Jump to content

Ogniw lijon SONY 18650 VTC6 3100mAh 30A


Tomek1
 Share

Recommended Posts

Witam. 

Czy miał ktoś do czynienia z tymi ogniwami? Potrzebuję zlozyc pakiet 5s2p aby mógł oddać 60A przez 30sek. Jak pojemność pozwoli to na 4 windy w górę. Pakiet do makiety szybowca. W tej chwili model lata na lipo 5s ale jakiś zapas by się przydał. 

Link to comment
Share on other sites

Redox 3600 30C w konfiguracji 2+3 waga 430g. Jak były nowe to ładnie ciągnęło, teraz jest większy spadek napiecia i szybciej regulator daje znać o słabości pakietu. Pakiet lata w elektroszybowcu i tam wznoszenie trwa  10-15sek na silniku. Teraz w makiecie już potrzebuje 30-40sek. a to już słabo idzie i pakiet się mocno grzeje. 

Link to comment
Share on other sites

Potrzebujesz porządne pakiety bo redoxy 30c mają faktycznie zapewne nie więcej niż 10c-15c.. i są bardzo przeciążane jeśli próbujesz wyciągnąć z nich 30c - w efekcie puchną i mają wysoki sag

 

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Tomek1 napisał:

Ołowiu brak.

 

Szkoda, można by pójść w 5s3p. Waga 700g. I 9Ah :D

Jakby napęd wytrzymał 6s i nie pobierał więcej jak 50A to te ogniwa by wytrzymały w układzie 2p. Waga takiego pakietu ok 560g

Może pójść w ogniwa murata 2600mAh. One mają deklarowane 35A ciągłego. Przy 2s i max 60A mocno by nie miękły. 5Ah  nich wyciągniesz. Ryzykujesz niecałą stówkę na alledrogo.

Link to comment
Share on other sites

Zejść do 50A przy 6s to tylko przez zmianę łopatek. Teraz są 14*9,5. Nie mam ecalca aby to sprawdzić. Czekam na nowe łopatki węglowe z aliexpress 14*8 to już będzie lżej dla silnika. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Granacik napisał:

murata 2600mAh

????   ogniwo znanego producenta nie poradzi a podróba tak ???

  NIE MA obecnie ogniw li-ion 18650 które mogą w pakiecie  w sposób ciągły oddawać 30A. Nie ma i już. Może będą za rok lub za dwa.... 

 

jedne z "najmocniejszych" sony VTC5A mogą oddawać 30A w sposób ciągły ale... DLA POJEDYNCZEGO ogniwa z dobrym chłodzeniem.   I pod kontrolą temperatury. No i producent przezornie nie podaje ile cykli ogniwo wytrzyma przy takiej "jeździe"

Kilka ogniw =to gorsze chłodzenie, nierównomierne rozładowanie, prądy wyrównawcze, ogniwa wewnątrz pakietu mają wyższe temp niż na zewnątrz -i różnią się parametry...

 

W praktyce bezpiecznie dłużej można ciągnąć około 10-12A przy dobrym chłodzeniu.  Do 20A krótko przez kilkanaście sekund. Więcej nawet jeśli przez kilkanaście sekund ogniwa wytrzymają  to spadek napięcia będzie taki, że odda mniej niż dobry li-pol -po prostu nie ma sensu bo energia idzie w ciepło a nie w napęd.

 

Jakby to dać do modelu który lata na malej mocy długotrwale -to co innego. używałem li-ion wielokrotnie -do modeli latających około godziny (lub dłużej ) przy małym poborze mocy.

 

Do modeli z większa mocą -li-pol    lub ewentualnie a123 lifepo4 ale one ciężkie są...  nie ma sensu kombinować -kup dobry pakiet li-pol jakiś SLS  60C albo co...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Z mojego doświadczenia najlepsze są do takiego szybkiego i chwilowego prądu samsung i sanyo inne firmy szybko padały w profesjonalnych narzędziach które potrzebowały prądu.

W modelu jednak samsung najlepiej się sprawował ale musi to być seria wysokoprądowa najlepiej sdi.

Inna sprawa to ładowanie i kontrola cell przez elektronikę bez tego i tak niedługo pożyją.
 

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.