Skocz do zawartości

symulator Phoenix RC


darwoz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W zasadzie piszę w nawiązaniu do postu "Jczk 450 - prośba o opinie", jednak nie chciałem mieszać z sobą tematów.

 

Rozpoznaje symulatory i mam do Was pytanie, czy wycofany z sprzedaży symulator Phoenix RC jest faktycznie

obecnie dostępny w sposób legalny za free - jego ostatni release? Spotkałem się z taką opinią, jednak nigdzie nie mogę poszukać jednoznacznej odpowiedzi.

Gdzieś równiez znalazłem linki do płyty, które były udostepnione przez Phoenixa, jednak są nieaktywne.

 

Nawet udało mi się ściągnąć wersję 5.5 (nie z phoenixa), jednak zależy mi na tym aby używać tego symulatora w sposób legalny.

 

Napisałem do Phoenixa, jednak nadal nie otrzymałem odpowiedzi o ile w ogóle ją otrzymam.

 

Pozdraiwiam

Darek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na wstępie proszę moderatora o przeniesienie tematu do działu symulatorów.

Jeśli chodzi o symulator Phoenix RC to nie masz co pisać do nich z uwagi na to że firma zakończyła działalność (nie istnieje).

Wciąż możesz pobrać Phoenixa w odpowiednim temacie umieściłem linki do pobrania:

 

Co się tyczy jego legalnego użytkowania możesz dalej go używać z oryginalnym kluczem sprzętowym (jeśli taki dostaniesz nowy bądź używany około 150zł)

Lub kupić u Chińczyka tanią podróbkę klucza sprzętowego który działa jak oryginał (około 40zł z wysyłką)

http://pl.aliexpress.com/item/4000047393643.html

Podłączasz aparaturę konfigurujesz kanały i latasz.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się też podepnę. Kupiłem interfejs usb niby zgodny z JR, Graupner itd.  Działa tylko w FMS, w Realflight widzi dwa kanały a w Phoenix w ogóle. Wyskakuje błąd, że mój kontroler nie jest podłączony. Co to znaczy? Ze ten interfejs jest zły czy można to jakoś obejść i poustawiać. Byłbym wdzięczny za pomoc....

1612035544605.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luki28 napisał:

Ja się też podepnę. Kupiłem interfejs usb niby zgodny z JR, Graupner itd.  Działa tylko w FMS, w Realflight widzi dwa kanały a w Phoenix w ogóle. Wyskakuje błąd, że mój kontroler nie jest podłączony. Co to znaczy? Ze ten interfejs jest zły czy można to jakoś obejść i poustawiać. Byłbym wdzięczny za pomoc....

1612035544605.jpg

 

 

Dobrze by bylo jakbys napisal co to za wynalazek. Mam cos takiego, tzn. wyglada identycznie i nie dziala z Phoenixem. Z np: Liftoff'em za to tak...

 

Ten z linku ponizej na pewno zadziala, bo tez mam... 

 

 

https://www.banggood.com/8-IN-1-RC-USB-Flight-Simulator-Dongle-for-Phoenix-or-G7-or-DRL-or-DCL-or-Freerider-or-Liftoff-Compatible-FlySky-Radiolink-WFLY-JR-FrSky-X9D-Transmitter-p-1658273.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co to jest. Dostałem to w opakowaniu po baterii. Opisu żadnego nie ma. Okazało się, że sprzedawca też nie ma pojęcia jak to działa i z czym dlatego napisałem do was. Z tego co widzę wszędzie pełno tych wtyczek. Tylko w FMS działa poprawnie. Czytałem ten wątek o przeróbkach, który podrzucił kolega wyżej ale chyba tego nie ogarnę. Lutowanie jeszcze spoko ale jak później chłopaki pisali o chipach, płytkach i programowaniu to odpuściłem. Chyba będę musiał kupić coś innego...Albo jakiś oryginał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje wygląda dokładnie tak samo. Kupione za 24zł tylko opisane inaczej. Myślisz, że jedno i drugie się różni. Nie wiem czy jest sens wyrzucać kasę. Kupiłem dokładnie z tej aukcji.

https://allegro.pl/oferta/uniwersalny-kabel-usb-symulatora-dla-futaba-jr-esk-9867919398?snapshot=MjAyMS0wMS0yNVQxODowMDo0OC43MTFaO2J1eWVyOzZiYTIwM2ExNzhkZWNmMDM1OTQxYTA4Y2NiYWQwNDAwOWJiMzdhMWIyNDY1NjY2NDU1YTc4YTA2YWRhMzBiNjQ%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W windowsie nie. Spróbuje to ogarnąć, ale w menadżerze urządzeń po podłączeniu nie widziałem joystika tylko dodatkowy kontroler usb gdzie oprócz aktualizacji sterownika nic nie idzie zrobić. Lampka w tym urządzeniu cały czas miga. Nie wiem czy jest to znak, że połączone czy nie. Masakra, żeby męczyć się z takim badziewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, luki28 napisał:

To moje wygląda dokładnie tak samo. Kupione za 24zł tylko opisane inaczej. Myślisz, że jedno i drugie się różni. Nie wiem czy jest sens wyrzucać kasę. Kupiłem dokładnie z tej aukcji.

https://allegro.pl/oferta/uniwersalny-kabel-usb-symulatora-dla-futaba-jr-esk-9867919398?snapshot=MjAyMS0wMS0yNVQxODowMDo0OC43MTFaO2J1eWVyOzZiYTIwM2ExNzhkZWNmMDM1OTQxYTA4Y2NiYWQwNDAwOWJiMzdhMWIyNDY1NjY2NDU1YTc4YTA2YWRhMzBiNjQ%3D

Ten interfejs nie zadziała z" Phoenixem" jest do symulatorów  obsługujących jojstik .  Może obsłużyć symulator https://www.multiplex-rc.de/service/downloads/multiplex/software.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2021 o 23:47, robertus napisał:

Zadziała, na powyższej stronie jest emulator do ściągnięcia, wtedy Phoenix obsługuje kontroler gier z windows. Mam taki zestaw i działa.

Z multiflightem również na marginesie.

 

Robertusie, możesz wskazać mi ten emulator, coś nie mogę na niego trafić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.