Skocz do zawartości

Pogromca V1 Hawker Tempest Mk 5


model
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Budowe czas zacząć, po F4U przyszła kolej na Tempest a , miała być pianka ale zdecydowalem się ostatecznie na balse. Chciałem tutaj podziękować Jedrkowi za wrzucenie planów w pdf ktore znalazłem w sieci i dzieki którym mogłem zacząć ta budowe ( spokojnie ostatni projekt jak nna ten rok ;)

Rozpiętość 1410mm 

Waga - +/- 2kg 

Silnik elektryczny + śmigło co najmniej 12/6

Zasilanie 4s.

Podwozie chowane elektryczne bądź mechaniczne zobaczymy

Klapy 

Profil jak w planach , kąt zaklinowania 1 stopień wzgledem statecznika ( statecznik na 0 stopni) 

Do tej pory wykonałem statecznik poziomy i zabrałem sie za dolną część kadłuba.

Podłuznice sosna 5x3 ,wregi sklejka 2mm reszta balso-sklejka 3mm. Poszycie bede chciał zrobić z balsy 2-2,5mm. W wręgach porobiłem otwory na prowadzenie bowdena dla sw , dla sk prowadzenie bedzie w górnej części kadłuba i bedzie przechodzic przez sw tak jak w orginale.

Co prawda nie jest to zestaw cnc :) ale ręczne cnc i ażrowannie na bieząco wedle uznania też dobrze działa, przede wszystkim kierujemy się zasadą ze ma być lekko bo to elektryk ( kolega Merlin juz mi to zasugerował przy budowie p 51) malowanko jak poniżej 

 

H9OeUU7.jpg

300px-Hawker_Tempest_Mk_V_prototype_ExCC.jpg

20200716_221711.jpg

20200716_221658.jpg

20200716_221651.jpg

20200716_221644.jpg

VT page 46.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż całe trzy :) w tym jeden wymaga juz tylko malowania , ale spokojnie jak mówiłem tempest jest ostatnim w tym sezonie ;) a że bateryjka cóż, może kiedyś w końcu zrobię jakąś spaline :)

co do Me 109 to chyba jeszcze brakuje mi doświadczenia żebyś był zadowolony z końcowych efektów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Coś tam powoli do przodu statecznik pionowy, poszyce balsa 1.5mm natarcie z 3 warstw ,środek 1mm po bokach 6mm, ster kierunku dla odmiany bedzie na zawiasach palcowych, kółko ogonowe będzie na stałe poruszane przez sk ( kadłub zaczyna nabierać kształtów :) ).

 

20201020_223107.jpg

20201020_223120.jpg

20201020_223131.jpg

20201020_223137.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.