Skocz do zawartości

Relacja z budowy modelu Motolotni roz. 180cm


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie te 20cm, hm... ,w Katanie mam 22cm ,a to tylko 1250mm rozpiętości.

 

Co do kosza to szanse wywrócenia się dużego sprzętu w porównaniu z tym są minimalne .

I odwrotnie , małe zabezpieczenie śmigła przy lądowaniu , nie zaszkodziło by.

 

Ale sporo zależy od pilota , na ile się czuje czy mu jest to potrzebne czy nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 211
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Panowie w motolotniach nie stosuje się koszy na śmigło . Tylko w paralotniach z plecakiem albo z wózkiem żeby linki się nie owinęły wokół śmigła tylko dlatego i jeszcze żeby w razie czego czasza nie wplątała się w śmigło . W motolotniach nie ma takiego problemu :D .

 

Marcin brawo konstrukcja mi sie bardzo podoba super ci idzie.

 

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja buduje troszke większy wózek i u mnie stosunek szerokości do długości jest 2:1 oczywiście mówi eo podwoziu. U Ciebie mam obawy o wywrotki na boki przy starcie :(

 

Swój może pokaże pod koniec tygodnia w całości:D narazie przedsmak :) i piękne spawy ALU

 

IMG_7179.jpg

IMG_7180.jpg

IMG_7181.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do koła to nic nie pisze !

 

....Sterowanie: trzy serwa standard, jedno - prawo-lewo, drugie - góra-dół, trzecie - sterowanie kołem przednim, no i oczywiście czwarty kanał na obroty silnika....

 

A jednak coś jest napisane :P

 

Fajnie Ci idzie praca ale rzeczywiście wózek jakiś wąski i może być niestabilny. Kółko przednie sterowane to chyba jedyna rzecz która utrzymywać będzie wózek w linii prostej podczas rozbiegu więc warto się nad tym zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin (Motyl) jestem pełen podziwu :shock: Jakiej rozpiętości i pod jaki silnik będzie twoja motolotnia :?: Jestem bardzo ciekawy czy zrobisz pół makietę czy wyrafinowaną makietę... :) szczerze to sie zapowiada na MAKIETĘ z pilotem ze styroduru w środku :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin (Motyl) jestem pełen podziwu :shock: Jakiej rozpiętości i pod jaki silnik będzie twoja motolotnia :?: Jestem bardzo ciekawy czy zrobisz pół makietę czy wyrafinowaną makietę... :) szczerze to sie zapowiada na MAKIETĘ z pilotem ze styroduru w środku :jupi:

 

O ile się orientuję to tym pilotem będzie Motyl a On raczej ze styroduru nie jest (chyba , że o czymś nie wiem.... może jakieś przeszczepy... :rotfl: )

 

EDIT - Mareq - pisaliśmy prawie razem... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest to trajka do mego PPG tzn teraz już będzie PPGG :) Silnik FlyCastell Simonini4+ długość wózka w okolicy 1m rozpiętość tylnej osi 2-2,1m.

 

Z kwasiaka to sobie robią "leszcze" co nie umieją pospawać ALU. A to wszystko dlatego ze kwasiak jest drogi i ciężki, co wymusza stosowanie większego skrzydła i większego silnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motyl zaśmieciłeś mój temat o motolotni RC - twoją trajką :) nie ładnie kolego :twisted:

 

nie pękaj:) nie zamierzam dalej tego tu kontynuować, zwracam tylko uwagę na proporcje rozstawu osi w twoim wózku, mimo że dużo mniejszy ale zasada ta sama, masz szanse jeszcze to poprawić na tym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.