Skocz do zawartości

Pogromca V1 Hawker Tempest Mk 5


model
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

proponuję Ci z opaski bandażowej zrobić tymczasowe wzmocnienie zewnętrzne a następnie wlać do środka nitro i wytrawić styrodur.  potem do środka gips. jak wyschnie - wtedy ściągnięcie "opatrunku" i ostateczne szlifowanie

Styrodur może nie przetrwać tłoczenia ...-wiem  ;) coś o tym...  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki tak zrobię ,ewentualnie mozna kopyto wsadzić do foremki z gipsem wczesniej oddzielając ją od gipsu folią i poczekać az stwardnieje, potem nitro do środka pozbywamy się styro i wypelniamy gipsem po stwardnieniu wypelnienie gipsowe kopyta gotowe.

Ps. Nastepne kopyto robię z balsy lub drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewniane/balsowe - tak -ale po pokryciu laminatem - wiec chyba łatwiej obrobić styrodur ;)

vacu potarfi uwidocznić każdą niejednorodność materiału kopyta :) - nawet dwie  sklejone płyty mdf  dadzą na wytłoczce krawedź ?

całą tajemnica w tej laminatowej skorupce:)

 

z tym ze ja daję tkaninę 2x 100gr+żelkot 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem caly czas się uczę,moje pierwsze kroki przy tego typu rzeczach ale i z czasem do zelkotu dojdziemy ( grumman skyrocket ma bardzo ładne moim zdaniem osłony silników..... A plany czekaja w kolejce ,wiec milo by było zrobić laminacik na bogato:) )ale to już kiedy indziej , mam nadzieje ze efekt końcowy tloczenia będzie zadowalający.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cóż jeszcze ciężko stwierdzić  ale między dualsky Eco 2826 lub odpowiednik silników spalinowych 40-46 dualsky Eco 3520 ale może być to delikatna przesada ? jeszcze nie wiem co wyjdzie, ledwo co kadłub sklejony gdzie tam reszta.

Ps. Serwa z dalekiego wschodu do sw sk niedawno doszły także nie długo zacznę dłubać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Budowa skrzydła na horyzoncie ? 

I proszę o małą podpowiedź wyszperałem na internecie stronkę gdzie można nabyć kit tempest'a 1500mm.

https://www.rc-builder.com/products/hawker-tempest

Skrzydło chciałem zbudować tak jak na zdjęciu.

Chciałem zapytać o dźwigary ( z czego wykonać- balsa, balso-sklejka, sklejka jaka grubość??? ) Czy może jednak standard ,dźwigary sosnowe i przekładki balsowe między żeberkami?

Żeberka balsa 2 mm pokrycie balsa 1.5 mm.

 

 

IMG-20160520-WA0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja się boję dawać sobie nawet swoje modele :P, ale zaciekawiły mnie te V-1 pod EDF ;). Od dawna mi się widzi coś z takim napędem, ale jak to ja - szukałem fajnych planów do budowy od zera i jakoś nigdy nie trafiłem na takie, jak bym chciał. Więc może takim - tylko swoim to i bym polatał :).

A na odległą przyszłość mam na dysku książkę i plany do takich rzeczy:

504506764_image(1).thumb.png.3ab327ce3a98a0612acefb66e82f1251.png

Wtedy Ty zbudujesz spalinkę, ja to do V-1 i będzie można powtórzyć w trochę innym wydaniu :D.
 

PS: O ile dobrze trafiłem i to o mnie chodziło ?. W każdym razie kamerę przy oblocie mogę potrzymać (jak będzie w Łodzi) ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, model napisał:

dźwigary ( z czego wykonać- balsa, balso-sklejka, sklejka jaka grubość??? ) Czy może jednak standard ,dźwigary sosnowe i przekładki balsowe między żeberkami?

Żeberka balsa 2 mm pokrycie balsa 1.5 mm.

