki, jakie rzeczywiście udało nam się odlatać. Jeżeli ktoś uważa, że może polecieć, któreś zadanie lepiej, wtedy leci cały zestaw zadań jeszcze raz! :D Nie ma powtarzania jednego zadania, czy jednego lotu.

Każdy ustala dla siebie pole lotów, tzn. przed początkiem pierwszego zadania ustalamy sobie granicę, w tym sensie że lądowanie poza nią, jest traktowane jako "niedolot" i lot nie będzie punktowany. Np. 20 kroków od miejsca startu, albo jakaś linia na polu, jeśli ktoś taką widzi.

 

Czas lotu mierzymy do pełnych sekund - setne zaokrąglamy w dół. Czasy lotów mierzymy np. stoperem w radiu (Najlepiej obsługę tego stopera powiązać z przyciskiem od fazy rzutu). Czas startowy mierzymy np. minutnikiem w telefonie, albo zegarkiem na ręku (Najlepiej ustawić 10 min i np. 10 sek - uruchamiamy na spokojnie i wtedy mamy 10 sek odliczania do początku czasu startowego).

Trzymamy się oficjalnych reguł F3K jak to tylko możliwe. Tzn. nie startujemy przed czasem startowym, czas lotu zatrzymujemy w momencie zakończenia czasu startowego itd. Jeżeli w momencie zakończenia czasu startowego model dalej jest w powietrzu, mamy 30 sek na lądowanie.

 

Opisy do zadań przydatne początkującym w F3K, dodam wieczorem, po pracy ;)

 • Upvote 1
 • Dzięki 1
Link to comment
Share on other sites

Poniżej krótki opis zadań:

 

1. Zadanie  "Ostatni lot"
Podczas czasu startowego możesz dokonać nieograniczonej liczby startów, jednakże tylko ostatni lot jest punktowany. Maksymalna punktowana długość lotu to 5 min. Każdy kolejny start modelu powoduje anulowanie poprzedniego lotu.
Czas startowy: 7 minut.

 

2. Zadanie "Trzy z sześciu"
Podczas czasu startowego możesz wystartować nie więcej niż 6 razy. Maksymalny punktowany czas lotu wynosi 3 min. Do wyniku końcowego wliczany jest czas trzech najdłuższych lotów.
Czas startowy: 10 minut.

 

3. Zadanie "Ostatni i przedostatni lot"
Podczas czasu startowego możesz dokonać nieograniczonej liczby startów, jednakże tylko przedostatni oraz ostatni lot są punktowane. Maksymalna punktowana długość pojedynczego lotu wynosi 4 min, natomiast czas startowy 10 minut.

Przykład:
pierwszy lot 65 sek
drugi lot 45 sek
trzeci lot 55 sek
czwarty lot 85 sek
Wynik: 55 + 85 = 140 sek

 

4. Zadanie "Wszyscy w górę"
Zadanie polega na tym, żeby wykonać 3 loty, jeden po drugim, z 1 minutową  przerwą przed każdym rzutem. Maksymalny punktowany czas lotu wynosi 3 min. Czasy wszystkich lotów zawodnika są dodawane do siebie.

 

Przykład:
Zawodnik A: 45 sek + 50 sek + 35 sek = 130 sek
Zawodnik B: 50 sek + 50 sek + 60 sek = 160 sek
Zawodnik C 30 sek + 80 sek + 40 sek = 150 sek

 

5. Zadanie "Dwa loty"
Podczas czasu startowego możesz wystartować tylko dwa razy. Maksymalny punktowany czas lotu wynosi 5 min. Do wyniku końcowego liczy się suma lotów.
Czas startowy: 10 minut.

 

6. Zadanie"1, 2, 3, 4 w tej kolejności"
W czasie startowym masz cztery loty do wykonania. Pierwszy lot z czasem maksymalnym 1 min, drugi 2 min itd. Wynikiem będzie suma tych czterech lotów.

Czas startowy: 10 minut.

 

Jeżeli coś jest jeszcze niejasne, proszę śmiało pytać.

Link to comment
Share on other sites

Czarek,

 

wszystko opisałeś bardzo jasno, dziękuję.

 

Czy są jakieś gotowe pliki MP3 z nagraniami zadań, tj. z komunikatem zadania i odliczaniem czasu, aby można sobie było wgrać je do telefonu i puścić przez słuchawkę? Tak, pytam bo nie chce mi się siedzieć i nagrywać samemu jeżeli byłyby gotowe. Byłoby to ułatwienie w porównaniu do słuchania stopera czy obserwowania zegarka/telefonu.

 

Pozdrawiam

Piotr

Link to comment
Share on other sites

U mnie dziś wiało momentami dobrze ponad 8m/s. Słońce przeplatane chmurami, a im później tym więcej chmur. Zapakowałem w model ile miałem najwięcej i spróbowałem swoich sił. Kilka razy udało mi się złapać jakieś noszenie i nabrać wysokości odchodząc daleko z wiatrem. Przeważnie jednak w powietrzu nie działo się wiele ciekawego. Wpisałem swoje wyniki, ale jutro jeszcze spróbuję polatać jeszcze raz. Jeśli się uda odlatać jeszcze raz wszystkie kolejki, wpiszę nowe czasy.

Link to comment
Share on other sites

Pięknie dziękuję wszystkim za chęć spróbowania swoich sił. Gratuluję wspaniałych lotów, to była niezła zabawa! Jeszcze się odegramy na naszym koledze zza wschodniej granicy ;)

 

Maxim w ramach nagrody za zwycięstwo dostał prawo do wyboru nowych 6-ciu zadań na kolejne zawody, za tydzień! :D

Poniżej wyniki:

127015069_2020f3kCoronaCupwyniki.jpg.5f229165108b3df416a039a23c5ff296.jpg

Link to comment
Share on other sites

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.