Skocz do zawartości

Obowiązkowe logowanie się w DroneRadar


Czaro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

12 godzin temu, sp350D napisał:

Czy udało się Wam zarejestrować i zweryfikować model w utm.pansa.pl? Podjąłem 2 podejścia i za każdym razem domagają się zdjęcia numeru seryjnego drona lub kontrolera lotu. Moje samoloty nie mają ani numerów seryjnych, ani kontrolerów lotu no chyba, że jeszcze spróbuję przesłać mój pesel jako numer kontrolera....

 

 

Wpadłeś tak jak ja. Czyli jak już założysz konto w Pansa to musisz go używać przy procedurze check in w Droneradar (chyba, że przy check in podasz inny numer telefonu, jeżeli Masz dwa lub możesz pożyczyć od kogoś na czas lotu).

Zrób i naklej sobie trwałą naklejkę z numerem seryjnym lub nanieś numer pisakiem do płyt CD / farbą, wykonaj zdjęcie i wyślij. Mój model F3K ma nr seryjny (dziękuję Bartek za wprowadzenie nr seryjnych w produkowanych modelach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem PAŻP i oto jaką otrzymałem odpowiedź. Jeśli to zadziała to będzie proste....

 

"Dzień dobry,
Można wpisac numer seryjny aparatury. Nie ma problemu, jeśli jedna aparatura jest parowana z kilkoma BSP.
W przypadku pytań czy wątpliwości proszę o kontakt.
Pozdrawiam serdeczenie,

Rafał Paprocki

Dział Zarządzania Operacjami Bezzałogowych Statków Powietrznych
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
ul. Wieżowa 8 02-147 Warszawa
tel. 22 574 57 41"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem sobie Check In bezpośrednio z poziomu aplikacji. Wpisałem imię i nazwisko, przyszedł SMS z kodem weryfikacyjnym i tyle. Wpisałem RC Glider w pierwszej pozycji, ustawiłem czas lotu na 90 minut. Nic więcej nie przyszło, żadne telefony, sms z pozwoleniem / zakazem lotu.

Jedynie sama aparatura pod koniec czasu informuje, ze zbliżamy się limitu czasu zadeklarowanego.

I teraz nie wiem - to w końcu już wystarcza, czy jednak trzebaby się rejestrować w całym Pansa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli latasz w swoim miejscu i deklarujesz wysokość na której bedziesz latał i jest zielone światło w Droneradar to robisz tylko check in i to wszystko. Jestes wtedy widoczny dla innych że w tym dokładnie miejscu latasz.Jeżeli chcesz latać wyżej i Droneradar  pokazuje swiatło pomarańczowe to wtedy musisz zrobić plan lotu w Pansa kilka dni wcześniej i czekać na odpowiedz kontrolera z pozwoleniem na wykonywanie lotów w tym konkretnym miejscu.Zreszta jak pokazuje światło pomarańczowe to aplikacja od razu podaje że trzeba zrobić plan lotu.

Wszystko chłopaki opisali dokładnie na poprzednich stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.