Skocz do zawartości

Relacja z budowy modelu Motolotni roz. 180cm


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

Tomku tylko co jest do D... chetnie posłucham co mogę zmienić poprawić czyli tzw. krytyka mile widzina. :twisted:

 

 

Grzegorz co do tego serwa gazu to niestety takie rozwiązanie jest podyktowane brakiem miejsca. Przeszkadza zbiornik paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 211
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ładnie wyszło to uszyte skrzydło. Pełny efekt będzie po złożeniu. Co do serwa gazu to w moim trenerku kolega Kakabe przewidział serwo standard i to jeszcze bez dźwigni argumentując , że jak nie będę mógł cofnąć gazu to będę zbierał model w kawałkach. Ale zawsze można wylatać paliwo do końca :wink: Rozumiem , że nie było wyjścia ale przy takim położeniu tłumika spaliny byłyby wypychane "pod prąd". Czy planujesz zastosować jakiś deflektor wydechu aby skierować spaliny (i olej) do tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wydech jest ustawiony ok 45% w dół aby nie pochlapać skrzydła i elektroniki ale jak będzie z tym problem tp bede musiał coś wykombinować aby odporwadzać spaliny w tył. Gdybym miał MVVS-a to tłumik byłby zamontowany pod silnikiem

 

mniej wiecej coś takiego

 

wydech.jpg

 

Niestety w ASP jest to trudne do zrobenia ze względu na kolektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zamocować rurkę silikonową zwaną deflektorem w cenie chyba 6zł. Szkoda by było pochlapać skrzydełko. Poza tym strugi napływające w wylot tłumika podczas lotu mogą chyba trochę przytykać silnik zmniejszając jego moc. Ale z pewnością rozwiążesz ten problem bo świetnie sobie poradziłeś z większymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem , że takie łączniki są produkowane. To faktycznie dużo by rozwiązało w przypadku motolotni zwłaszcza , że śmigło z warstwą oleju też pewnie nie za dobrze pracuje. :wink: Tak się zastanawiam czy nie pokusić się o taki łącznik w moim trenerku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby nie było że nic nie robię :P w końcu koniec szycia ahh nie było łatwo, ale daliśmy radę temu.

 

model tak się tareaz prezentuje (tzw. szmata za stelażu :mrgreen:)

 

35.jpg

36.jpg

37.jpg

38.jpg

39.jpg

 

 

wyszło trochę obwisłe ale jak będą linki to wszystko bedzie OK.

 

teraz czas na najgorsze czyli zrobić sterowanie trójkątem :? mam już koncepcje ale dopiero teraz mogę to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo.

Bardzo ładnie motolotnia wygląda.

 

Możesz umieścić ( nawet odręcznie robiony w Paincie ) rysunek planowanego mechanizmu sterowania ? Wydaje mi się, że będzie to chyba najtrudniejszy element do wykonania.

 

 

P.S. Mam nadzieję, że pamiętasz o mnie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze pamiętam palny napewno prześle :). Właśnie sterowanie od początku spędzało mi sen z powiek. A wiec tak mam zamiar zrobić mikser mechaniczny tzn. jedno serwo (wysokość) bedzie poruszać drugim (kierunek).

 

 

Foto ze strony http://www.motylasty.pl

 

mik4.jpg

 

naturalnie ramiona serw będą znacznie większe. Wiem że takie rozwiązanie niesie za sobą ciągłą zmiane SC (przód-tył) ale może to i dobrze.

 

 

drugi plan to stwrowanie współosiowe coś podobnego do dawnych joystików z potencjometrami czy drążków w naszych nadajnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marcinie

 

No ładnie ładnie widzę , że prace powoli idą do przodu:-)) Podoba mi się . Jeśli chodzi o skrzydło to super ale jak napisałeś jak będą linki to nabierze naprawdę wyglądu:-)

Jeśli chodzi o sugestie kolegów odnośnie rozstawu kół to faktycznie jest za mały. Może lepiej by było gdybyś przed oblotami to zmienił zaoszczędzisz nie potrzebnych wywrotek.

 

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic się nie stanie jak spróbujeszz obecnym podwoziem. Po probach bedziesz wiedział czy jest ok. lub co trzeba zmienić. A układ sterujący jest ciekawy. Rozumiem , że przy wznoszeniu środek ciężkości będzie się przemieszczał do przodu a przy opadaniu odwrotnie. Takie mechaniczne D/R ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to sobie wymyśliłem. Nie znam się dokładnie na mechanice lotu lotni czy też motolotni ale widziałem pare razy że lotniaże też zmieniają SC w trakcie lotu. Co prawda mógłbym zrobić sterowanie takie jak na filmikach które były tu pokazane ale takie rozwiązanie z linkami, sprężynami wydaje się być mało precyzyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.