Skocz do zawartości

PORADNIK DLA MODELARZA DOT. STARTU


stema
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, AKocjan napisał:

wcześniej moje oczy załatwiłeś wstawiając ten film jako źródło informacji na temat lotnictwa :D  

Niby kiedy? Wkleiłem film w odpowiedzi do tego co Stema napisał.

Zacytuję sam siebie dla jasności.

W dniu 12.06.2020 o 19:05, robertus napisał:

Dzięki Stefan,

Przypomniałeś mi film "Kandahar"

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

@grzegor samo przesuniecie SC bylo jeszcze do ogarniecia. Niestety pojazd przebił się do mechanizmu sterującego kątem zaklinowania statecznika poziomego. Niszczac go. (Przez co statecznik luźno się poruszał a ster wysokości zaczął działać jak trymer.) Piloci próbując obniżyć nos (wychylajac ster wysokosci na dol ) powodowali uniesienie całego statecznika w górę . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2020 o 17:30, AKocjan napisał:

...

Z tego co widziałem, "agenci" śmigający na super cubach (bush planes) rzeczywiście rozpędzają się na początku bez klap, dopiero na końcu rozbiegu je wysuwają.

 

O najkrótszym starcie pisałem mając też na myśli start STOL, tam (szczególnie w zawodach) liczy się "każdy centymetr".

Czytałem opis startu Żwirki i Wigury w konkursach. Tak właśnie startowali, a za wypuszczenie klap odpowiadał Wigura.

Nie mogę jednak tego teraz znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stema mój Funcub:
silnik:SURPASS C2814-910KV
śmigło: 12x8
 

 

 

4 godziny temu, stema napisał:

O najkrótszym starcie pisałem mając też na myśli start STOL, tam (szczególnie w zawodach) liczy się "każdy centymetr".

Czytałem opis startu Żwirki i Wigury w konkursach. Tak właśnie startowali, a za wypuszczenie klap odpowiadał Wigura.

Nie mogę jednak tego teraz znaleźć.

to fakt na zawodach mogło się to przydać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.