Skocz do zawartości

Podłączenie odbiornika FlySky FTr16S


ParaKris
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szacownych kolegów. Od niedawna jestem posiadaczem apki FlySky Paladin pl18. Dołączony był do niej opcjonalnie odbiornik FTr16S ( https://www.flysky-cn.com/ftr16s-canshu ) jest bardzo mały i nie ma standardowych wyprowadzeń pod serwa jak FTr10 ( https://www.flysky-cn.com/ftr10-canshu ) . Pytanie do kolegów. Co jest potrzebne aby ten mini odbiorniczek podłączyć do normalnych serwomechanizmów i zasilania. Poniżej schemat wyjść z odbiornika.FTr16S.png.f297862a76e35f0fa84cac585a0b6ef6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tym dekoderem może być problem bo SBUS jest szyną szeregową UART, przy czym FrSky stosuje odwróconą polaryzację sygnału i sygnał z Flysky odbiornika może być niezrozumiały dla tego dekodera. Niektóre kontrolery lotu potrafią taki sygnał odczytywać bezpośrednio i programowo odwracać, inne będą wymagały inwertera sygnału.

Trzeba fizycznie to sprawdzić. Może zwykły dekoder PPM na PWM ( chyba na forum ktoś coś takiego robił) lub inny odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2020 o 07:55, karambolis8 napisał:

Na stronie FlySky pokazują tyle odbiorników. Nie wiem jak z dostępnością w sklepach

image.png.70f68c24ec2de43bec73c87b8f7a5b03.png

Na stronie  jest faktyczne tyle, ale jak napisałem tylko 4, w tym ten z tego tematu lotnicze (pełno zasięgowe), reszta to samochodówka albo parkflayery.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.