Skocz do zawartości

Relacja z budowy modelu Motolotni roz. 180cm


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 211
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jako że był weekend to i znalazło się trochę czasu na podłubamnie przy modelu. Dziś "obgadałem" z krawcową temat szycia poszycia (niezły rym) czyli co gdzie i jak. Drugi etap prac weekondowych zakładał wykonanie profili skrzydła z rurek 3,4,5mm po wykonaiu tych prac postanowiełem posadzić model na wadze i co widzę 1040g :shock: czyli ma moje oko powinieem sie na styk zmiecić z zakładanej wadze 1300g :), gdyż pozostało zamontowac tylko 3 serwa, 2x standart + 1x mikro - gaz) , odbiornik, i mechanizm sterowania oraz poszycie gdzie waga materiału to 50gm2).

 

kilka fotek z postępem prac.

 

27.jpg

28.jpg

29.jpg

30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie ;). Jako że mam mało czasu wolnego to i budowa się przeciąga.

 

Dziś zrobiłem mocowanie serwa gazu oraz poprowadziłem popychacze do gaźnika z nie byłoby w tym nic trudnego gdyby nie konieczność zastosowania dzwigni gdyż serwo jest pod silnikiem, ale to już pokażą fotki. Koledzy teraz pytanie czy takie rozwiąznie bedzie OK. tzn. jak widać serwo jest zapiete na 2 dziurke a gaznik na 7. Dzwignia jest spora 3,5:1 czy TP sg90 da rade.

 

31.jpg

32.jpg

 

oczywiście równolegle są prowadzone prace nad poszyciem. Miałem nie pokazywać aż gdy skrzydło będzie gotowe i zamontowane ale nie mogę się powstrzymać ;D . Trzeba przyznać że pracy co nie miara wymaga wykonanie takiego poszycia (dwukolorowego). Jak wam się kolorki podobają ( takie ala TERAZ POLSKA) :rotfl: Skrzydło wykonane w ok. 85%.

 

33.jpg

34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Marcinie no nareszcie jakieś zdjęcia hehe:-)))

 

No super robotę wykonałeś skrzydło wygląda po prostu super. Jestem ciekawy jak sprzęt będzie wyglądał w całości . Jeśli chodzi o to serwo to z tym ramieniem u góry może byc problem za krótkie to ramie u góry. I może to serwo nie uciągnąc tego . Ale spróbuj może się mylę. Z drugiej strony dużej siły tam nie trzeba ale jak podepniesz pod odbiornik to sprawa się wyjaśni.

 

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, a nie byłoby prościej łatwiej i przyjemniej gdybyś serwo zamontował w miejscu gdzie w tej chwili jest dźwignia? No chyba że ta pozycja serwa jest w jakiś sposób wymuszona.

 

Skrzydełko super, widzę, że w sam raz się wyrobisz, śniegi topnieją ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.