Skocz do zawartości

Wilga- kolejny raz


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 10.03.2022 o 10:37, zuzia2013 napisał:

A ja planuję kupić tę Wilgę z MODELEMAX

MODEL WILGA W2000 ELEKTRO ARF (TVW2ARF) (modelemax.pl)

Fajny model, ale nos ma taki nie Wilgowy. Wiem, że oryginały miały też płaskie silniki, ale wygląd Wilgi kojarzy mi się przede wszystkim z szeroką gwiazdą.

Heniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, numerus napisał:

Fajny model, ale nos ma taki nie Wilgowy. Wiem, że oryginały miały też płaskie silniki, ale wygląd Wilgi kojarzy mi się przede wszystkim z szeroką gwiazdą.

Heniek

 

https://community.infiniteflight.com/t/wilga-2000/369246

 

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:PZL-104M_Wilga_2000_of_Polish_Border_Guard_(reg._SN-41YG),_static_display,_Radom_AirShow_2005,_Poland.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej Klos napisał:

 

Jednemu podoba sie corka, drugiemu tesciowa...?

 

Nie nie Andrzeju, to było inaczej: ,,ksiądz ogórki, organista jego córki,,  ?.

A ,,prawdziwa,, Wilga ma  silnik gwiazdowy i żaluzje na wlocie powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, numerus napisał:

 

Nie nie Andrzeju, to było inaczej: ,,ksiądz ogórki, organista jego córki,,  ?.

A ,,prawdziwa,, Wilga ma  silnik gwiazdowy i żaluzje na wlocie powietrza.

Oczywiscie, jak komu pasuje "De gustibus non est disputandum"

 

Od strony technicznej chcialbym tylko dodac, ze z silnikiem Continental czy Lycoming miala calkiem niezle osiagi jak na tamte czasy, dopiero Radzieckiej gwiazdzie udalo sie je obnizyc ?.  Prof Kubrynski pracowal nad Wilga 2000 i rozne modyfikacje aerodynamiczne (winglets, owiewki etc) poprawily np wznoszenia o ~100%.     

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jerzy Markiton napisał:

 Nie miałem na myśli Wilgi 2000, ani 2P, ani 2C -  tylko to, co pod nazwą Wilgi oferuje Modelmax.    A jak zakończyła się się polska myśl techniczna na przykładzie Wilgi 2P i 2C można znaleźć m.in tu: 

- Jurek

Konstruktor.jpg

No to teraz nie wiem czy kupować ten model niepodobny do Wilgi z Modelemaxu a zawsze chciałem mieć Wilgę. Może kupić tę Wilgę

Pzl 104 Wilga Napolskimniebie.pl - Sklep dla modelarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, zuzia2013 napisał:

No to teraz nie wiem czy kupować ten model niepodobny do Wilgi z Modelemaxu a zawsze chciałem mieć Wilgę. Może kupić tę Wilgę

Pzl 104 Wilga Napolskimniebie.pl - Sklep dla modelarzy

W tych sprawach nalepiej nie sluchaj nikogo, kup to co Ci sie podoba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2021 o 22:45, zbjanik napisał:

Wilga to jednak popularny samolot. Oto kolejne podejście do tematu, gdzieś daleko, za granicą. Sympatycznie, mnie się podoba, a do tego model świetnie lata.

 

Zamiast dywagacji co jest Wilga a co nie interesuja mnie plany tej  uroczej karykaturki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I akurat ten pomysł (Napolskimniebie) - to najlepsza propozycja w tym wymiarze ! Pogadasz z Markiem to pewnikiem wytnie większą ! Mam tą 1,2m i jest świetna ! Mowa o locie. I wygląda jak Wilga. A że z "ruskim" silnikiem ?  Nie przesadzajmy ! Jak już było wcześniej - taką mamy w oczach ? 

Jeżeli ta propozycja z Modelemax sprawia Tobie frajdę - to się nie zastanawiaj ! Model Tobie musi sprawiać "uciechę". Mnie się nie podoba. Z uporem maniaka będę powtarzał - na tym zdjęciu to jest karykatura Wilgi !!

Moja Wilga (Napolskimniebie) już kilka lat  wisi pod sufitem i obrasta kurzem.... I tu należy zadać zasadnicze pytanie - do czego ma ten model służyć ??  Jako trenerek z nostalgią w oku? Wtedy O.K.. Do treningu pierwszych odruchów - O.K. !

Rzuciłem się na to w nostalgicznym odruchu...  Po kilku lotach stwierdziłem, że przecież umiem trochę więcej niż ta Wilga jest zdolna....  I poszła na haczyk pod sufit !

I nie zrozum mnie źle ! To, że mnie się nie podoba - nie ma żadnego znaczenia  !!!! Chcesz wydać pieniądze, i akurat ten ten sposób Tobie odpowiada - Twoja sprawa!!!  Pozostanę przy "ogórkach"................

- Jurek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jerzy Markiton napisał:

I akurat ten pomysł (Napolskimniebie) - to najlepsza propozycja w tym wymiarze ! Pogadasz z Markiem to pewnikiem wytnie większą ! Mam tą 1,2m i jest świetna ! Mowa o locie. I wygląda jak Wilga. A że z "ruskim" silnikiem ?  Nie przesadzajmy ! Jak już było wcześniej - taką mamy w oczach ? 

Jeżeli ta propozycja z Modelemax sprawia Tobie frajdę - to się nie zastanawiaj ! Model Tobie musi sprawiać "uciechę". Mnie się nie podoba. Z uporem maniaka będę powtarzał - na tym zdjęciu to jest karykatura Wilgi !!

Moja Wilga (Napolskimniebie) już kilka lat  wisi pod sufitem i obrasta kurzem.... I tu należy zadać zasadnicze pytanie - do czego ma ten model służyć ??  Jako trenerek z nostalgią w oku? Wtedy O.K.. Do treningu pierwszych odruchów - O.K. !

Rzuciłem się na to w nostalgicznym odruchu...  Po kilku lotach stwierdziłem, że przecież umiem trochę więcej niż ta Wilga jest zdolna....  I poszła na haczyk pod sufit !

I nie zrozum mnie źle ! To, że mnie się nie podoba - nie ma żadnego znaczenia  !!!! Chcesz wydać pieniądze, i akurat ten ten sposób Tobie odpowiada - Twoja sprawa!!!  Pozostanę przy "ogórkach"................

- Jurek

 

 

No to Panowie namieszaliście mi. Ta Wilga z Modelemax bardzo podoba mi się ale muszę przyznać , że Wilga z Napolskimniebie jest bardziej WILGOWATA. Nie da się tego ukryć. Gdyby Marek jeszcze wyciął Wilgę o rozpiętości tak 1.4 m to może bym poszedł w tym kierunku. Muszę do niego zadzwonić. Nie jestem asem przestworzy i taki model w zupełności zaspokoi moje ambicje. No i co tu dużo mówić koszt mniejszy niż ta Wilga z Modelemax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dalszy ciąg o kolejnych wcieleniach Wilgi: modelarz z Japonii zbudował ją w wersji z depronu i zastosował się do tamtejszych drakońskich przepisów, dopuszczających wagę jedynie do 99 g. Jeszcze trochę i zaczniemy być zadowoleni z tych 250 g!. Oto link do wątku:

https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?4094711-WILGA Ultra-lightweight-scale-plane

Rozpięrość 700 mm.

image_50459137.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.