Skocz do zawartości

Pogromca V1 Hawker Tempest Mk 5


model
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.04.2022 o 20:36, model napisał:

Przysiadłem dziś troszkę (pięć godzinek) i skrzydełko sklejone ?.

Bardzo ładnie i starannie budujesz. To już obecnie rzadkość. Chciałbym tak potrafić.

Życzę powodzenia bo model jest po prostu piękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszpachlowane i wyszlifowane skrzydełko a przy okazji podziurawione od spodu ?

Myślałem o laminowaniu skrzydła matą 24 g na żywicę l 285 dobry pomysł ? Gruntuje czekam do wyschnięcia i dopiero przyklejam matę ? czy od razu na odpyloną powierzchnię kleić matę?

Czy może jednak standard cellon i japonka ? Proszę doradzić ?

 

IMG20220414184820.jpg

IMG20220414184727.jpg

IMG20220414184735.jpg

IMG20220414184748.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podwozie wstępnie zmontowane 👍 co do samej koncepcji podwozia to wykorzystałem golenie z drutu 3.5mm z ośką 4 mm, co z resztą przysporzyło mi trochę kłopotu i musiałem troszkę pokombinować z otworem w feldze i tępym wiertłem, ale się udało 😎.

Ogólnie to chodziło mi o zrobienie podwozia ala ,,terenowego" drut na sprężynie plus kółka piankowe 80 mm z miękkiej pianki, co by chińskie serwomechanizmy podwozia mogły przeżyć parę lądowań 😁.

Jak widzimy na zdjęciu od góry to kółka mamy dosyć blisko przodu wnęki podwozia- trochę specjalnie, chodzi mi po głowie żeby zamówić golenie pneumatyczne z aliexpress- już upatrzone i wtedy po montażu kółka będą mniej więcej na środku wnęki także na razie podwozie będzie robocze do testów.

 

 

IMG20220426162015.jpg

IMG20220426161949.jpg

IMG20220426161954.jpg

IMG20220426161942.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O tak prawda, w sam raz na pakiet 4S poj. 3000mah ładnie się mieści, i regulator napięcia będzie dobre chłodzenie. ( Silnik mniej więcej wybrany dualsky 3520 820kv śmigło od 13-8 do 15-8 będzie można potestować, latanie przewiduje na pół gazu ze względu na moc silnika ) nie mniej ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła😜.

Chodzi mi po głowie zrobienie kołpaka jak w oryginale, po obejrzeniu Twoich filmów odnośnie laminowania kadłuba stwierdzam że też powinienem poradzić, ale to po udanym oblocie ( planuję uzbroić model,pokryć papierem japońskim, prysnąć podkład, regulacja i w powietrze, jak oblot się uda to będę bawił się w lakiernika itp.) 

A Śmigło takie wychaczylem na aliexpress 

85,66 zł | 13*6 4-ostrza śmigła dla unikalnego modelu F4U RC samolot

https://a.aliexpress.com/_mK3iMai

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tym silnikiem to się jeszcze dobrze zastanów.   

Ja bym polecał coś takiego na przykład:

😉

image.jpeg.2f0dbf25fda04c09cc7215a992065c70.jpeg

 

https://www.olx.pl/d/oferta/silnik-modelarski-lotniczy-os-max-silnik-46-ax-CID767-IDOXgda.html

 

Tylko zawsze jest ryzyko, czy stan rzeczywiście taki jak sprzedający opisuje...  🤔 

Opis dość lakoniczny... No ale to kwestia dogadania...

A pasował by pięknie do tego samolotu...  😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik i parę innych mam odchaczony spokojnie , nie mniej jak mówisz jest ryzyko że może być coś nie tak, bardziej skłaniał bym się za nowym sprzętem, tym bardziej że nigdy w ręku nie miałem silnika spalinowego 😐

Silnik oczywiście pasował by pięknie ale nie przy tej konstrukcji 

,,skorupki" toż to od wibracji silnika by się rozleciał 😜

Wiem jest parcie na spalinkę, ale na początek trenerek i nauka obsługi ( a jak silnik zgaśnie w powietrzu to będzie można podszybować i lądować)

Mówiłeś że wicherek 25 i 46ax to nieporozumienie, a teoretycznie pytając wicherek 50 bardziej by pasował pod ten silnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się prezentuje.

Co do podwozia - kółka są w skali? Bo jakby udało się cofnąć nieco kółko (przy pneumatyce) to chyba jest miejsce na większe, dobrze widzę? A to prawie same korzyści.

Myślę, że większe śmigło to dobry pomysł. Też prawie same korzyści, tylko cena napędu potrafi skoczyć w górę ;).

 

Co do napędu spalinowego jako jedynie słusznego ;) - ja wolę cichego elektryka i dźwięk śmigła (+ew. dźwięk z głośnika) od bzyczenia 2-suwa.

No chyba że duży 4-suw albo radial. To inna baja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bartek Piękoś napisał:

Pięknie się prezentuje.

