Skocz do zawartości

Warbird 2020


semp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z dużym zainteresowaniem przeczytałem info o tym, że piknik się odbędzie, rozumiem, że jesteśmy w trakcie kampanii i w zależności z której strony barykady stoimy, to ta strona jest najwłaściwsza, ale bardzo proszę nie pisać a`propos epidemii takich bredni o propagandzie TVP (stacja, czy medium do wyboru). Bo to realna choroba, realna groźba i tak się składa, że z powodu tej "propagandy" umierają ludzie. Nic mnie tak nie irytuje jak widoczna od jakiegoś czasu zauważalna na ulicach, czy w sklepach pewna lekkomyślność, czy też wręcz nawet tendencja do pokazywania jaki to jestem kozak i wirusa się nie boję. Media mamy jakie mamy i to z każdej strony, więc przynajmniej my zachowujmy się odpowiedzialnie, skoro w mediach lansowane są różne celebryckie dziwadła opowiadające swoje "głębokie przemyślenia" a`propos wirusa i ewentualnych szczepionek. Od organizatorów oczekiwałbym odpowiedzialnego podejścia do tematu wspólnego bezpieczeństwa, a nie opowieści o propagandzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja o rodzaju testów, ich ilości, wystarczającej, czy nie, środkach ochrony, statystykach, podziale geograficznym itd. itp to jest dyskusja na odrębny wątek. Z punktu widzenia jakiejkolwiek imprezy oczekiwałbym skupienia się na stworzeniu warunków, zasad, procedur by zgodnie z obecną wiedzą zapewnić możliwość bezpiecznego uczestnictwa i podziwiania pięknych modeli. Możemy sobie popsioczyć, ale od tego żadna procedura nie zostanie stworzona, zastosowana i ewentualne ryzyko nie zostanie zmniejszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry miałem się nie odzywać, ale nie wytrzymałem. Jesteś lekarzem, że masz taką wiedzę?

Nie myl propagandy z wiedzą medyczną.

Wiem, że żyjemy w kraju, gdzie wszyscy się znają na medycynie , ale zastanów się zanim będziesz pisał takie bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, koledzy. Myślę że przy zachowaniu odpowiedzialności  i środków "bezpieczeństwa" przez każdego z uczestników ( wytyczne znamy wszyscy maseczki, odstępy, witanie się łokciem ? etc) uda się zorganizować bezpiecznie imprezę. Po prostu osoby które myślą i mówią "ja nie będę, ja nie chcę" zachowywać środków bezpieczeństwa niech zostaną po prostu w domach. Jaki mamy teraz "klimat" wiemy wszyscy. Dzisiaj rozmawiałem z doktorką z mega doświadczeniem i stwierdziła że to nie byle co. Ale nie można też w paranoję popadać. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, micro napisał:

 

 

 

 Zdania są podzielone. Jak w każdej kwestii - choćby 5G. Jednak jest jeden pewnik, że wirus ten jest najgroźniejszy dla osób 60+ i osób z poważnymi schorzeniami. Podobnie jak grypa. Warto zadbać o osoby dla których przebieg choroby potencjalnie może być ciężki. Takie osoby są też wśród nas modelarzy. W domach także mamy osoby z grupy ryzyka. Tylko ze względu na powyższe sprawy warto po prostu "na wszelki wypadek" czy dla "świętego spokoju" zachować minimum bezpieczeństwa. Mój kolega modelarz z Japonii pisał do mnie na fb jeszcze w grudniu: "plese protect yourself, mask are important for everyone" Zawsze znajdzie się ktoś kto powie że 5G jest super bezpieczne i odwrotnie że jest niebezpieczne. Podobnie z tym wirusem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.