Jump to content

songbird

Modelarz
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

1 Follower

About songbird

 • Birthday 01/01/1980

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Rzeszów
 • Imię
  Konrad

Recent Profile Visitors

481 profile views
 1. Sprzedam znany i lubiany używany model F3F Toxic w wersji electro. Ten konkretny Toxic jest znany na forum, historia dostępna tutaj: https://pfmrc.eu/topic/61349-po-prostu-toxic/?do=findComment&comment=782756 Toxic lata bardzo dobrze, najprzyjemniej przy wietrze przekraczającym 10m/s. Jest wyposażony i gotowy do lotu. Wystarczy podpiąć odbiornik, ewentualnie sprawdzić ŚC i w powietrze! Napęd daje możliwość wznoszenia niemal pionowo (mocy nie brakuje). Dane: Silnik: SK3 1120KV Śmigło: Aeronaut 12x6 + kołpak turbo Regulator: YEP 100A z bec i hamulcem Akumulator: 2800mAh 4S Serwa: Corona 939mg Jako gratis dodaję programator do YEPa Cena: 2800zł+przesyłka Sprzedaję tylko z powodu przesiadki na coś jeszcze lepszego (w końcu lepsze wrogiem dobrego) Pozdrawiam Konrad Kontakt PM lub tel. 501.699.trzy.cztery.cztery.
 2. Czarku, skoro nie było jeszcze prezentacji to na jakiej podstawie twierdzisz, że zmiany są rewolucyjne? Obyś miał rację
 3. Prawda, ale nawet to nie problem. Niemniej faktem jest, że mimo tych samych lub bardzo podobnych danych używanych do późniejszych korekt czy optymalizacji, modele końcowo latają inaczej (tzn. ich charakterystyka jest tylko zbliżona i łatwo wyczuć większe różnice).
 4. songbird

  ALBATROS DLG

  Czas biegnie nieubłaganie, a ciepłe spokojne wiatry ustępują miejsca jesiennym, bardziej zdecydowanym w przemieszczaniu, masom powietrza?. Wielbiciele F3F już pewnie zacierają ręce ale entuzjaści DLG nie muszą być na straconej pozycji. Poniżej zamieszczam film z zabawy dość lekkim Albatrosem na wietrze. Lot jest daleki od perfekcji, ponieważ starałem się utrzymać model w parterze aby było coś widać? Warto zaobserwować jak dziarsko wraca pod wiatr mimo braku balastu i mimo solidnej turbulencji zyskuje na wysokości w locie z wiatrem. Masa modelu na filmie 248g. Wiatr 6m/s zmierzony na ziemi, ale wyżej było nieco więcej co czasem słychać na nagraniu. Uprzedzam, kamera po rzucie nadal jest krzywo? AlabtrosWind_6ms.mp4
 5. Grzesiek, duży i ładny i tan Koliberek. Daj znać jak będziesz jechał na lotnisko w weekend, chętnie zobaczę go w powietrzu. Może pomaluj kołpak na żółto, będzie jeszcze bardziej "nasz" jak w OKL?
 6. Dzięki Przemek! Wiedziałem, że można liczyć na forumowiczów. Tak, dokładnie o to chodziło. Od czasu pierwszych publikacji jednak zaszły istotne zmiany?
 7. songbird

  ALBATROS DLG

  Oczekiwane skrzydło Albatrosa (standard+), które widać na jednym z wcześniejszych zdjęć niedawno do mnie dotarło. Na pierwszy rzut oka zauważalnie poprawiła się sztywność ? przy jednoczesnym minimalnym wzroście masy (103.2g). Malowanie także na plus, model będzie jeszcze lepiej widoczny. Więcej będę mógł powiedzieć po pierwszych rzutach.
 8. Koledzy, czy ktoś z Was zastanawiał się nad zbudowaniem helikoptera (lub zbudował?) pozbawionego skomplikowanej mechaniki wirnika? Mam tu na myśli eliminację serw i klasycznego mechanizmu regulującego kąt łopat. Mam świadomość, że taka konstrukcja będzie w pewien sposób „upośledzona” swoją charakterystyką lotu w stosunku do klasycznego wirnika i jego sterowania. Teoretycznie, obecnie dysponujemy lekkimi silnikami wielopolowymi np. z dronów i można by się pokusić o wykorzystanie zjawiska zmiennej prędkości łopat w określonym obszarze ich położenia względem kadłuba (pokonanie okręgu przez łopatę ze zmienną prędkością). Jeśli dodamy do tego odpowiednio przeliczony przegub, który będzie "tak jak dawniej" częścią łączącą oś wirnika z łopatą, ale umiejscowimy go np. poza osią działania siły odśrodkowej na łopatę to istnieje teoretyczna możliwość uzyskania niewielkiej regulacji kąta łopaty. Jakie jest Wasze zdanie??
 9. songbird

