Skocz do zawartości

Problem z konfiguracją nadajnika w librepilot


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

mam problem z konfiguracją nadajnika hk-t6a v2 (odbiornik hk-tr6a) w programie librepilot. Zacząłem budowę mojego pierwszego drona, kontroler lotu bez problemu skonfigurowałem, ale przy konfiguracji nadajnika jest już problem. Program nie wykrywa „pitch” i „yaw” i nie wiem co może to powodować. Trzeci dzień próbuje wymyślić co jest nie tak, niestety bez skutku. Prosiłbym Was o pomoc. 

 

 

Specyfikacja:

CC3D evo

f450 rama

silniki emax 2213 i esc rctimer 20A 

aparatura hobbyking hk-t6a v2, odbiornik hk-tr6a 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zbudowałem pierwszy quadcopter i skonfigurowałem kontroler lotu w librepilot, potem program zaproponował konfiguracje nadajnika i tu pojawia sie problem. Librepilot nie wykrywa ruchów pitch i yaw i nie wiem co może być przyczyną tego. 

Czy może być to spowodowane zła konfiguracją w t6config? Czytałem sporo na temat mojej przypadłości, ale nie wiele sie dowiedziałem. Dodam, że kupiłem nadajnik i odbiornik używane i wcześniej aparatura była używana w łódce zanętowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nadajnik jest konfigurowany przez T6config. Tam robisz ustawienia i przypisujesz przełączniki i masz podgląd czy to wszystko działa

Librepilot nie wykrywa ruchów pitch i yaw-  jaki element nadajnika ma uaktywnić te ruchy ?

W tym nadajniku masz 4 kanały standardowo na drążkach a dwa dodatkowe na potencjometrze lub przełączniku. Jeżeli to radio było w łódce dwusilnikowej to może mieć włączony mixer do sterowania silnikami. Bez podłączenia nadajnika do kompa to wróżenie z fusów.

Podepnij serwo do odbiornika po kolei od 1 do 6 kanału i sprawdź jaki element nadajnika uruchamia serwo.

t6config.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.