Co do podwozia - kółka są w skali? Bo jakby udało się cofnąć nieco kółko (przy pneumatyce) to chyba jest miejsce na większe, dobrze widzę? A to prawie same korzyści.

Myślę, że większe śmigło to dobry pomysł. Też prawie same korzyści, tylko cena napędu potrafi skoczyć w górę ;).

 

Co do napędu spalinowego jako jedynie słusznego ;) - ja wolę cichego elektryka i dźwięk śmigła (+ew. dźwięk z głośnika) od bzyczenia 2-suwa.

No chyba że duży 4-suw albo radial. To inna baja.

Kółka wedle skali modelu rozmiar 80, przy goleniach pneumatycznych to i 95 by weszło ale wtedy grubość opony może już przeszkadzać ( a profil na centroplacie i tak dość grubiutki) 90 powinno wejść na spokojnie.

Co do napędu(3520) to koszt 200 zł około plus reg 60A+ 150 zł 

W korsarzu mam teraz (2826 970kv i 50A reg) i śmigło 13x6.5

Na ewentualny test w powietrzu jest co wsadzić w wersji oszczędnościowej 😜

Ale zawsze łapę się na tym że w każdym samolocie przydał by się mocniejszy silnik od tego który zamontowałem jako docelowy 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Aktualizacja🙂

Model oklejony i pomalowany podkładem akrylowym motip.

 

Z aliexpress przyszło podwozie jest oki 👍 ale trzy godziny ustawiania odkręcania ,przykręcania, podkładania podkładek.

Klapy wklejone udało się ustawić dwa serwa na jednym kanale,niby wszystko się zgrywa ale nie wiem jeszcze do końca może kupię optime 7 ( może komuś zalega mógłbym odkupić) i klapy ustawie na oddzielnych kanałach na razie korzystam z minimy 6.

Co do serw nabyłem 12 gramowe firmy kavan ale jak zwykle odczucia pół na pół, jedno serwo na przy zasilaniu pakietem 5 AA naładowanym,Przycina się i tyka, przy podłączeniu zasilania z li pol i regulatora jest ok ale serwa lekko buczą.

Trzeba będzie przestawić się na corony 😜 zero problemów tylko mi się strasznie spieszyło😜.

 

Kabina wytłoczona i wycięta klapką na pakiet.

 

 

Kołpak śmigła wykonałem jak w oryginale w trakcie laminowania.

 

IMG20220809181852.jpg

IMG20220809181915.jpg

IMG20220809202355.jpg

IMG20220809202410.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, kabina przycięta,do środka wpadło parę elementów ( fotel, tablica przyrządów, drążek i co najważniejsze pilot 😜 proszę się nie śmiać bo to moja pierwsza figurka pilota.

Ale do sedna,  samolocik do oblotu prawie skończony, waga z serwami i podwoziem 1600 gram, okazało się żeby wyważyć samolot według planów do ,,brody" muszę wpakować dwie baterie 4 s 3000 około 600 g, palnuje zakupić silnik dualsky 3520 820 kv śmigło APC 14/5 , i teraz nie wiem czy łączyć dwa pakiety 4s 3000 będę miał wtedy jeden pojemności 6000 mAh ale troszkę wysoki amperaż czy może pomyśleć o 5-6 s,co myślicie? Z prądem na poziomie 60 A i śmigłem rozmiar 15 cali .

Proszę jeszcze o mała pomoc kolegów może ktoś z was miał bardzo dobre oceny z matematyki 🙂

Potrzebuje obliczyć płaszczyznę nośna że wzorów przedstawionych w miniaturowym lotnictwie, o ile przy kwadratowym skrzydle Dromadera nie było problemu ( długość x szerokość=) to tutaj mam małe klopoty ,z każdego wzoru co innego mi wychodzi i duża rozbieżność w wynikach, czy mógłby mi ktoś pomóc, policzyć i napisać co wyszło z obliczeń?

Przykładowo jeśli podstawie wymiary pod wzór na elipsę to tak...

S=0.78 LxB

Czyli 30.5x141=4300.5÷0.78=5513

Z innego wzoru wychodzi co innego.

A powierzchnia potrzebna do obliczenia obciążenia pow.nosnej 

Wagę planuje do lotu do 2500g.

 

IMG20220827174604.jpg

IMG20220827174458.jpg

IMG20220827174444.jpg

IMG20220827174425.jpg

IMG20220827174352.jpg

IMG20220827174322.jpg

IMG20220827174303.jpg

IMG_20220825_115809.jpg

IMG20220827173940.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzoru na elipse nie mozesz uzywac bo to nie jest prawdziwa elipsa a poza tym ma obcieta koncowke.  Wystarczy jak zrobisz przyblzenie i policzysz jako dwa trapezy.

Ten pierwszy moge Ci policzyc ale do drugiego brakuje L3 😄.

A1=  (30.5+28.5)/2*54/2=796.5cm^2

A2=(28.5+L3)/2*43.5=?

AT=(A1+A2)*2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.