Skocz do zawartości

Co jest z forum aircombat.pl?


SAPER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Silnik forum aircombat jest bardzo stary (nie ruszany od momentu postawienia w 2006 roku). Po wielokrotnym upgrade serwera ze strony dostawcy hostingu silnik przestał dogadywać się z serwerem. Czego skutki widać było w braku możliwości pisania postów i pięknych krzaczków zamiast polskich czcionek.

 

W ostatnich 2 miesiącach coś lub ktoś zeżarł cały transfer 12GB/miesiąc. Czyżby wszyscy chcieli nagle oglądać walki modeli???

 

Podejrzewam że to był atak botów - ale nie oglądałem logów. Ostatni taki atak był kilka lat temu, po którym poblokowałem całą masę adresów IP.

 

Jedyne co teraz zostaje to zaorać wszystko - wyczyścić bazy SQL i postawić wszystko (forum i stronę) na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakieś robaki i/lub boty internetowe upodobały sobie naszą stronę nawet w wersji read-only. Pomimo, że nie ma tam jakiś olbrzymich zasobów to miesięcznie robale zasysają cały prawie cały limit. W ostatnich dwóch miesiącach transfer miesięczny został zjedzony w 3 tygodnie.

 

Mam już nowe pliki zarówno do forum jak i strony głównej. Będzie GLOBALNY RESET :D. Strona jak i forum ruszą w okolicach końca roku.  

 

Nowe środowisko pozwala na pełną integrację forum ze stroną - ale odpłatnie i nie wiem czy to ma sens. 99% użytkowników i tak nie korzystała z możliwości CMS na głównej stronie, gdzie pojawiały się zapowiedzi i oficjalne dokumenty. Zrobię tak, że na stronie główniej będzie tylko kilku super userów / adminów do zarządzania zawartością, a reszta produkować się będzie na forach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.