Skocz do zawartości

Kalkomania


wojcio69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skończył mi się zakres poszukiwań w internecie i cierpliwość, dlatego proszę o pomoc.
Szukam papieru do drukowania kalkomani wodnych na drukarkach atramentowych.
Znalazłem coś takiego https://swiatmodeli.eu/pl/p/Papier-do-druku-kalkomanii-atrament-bezbarwny/1533 ale nie mają na stanie i nie wiadomo kiedy będzie. Poza tym folia jest bezbarwna, a pasowałoby aby była biała.
Wszystkie inne jakie znalazłem są do drukarek laserowych. Sorry, nie posiadam takowej.
Poradźcie gdzie cosik takiego można nabyć drogą kupna lub w inny legalny sposób.
Urządzają mnie dwie kartki A4.
Dziękuję za wsparcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły laser kolorowy.

Problem w tym, że jak poszedłem do ksero, to panienka nie chciała zrobić wydruku na powierzonym papierze, bo jej bęben selenowy oklei. Tłumaczę, że jest to specjalna folia do drukarek laserowych i nie ma takiej opcji, ale... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad olśnienia dostałem.

Przez to siedzenie w domu na zdalnym człowiek się uwstecznia.

Wysłałem plik do syna (przecież siedzi w Poznaniu).

Kalkomanie do lasera zamówiłem na jego adres.

Mam nadzieję, że w poznańskich punktach ksero siędzą osoby, które wiedzą trochę wiecej jak tylko to w jaki sposób załadować papier do ksera i drukarki.

Temat mozesz skasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wojcio69 napisał:

Zwykły laser kolorowy.

Problem w tym, że jak poszedłem do ksero, to panienka nie chciała zrobić wydruku na powierzonym papierze, bo jej bęben selenowy oklei. Tłumaczę, że jest to specjalna folia do drukarek laserowych i nie ma takiej opcji, ale... 

 

I miała kobieta rację - wszystko zależy jakim sprzętem do druku dysponują. 

Ja zakupiłem papier tutaj:

biały https://swiatmodeli.eu/pl/p/Papier-do-druku-kalkomanii-laser-bialy/1531

przezroczysty https://swiatmodeli.eu/pl/p/Papier-do-druku-kalkomanii-laser-bezbarwny/1532

 

i drukowałem dzisiaj na biurowej drukarce laserowej  Canon -  papier  (i biały i przezroczysty) się ślizgał, drukarka laserowa brudziła, nie wszystkie druki wyszły dobrze, drukarka pewnie do czyszczenia (3x14zł do kosza ? )

A ten biały papier to nie do końca taki biały bo próba wykazała, że jednak ta biel lekko prześwituje. Dzisiaj będę nakładał kalkomanie to zobaczę jak ta biel mocno będzie prześwitywać (skrzydło malowane kolorem brązowym).

20210408_142308.jpg.7e3e0ebf1540a8df31685be38b6ffd73.jpg

 

20210408_142334.jpg.439778d70011b6776c3eac1c274d3016.jpg

 

20210408_142340.jpg.f66235329e0a7aabc050955b58776bc8.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal, te Twoje kalkomanie calkiem fajnie wygladaja - ostre krawedzie az milo popatrzec, jedynie ten poslizg i mazanie drukarki trzebaby jakos wyeliminowac. Gdzies czytalem (prawdopodobnie w jakims czasopismie modelarskim, ale dawno bylo, wiec juz dokladnie nie pamietam), ze w tym celu trzeba arkusz kalkomanii nakleic za pomoca tasmy (bodajze maskujacej) na arkusz papieru i wtedy sie nie slizga. Sam tego nigdy nie sprawdzalem.

 

Dla Wojtka to i tak juz "musztarda po obiedzie", ale moze komu innemu sie przyda. Kiedys drukowalem kalkomanie do modeli plastikowych na atramentowce HP, takiej specjalnej do zdjec (mozliwosc druku grubego papieru), o wysokiej rozdzielczosci, w ktorej atrament po wyschnieciu nie mazal nawet pod wplywem wody. Wyszlo calkiem dobrze, ostrosc krawedzi byla co najmniej zadowalajaca i zadnego mazania faktycznie nie bylo (glebiej sie nad tym nie zastanawialem, ale to chyba dzieki temu atramentowi) nawet po solidnym namoczeniu. Po nalozeniu na model i tak trzeba bylo zabezpieczyc lakierem bezbarwnym, ale to nawet w kalkomaniach "fabrycznych" trzeba robic, zeby sie potem nie odklejaly.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mr.jaro napisał:

..........ale moze komu innemu sie przyda........

tak jak napisałem wcześniej, robiłem  papier pod kalkomanie  tzw. domową metodą i drukowałem  na starej HP z opcją druku fotografii..

metoda następująca....kredowy papier nalezy pokryc 2-3 warstwami  kleju "guma arabska" (b. lekko rozwodnionego) z przesuszaniem kazdej warstwy. Na   to  2-3 warstwy  lakieru do włosów :), po wyschnięciu mozna drukować na atramentówce. Wydruk zabezpieczałem werniksem  kupowanym w sklepie dla plastyków.... No i sprawdzało się ..

ale teraz to pewnie nikomu się nie zechce bawić  się w takie rzeczy

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robertus napisał:

Badałeś ustawienia wydruku? Tam można przekazać drukarce na jakim papierze się drukuje. Czy to karton, naklejka czy folia.

 Skorzystałem ze wszystkich możliwych ustawień - na mojej drukarce najlepiej wyszło na ustawieniu druku w funkcji "foto" i wskazaniu druku na folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, d9Jacek napisał:

tak jak napisałem wcześniej, robiłem  papier pod kalkomanie  tzw. domową metodą i drukowałem  na starej HP z opcją druku fotografii..

metoda następująca....kredowy papier nalezy pokryc 2-3 warstwami  kleju "guma arabska" (b. lekko rozwodnionego) z przesuszaniem kazdej warstwy. Na   to  2-3 warstwy  lakieru do włosów :), po wyschnięciu mozna drukować na atramentówce. Wydruk zabezpieczałem werniksem  kupowanym w sklepie dla plastyków.... No i sprawdzało się ..

ale teraz to pewnie nikomu się nie zechce bawić  się w takie rzeczy

 

 

Ha! Teraz przypominam sobie ten sposob. Wprawdzie nigdy sam nie probowalem, ale czytalem w jakiejs ksiazce modelarskiej. Dawno, bardzo dawno to bylo, wiec juz nie pamietam, w jakiej ksiazce to wyczytalem. No i ta stara, niezapomniana guma arabska... Kto z dinozaurow jej nie pamieta?

 

Dorzuce jeszcze jeden drobiazg do tego watku na wypadek, jesli jeszcze nikt o tym nie wspomnial. Puste arkusze kalkomanii, zarowno biale, jak przezroczyste sa uzywane przez producentow ceramiki, do jej zdobienia, wiec najlatwiej szukac uzywajac odpowiednich do tego hasel w wyszukiwarce. U nas na eBay pelno tego, na polskim Allegro byc moze tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.