Dźwigar centropłata sosenka plus środnik balsowy, końcówek - balsa.

Masz mocne poszycie. Jak zalaminujesz, to wszystkie dźwigary zrobiłbym balsowe, ew. wzmocnił tylko przedni dźw. centropłata.

Już pomijam, że balsa balsie nierówna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czarobest napisał:

Hmm, ja się boję dawać sobie nawet swoje modele :P, ale zaciekawiły mnie te V-1 pod EDF ;). Od dawna mi się widzi coś z takim napędem, ale jak to ja - szukałem fajnych planów do budowy od zera i jakoś nigdy nie trafiłem na takie, jak bym chciał. Więc może takim - tylko swoim to i bym polatał :).

A na odległą przyszłość mam na dysku książkę i plany do takich rzeczy:

504506764_image(1).thumb.png.3ab327ce3a98a0612acefb66e82f1251.png

Wtedy Ty zbudujesz spalinkę, ja to do V-1 i będzie można powtórzyć w trochę innym wydaniu :D.
 

PS: O ile dobrze trafiłem i to o mnie chodziło ?. W każdym razie kamerę przy oblocie mogę potrzymać (jak będzie w Łodzi) ;).

No i już jakiś plan na wspólny lot w duecie jest ?, kamerzysta jak najbardziej też się przyda ? no i przy okazji będę mógł powąchać dymu że spaliny, w końcu ?.

Godzinę temu, Bartek Piękoś napisał:

Dźwigar centropłata sosenka plus środnik balsowy, końcówek - balsa.

Masz mocne poszycie. Jak zalaminujesz, to wszystkie dźwigary zrobiłbym balsowe, ew. wzmocnił tylko przedni dźw. centropłata.

Już pomijam, że balsa balsie nierówna :)

Dobrze czyli mamy już jakieś wyjście z sytuacji, planuje pokrycie standardowo japonką ( kadłub) ale tak się składa że mam tkaninę 24g i żywice L 285 mógłbym zalaminować skrzydełko w razie czego ?.

Jeśli chodzi o dźwigary cało balsowe to raczej z twardej balsy 4-5mm grubości ? 

No i pilnujemy wagi ? kadłub z serwami i przygotowany do oklejania waży trochę ponad 500g myślę że to dobry wynik. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, model napisał:

No i już jakiś plan na wspólny lot w duecie jest ?, kamerzysta jak najbardziej też się przyda ? no i przy okazji będę mógł powąchać dymu że spaliny, w końcu ?.

Dobrze czyli mamy już jakieś wyjście z sytuacji, planuje pokrycie standardowo japonką ( kadłub) ale tak się składa że mam tkaninę 24g i żywice L 285 mógłbym zalaminować skrzydełko w razie czego ?.

Jeśli chodzi o dźwigary cało balsowe to raczej z twardej balsy 4-5mm grubości ? 

No i pilnujemy wagi ? kadłub z serwami i przygotowany do oklejania waży trochę ponad 500g myślę że to dobry wynik. 

 

Dawid 

Odnośnie dźwigarów. popatrz na PW, gdy robiłem Ci skrzydło do Mustanga, dałem propozycję rozwiązania dźwigarów..

Jak wykasowałeś, to wyślę jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Powstało trochę skrzydełka ( centropłat i prawa końcówka) profil ciężko stwierdzić jak się nazywa w planach brak danych ?

Żeberka balsa 1.5 mm poszycie też, dźwigary jednak sosnowe 6x3 mm, przekładki między dźwigarowe balsa twarda 1.5mm ( przy klapach dźwigary z balsy 5x5 i przekładki balsa 1 mm. Mocowanie serwa podwozia sklejka 3 mm nakładki na żebra sklejka 2 mm.

IMG20220124155340.jpg

IMG20220124155347.jpg

IMG20220124155404.jpg

IMG20220124155427.jpg

IMG20220124155435.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.