Skocz do zawartości

Jaki elektroszybowiec na początek.


ikar61

Rekomendowane odpowiedzi

Luźne rada -kompromis - bierz model w zakresie 180 -200 cm rozpiętości. Mówimy o motoszybowcu na początek -do nauki.

 

Mniejsze -są bardziej nerwowe i trudniejsze pilotażowo  i zazwyczaj gorzej latają.

Większe -mniej wytrzymałe przy za ostrych manewrach i łatwiej  uszkodzić przy lądowaniu. Zwłaszcza lądowanie może być decydujące przy wyborze rozpiętości.

 

Taką dość optymalną klasą wielkości (dużo  do wyboru)  jest rozpiętość 2m jako spokojniejszy      -lub ewentualnie 180cm jako zwinniejszy w manewrach (często takie modele są robione już do troszkę bardziej agresywnego latania).

jeśli lądujesz już prawie  zawsze płasko -bez większego ryzyka "zrobienia cyrkla" to wtedy większa rozpiętość  220 -240cm.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem tą stronę ale myslałem że to jest z Chin a to pewnie to zaznaczone CZ oznacza że to że  jest w Czechach.Nie orientuję sie czy jest to kompletny zestaw  ale chyba tak bo pisze ze nalezy dokupic tylko akumlator regulator i radio.No to chyba smiało moge zamawiac jesli przesyłka bedzie z Czech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tj. 26/11/2020 otrzymałem przesyłkię w idealnym stanie,wszystko w komplecie.Mam zamiar nie naklejac folji tylko odpowiednio pomalowac tylko niewiem jakim lakierem do styropianu.Folja podobno słabo sie trzyma i lubi sie odklejac.

PHOENIX-6.JPG

PHOENIX-5.jpg

PHOENIX-4.jpg

PHOENIX-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak ze środkiem ciężkości bo w instrukcji podano C G-77+/- 5mm a w komentarzach czytałem to prawidłowo powinien być C G/85MM-90MM.Podobno jeszcze serwa ,kierunku i wysokosci lepiej wymienic na serwa z metalowymi zębatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.