  ALBATROS DLG

  Tomek, bardzo się cieszę, że tak wielu entuzjastów małego lotnictwa interesuje się obecnie DLG, tym bardziej, gdy miłe słowa płyną w trudnym dla modelarzy roku. Warto trzymać się razem? i mieć odrobinę czasu na swoje zwariowane hobby, zwłaszcza gdy nie jest się odosobnionym w dziwactwie? Przychylając się do Twojej prośby zamieszczam poniżej zalecane miksery, których sam używam. Dodam jedynie drobne wyjaśnienia (i z góry przepraszam tu osoby z większym doświadczeniem za pewien poziom uproszczenia): 1. Proponowanie ustawienia powinny być traktowane jako punkt wyjścia do własnych korekt. 2. Ustawienia są proponowane w oparciu o standardowe warunki (model w zakresie masy 230-243g, wiatr 3m/s, ŚC=68mm). 3. 2 modele tego samego typu, z tym samym ŚC mogą zachowywać się w powietrzu inaczej ze względu na różny rozkład masy (np. układ i typ wyposażenia) Dwa podstawowe miksery dla Albatrosa to: a) Kierunek x lotki (65:35) b) Snapflap (zakres dla lotek 2mm) Wznos skrzydeł to nie jedyny czynnik mający znaczenie dla charakterystyki krążenia szybowca. Tylko dla przykładu, znów nieco upraszczając, warto zauważyć że zwiększenie wznosu może pociągnąć za sobą słabsze: "wskazywanie noszeń” i/lub penetrację powietrza. Aby nie pisać długiego elaboratu, najczęściej konstruktor szuka kompromisu. W moim przekonaniu dla Albatrosa jest to 5,5 stopnia.
 10. songbird

  ALBATROS DLG

  Standardowo, a jestem praworęczny, tzn. kołek na lewym skrzydle a dźwignia po przeciwnej (czyli prawej) stronie st. kierunku.
 11. Fantastyczny pomysł Patryk! Również zasiadam na widowni. Zwróć uwagę na sugestię stan-m Z mojego doświadczenia (prędkości opadania i wysokości, prędkości lotu względem ziemi, prędkość kątowa) spokojnie wystarczą na początek analiz ale apetyt rośnie w miarę postępu badań i jak by nie patrzeć porządna referencja staje się... obsesją Moja ulubiona część Twojego posta ? . 1) Uchyl rąbka tajemnicy czy i jak przeliczałeś kadłub, albo kadłub ze skrzydłami i statecznikami. Jaka była droga optymalizacji. 2) Gdy będziesz przedstawiał wyniki dla modeli teoretycznych i empiryczne, dodaj proszę na wykresy wynik dla klasycznego Prandtla Pozdrawiam i mocno kibicuję!
 12. songbird

  ALBATROS DLG

  Czarku, dzięki za miłe słowa. Pochwały należą się głównie Bartkowi, który naprawdę ciężko pracuje. A co do motywacji, zawłaszcza tej najprzyjemniejszej czyli pozytywnej to nie musisz nic mówić ? Wszak nic nie daje środowisku tak pozytywnego kopa jak sukces kolegi, mam tu na myśli Twoje wyniki na WC w 2019 ? Dlatego dokładamy swoją cegiełkę aby latanie DLG w Polsce mogło się nadal rozwijać (i mieć przy okazji także wymiar patriotyczny ?) Aby wątek pozostał merytoryczny, zmieniam temat! Tak lata Albatros. Latanie poranne, wiatr 2-3m/s. Wybaczcie kłopoty z kamerą, ale trudno utrzymać ją prosto na głowie wykonując rzuty ? KLIKNIJ TUTAJ (filmik)
 13. songbird

  ALBATROS DLG

  Witajcie, Albatros lata już u mnie 2 miesiące. Nie jestem jeszcze dobrze "wlatany" ponieważ poznawanie modelu to proces. Ale postanowiłem podzielić się z Wami kilkoma subiektywnymi spostrzeżeniami: 1. Mój pierwszy Albatros jest w wersji standardowej, zakładałem, że będzie dość delikatny. Tu pierwsze zdziwienie poza drobnymi ryskami trzyma się świetnie (mimo, że nie był oszczędzany o czym poniżej) . 2. W rękach moje skrzydło Albatrosa (drugi wyprodukowany egzemplarz) jest mniej sztywne niż w droższym CX5. Zastanawiało mnie jak wypadnie przy silnych rzutach albo gdy będzie wiało... Oczywiście przy szybkim zamachu czuć niedostatek sztywności ale to jedyna przypadłość jaką odczułem do tej pory ponieważ zdecydowanie rekompensuje ją prędkość w zamachu i łatwość właściwego wypuszczenia modelu. Czas na drugie zaskoczenie: nie jestem typem "miotacza" (o czym wiedza koledzy z zawodów ?) ale bez kłopotu 5x z rzędu mogę wyrzucić Albatrosa na 55m co wystarcza mi w zupełności na 5x2min. W dodatku gdy rzucę silniej jest tylko lepiej, z resztą zobaczcie sami Dla Albatrosa 65m z małym plusem wystarcza na spokojne 3 min, a przy odrobinie ciepłego powietrza 4 min nie jest problemem. 3. Co ciekawe delikatne na pierwszy rzut oka skrzydła standarda wytrzymują spokojnie stały wiatr 6-9m/s. Ale jak się lata w takich warunkach Albatrosem napiszę następnym razem PS. Czekam z niecierpliwością jak wypadną testy nowego sztywniejszego skrzydła, które mam nadzieję niedługo się u mnie pojawi? CarbonBird Team
 14. songbird

  ALBATROS DLG

  Witajcie, oto zalecane ustawienia dla Albatrosa, udanych lotów! CarbonBird Team
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.