Skocz do zawartości

Relacja z budowy modelu Motolotni roz. 180cm


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 211
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

niestety brak czasu na dokończenie :( .... ale mam nadzieję że poleci jako pierwszy mój model w przyszłym sezonie.

 

... poczekam ;-) A w tzw. międzyczasie podrzucam trochę inspiracji. Nazywa się to to Robbe Skyflex 2000.

 

Roobe Skyflex 2000

 

i oczywiście video jak to to lata:

video

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno nic to nie pisałem, ale dziś mam, co napisać a więc do rzeczy. Jako że święta, wolne itp. to było trochę czasu na dokończenie mocowania serwa, a które to skończyłem wczoraj. Dziś model zabrałem na warsztat w celu pierwszego rozruchu silnika i małych testów. Silnik pali "na rys", mechanika też działa jak należy. Model trochę popyrkał w warsztacie, skoro wszystko działa, robimy testy na zewnątrz czy silnik da radę pociągnąć i niestety na trawie nie ma szans :( model bez paliwa waży 1600g. czyli z paliwem ok. 1700g chyba znacznie za dużo jak na silnik 2cm3. drugi test polegał na tym czy model pojedzie po np. asfalcie. mam do dyspozycji 10m tarasu i tam był test. Jakie było moje zdziwienie, że ten silniczek, który na trawie nie dawał sobie rady to na płaskim bardzo szybko rozpędza model. Jak tylko pogoda pozwoli to może zrobię jakiś próby test startu, tylko muszę znaleźć odpowiednie miejsce.

 

tu filmik z dzisiejszej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow ! Super sprzęcior. Oczywiście film z lotu lub chociaż zdjęcia jak najbardziej pożądane.

Jak ja nie miał bym odpowiedzniego pasa startowego to użył bym papy, a dokładniej rozwiną rolkę papy i po krzyku, heh. Skoro z dachu startuje to czemu by "dachu" nie zawieźć na lotnisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.