Skocz do zawartości

Silniczek 2.5


Andrzej93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Do autora głównego posta: czy marz odpalał Ci bezproblemowo od razu? Spotkałem się gdzieś z opinią jakoby montaż łożyska na wale jednostronnie krytego miałby poprawiać uruchamianie w stopniu znacznym. Podejrzewam, że coś może w tym być, bo mój mk-17 pali od palca, a marz 2.5 maksymalnie 3s pracy. Zupełnie, jakby brał lewe powietrze.

Co do nafty - również używam JET-A1 z aeroklubu, spaliny mają lepszy zapach niż na tej oświetleniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Grzesiek napisał:

Może ja odpowiem w przeszłosci czyli jakieś 20pare lat temu miałem 4 marzy,paliły z palca od strzała.Zero problemy.Obecnie mam jednego i taknsamo jak wyżej.Moze twój jest wadliwy lub niewłasciwa obsługa.



Zwykle daję sobie z nimi radę, ale ten jest uparty. Obsługi tam nie ma wiele. Uruchamianie wg. instrukcji lub na bogatej mieszance i skręcam śrubę kompresyjną o tyle, że zacznie łapać i popuszczam i zawsze startuje ale ten nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bubu2 napisał:

Przestańcie pisać Marz, Marzy. To jest Mars pisany cyrylicą.

 

Oczywiście że nie.

"Mars" (jak planeta) po rosyjsku, pisany cyrylicą to "MAPC": https://ru.wikipedia.org/wiki/Марс

A silnik nazywa się "MAPЗ" (to na końcu to nie trójka tylko rosyjskie Z). Jest to akronim od nazwy producenta: Московский авиационно-ремонтный завод: https://ru.wikipedia.org/wiki/Московский_авиационно-ремонтный_завод_ДОСААФ

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bubu2 napisał:

Przestańcie pisać Marz, Marzy. To jest Mars pisany cyrylicą. To, że autor wątku, wiele lat temu tak napisał, nie znaczy, ze powinniście ten błąd powielać. Strasznie się to czyta. Aż kłuje w oczy.

I jak Ci teraz Bogdan ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.