Skocz do zawartości

Lotniko modelarskie Chicago


Francka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Godzinę temu, Konrad_P napisał:

tam jest inna kultura

hmm, jak to rozumieć? masz na myśli, że jest więcej ludzi głupich (np.51% wierzy w kreacjonizm, 15% w ewolucję :D, w Europie wygląda to "troszkę" inaczej)

Z regulaminu wynika, że członkostwo kosztuje: $300 wpisowe i $125/rok - ciekawe jak te kwoty czują amerykanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc, że tam jest inna kultura miałem na myśli, że jak jest takie lotnisko to ludzie chcą przynależeć do niego pomimo opłat. 300$, to pewnie jak u nas 300 zł za rok, więc chyba nie aż tak wygórowana cena.

U nas jak powstało by takie lotnisko i kazało sobie płacić 300 zł za rok to pewnie z 80% pilotów latało by poza nim tylko po to żeby nie zapłacić bo właściciel na pewno za te pieniądze to sobie pałac 600m2 wybuduje i kupi najnowsze Ferrari.

Tam jest inaczej. Jest miejsce i tam się lata bo właściciel robi wszystko tak żeby modelarzom latało się przyjemnie, bezpiecznie. U nas w tej chwili to jest jeszcze czysta abstrakcja. Oczywiście są wyjątki, choćby chłopaki z Kęt ale to są naprawdę wyjątki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Konrad_P napisał:

Oczywiście są wyjątki, choćby chłopaki z Kęt ale to są naprawdę wyjątki.

to prawda, lotnisko w Kętach budzi zazdrość :)

Chłopaki, ile kosztuje członkostwo (czysta ciekawość - chciałbym mieć odniesienie do tego amerykańskiego $300+$125)

 

 

19 minut temu, Konrad_P napisał:

chcą przynależeć do niego pomimo opłat. 300$,  to pewnie jak u nas 300 zł za rok, więc chyba nie aż tak wygórowana cena.

$300 to jest wpisowe jednorazowe, opłata roczna to $125

Wydaje mi się, że to nawet na polskie warunki są bardzo przystępne ceny, i nie wierze by ktoś w Polsce chciał latać "obok" mając za $125/rok takie luksusy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zipp napisał:

opłata roczna to $125

To już w ogóle nie ma o czym mówić. 125$ rocznie to koszt ze 3-4 serw, więc tym bardziej zazdrość d.pe ściska.

 

9 minut temu, MASK napisał:


No tak, my zawsze mamy jakąś wymówkę :(

Marcin niestety ale taka jest u nas rzeczywistość. Nie wiem czy byłby taki odważny w naszym kraju żeby kupić z 2-5h ziemi i tam zbudować infrastrukturę modelarską. Zapisałoby się pewnie z 5 pilotów i to wszystko a reszta tak jak pisałem latałaby pewnie tuż za płotem. Dlatego napisałem że tam jest inna kultura i nam jeszcze ze 100 lat potrzeba.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę tym co mam ?

 

0d2dc852460b3013.jpg

 

Ostatnio dorobiliśmy się ławeczki.

 

43d7facfd086b030.jpg

 

W planie jest jeszcze grill ale ze względu na bliskość wsi (1,5 km) będzie przywożony. Z tego też względu ławeczka tyko z pozoru wygląda tak lekko. Każda noga jest zespawana z dwóch krzeseł z demobilu a to co w ziemi ma obcięte oparcie. I w tak ukształtowane nogi są wrzucone kamienie, ale takie że we dwóch z synem je katulaliśmy. Wszystko to po to żeby chętni na ławeczkę z pobliskiej wsi zes......li się przy jej wyciąganiu ?. Zdaję sobie sprawę że jednak wszystko się może zdarzyć ? za dobrze ich znam.

 

Infrastruktura uboga ale dla nas w sam raz i bez wpisowego ?

W sumie dla nas trzech jest OK.

