Skocz do zawartości

FrSky X20 Tandem.


Ryszard_I

Rekomendowane odpowiedzi

Też uważałem, że szkoda dopóki nie pobawiłem się ethosem. Zaryzykuję stwierdzenie wzięte z d... że jeśli (jeszcze) ethosowi brakuje czegoś względem opentx'a, odczuje to mniej niż 5% zaawansowanych użytkowników. Wymyślę też procent, że więcej niż 50% byłych użytkowników opentx'a doceni tutaj ogrom ułatwień, które się pojawiły.

Ethos cały czas się rozwija a nowe wersje, poza poprawkami, wnoszą też nowe funkcjonalności. Osobiście postrzegam go jako taką user-friendly nakładkę na opentx'a. Wygląda to trochę tak jakby tworzył go informatyk, który tym razem pił z modelarzem podczas projektowania... default_wink.png

Ja osobiście do opena już bym nie wrócił, ale, na pewno nie jednemu będzie go brakować.

Tym, którzy się zastanawiają polecam manuala. Nie trzeba czytać od deski do deski tych ok 150 stron. Samo przescrollowanie powinno dać już jakiś pogląd...

  • Zmieszany 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,

właśnie myślę o zmianie mojego taranisa na tandem-a i mam pytanie do użytkowników, czy jest jakaś możliwość wgrania danych modeli z opentx do Ethos-a? czy będe musiał ręcznie każdy model ponownie ustawiać?

Z góry dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś stała się ciekawa rzecz z moją aparaturą. Otóż po włączeniu pojawił mi się komunikat o niskim napięciu baterii systemowej, napięcie w niej spadło do 2,5V. No to zacząłem szukać jaka to też bateria w tej aparaturze jest zamontowana. Niestety nigdzie nie znalazłem odpowiedzi, więc rozkręciłem obudowę odczytałem symbol na baterii (okazało się że takowej nie mam w swoich rupieciach) więc skręciłem obudowę a tu kucha. Aparatura już się nie uruchomiła, pomyślałem że może coś rozłączyłem przy rozkręcaniu No więc ponowna rozbiórka aby sprawdzić co się stało, ale nic nie zauważyłem, jedyny kabelek który jest przymocowany do drugiej części obudowy to kabel od anteny. Wystraszyłem się bo myślałem że aparatura padła na amen, bo przecież nawet komputery uruchamiały się na padniętej baterii. Zacząłem szukać w pobliskich mi sklepach bateryjki i znalazłem jeden jedyny sklep Jula który je posiadał, bateria ma oznaczenie CR1220. Po zamontowaniu ku mojej radości aparatura wróciła do życia. Tak że pamiętajcie aby się zaopatrzyć na zapas w taką bateryjkę bo jak padnie to klops. Poniżej fotka gdzie zamontowana jest ta bateryjka i nie powiem, głupszego miejsca nie dało się dla niej poszukać.

aparatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sześciomiesięcznym nadajniku to trochę za szybko.  
Któraś wersja, lub zakres wersji, opentx ma w opisie znanych usterek oprogramowania nadmierne drenowanie baterii rtc.
Ja osobiście uważałem to za bzdurę, ale 2 wymienione bateryjki w ciągu 4 miesięcy od zasinstalowania tej wersji jednak zastanawiają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat Baterii, o której piszesz jest powszechny znany. Pisali już dawno o tym na grupie fb oraz na rcgroups. Jest to wina oprogramowania. Zostało to naprawione w najnowszej wersji oprogramowania. Także się nie przejmuj. Puki co można ściągnąć wersję testową ale z tego co ostatnio czytałem ma być niedługo wersja beta. U siebie mam od pół roku cały czas 2.8v a radio mało używane także zobaczymy jak to w sezonie.

 

Edit już jest nawet w najnowszej aktualizacji w oficjalnej wersji  
 

v1.0.17 1. RTC battery fix: it consumed way too much when the radio was OFF.
2. Flight mode deletion not being handled correctly resulting in bad FM assignments.
3. Avoid opening and closing Logs at full speed when 2 WriteLogs functions (or more!).
4. Logic Switch Range display fix.
5. Timer countdown edit fix.
6. Ail=>Rud mix fixed on V-Tail models.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.