Od czasu do czasu mamy gości których zawsze z wielką przyjemnością witamy.

  • Lubię to 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo fajne lotnisko wystarczy kawałek łąki jako prywatne i jest spokój . Tylko zazdrościć .

Masze małe lotnisko jest wystarczające dla małych samolotów . Utrzymanie jednak wszędzie kosztuje , wiec jakieś składki zawsze zbieramy i dobrze jest.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ahaweto napisał:

Wszystko to po to żeby chętni na ławeczkę z pobliskiej wsi zes......li się przy jej wyciąganiu ?. Zdaję sobie sprawę że jednak wszystko się może zdarzyć ? za dobrze ich znam.

 

Zlodziejom powinno sie dlon odcinac ( za pierwszy raz ) , lape przy lokciu ( za drugi raz) i lape pod pacha ( za trzeci raz ) . Za 2 - 3 lata moglbys  modele i aparature zostawic ( gdyby np. nagle kochanka zadzwonila i bys rzucil wszystko w cholere ) i nic przez tydzien by nie zginelo do twojej nastepnej wizyty na lotnisku....... 

 

No OK , moze jako ostrzezenie , to za pierwszy raz malego paluszka , zeby wiedzial , ze nikt nie zartuje  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Francka napisał:

Masze małe lotnisko jest wystarczające dla małych samolotów . Utrzymanie jednak wszędzie kosztuje , wiec jakieś składki zawsze zbieramy i dobrze jest.

Każda tego typu inicjatywa warta jest nagłośnienia i propagowania. To, że są i muszą być koszty to jest oczywista oczywistość i moim zdaniem nawet nie warto o tym mówić czy pisać, ale niestety z własnego doświadczenia wiem, że jest to jeszcze dla bardzo wielu bariera. Ja tak sobie myślę, że to bardzie w głowie jest ta bariera a nie w kieszeni. No ale mogę się mylić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Konrad_P napisał:

To, że są i muszą być koszty to jest oczywista oczywistość i

 

U nas , jak juz pisalem wczesniej sa rowniez skladki , ale czesc doplaca nam miasto . Nie chodze na zebrania zarzadu , wiec nie wiem ILE ( procentowo ) nam daje , ale zarabiamy rowniez na sobie ( jak sa grile , to sie placi za jedzonko , placi sie za kawe , ciasteczka , lody i napoje ). No i DUZO pracy wlasnej . Teraz np. bedziemy dach wymieniac nad wiata , gdzie przesiadujemy w cieple dni , aby sie schronic troche przed sloncem i robota oczywiscie nasza , a plyty na dach z klubowych pieniedzy . Dwa lata temu zalatwilem z Polski plyty TZW karoseryjne na nasze stoly zewnetrzne , jest kolega ktory ma warsztat samochodowy i on dba o nasze traktorki do koszenia ( z dwoma innymi kolesiami  )  i tak kazdy zalatwia co moze , aby bylo taniej ( lub lepiej ).

28 minut temu, FockeWulf napisał:

W okolicach Wrocławia brak fajnych miejscówek do latania. Aglomeracja duża, a warunki kiepskie..

 

No nie wierze !     Nie ma gdzie w okolicy pola od chlopa wydzierzawic ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek tak to moim zdaniem powinno właśnie wyglądać i tak chyba też jest na tych naszych nielicznych lotniskach.

Generalnie są dwa modele lotnisk. Pierwsze to właśnie takie jak Wasze czy już tu wyżej opisywane a drugi model to komercyjne czyli jest jakaś spółka która dzierżawi lub ma na własność teren i za kasę udostępnia modelarzom. Wówczas Ciebie nic nie interesuje poza lataniem, no chyba że ewentualnie jakieś tam drobne ustalenia typu kto jest dziś kierownikiem lotów.

Te drugie znam tylko z opisu chłopaków z USA, RPA, Australii i Niemiec.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.