Skocz do zawartości

Fw 152H 1:12


model
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak masz rację linie podziału zrobiłem ołówkiem tym takim bardzo cienkim, z wymiennymi wkładami, zbyt się nie rozpędzałem ograniczyłem się tylko do głównych linii i podwozia potem na koniec skrzydełko prysłem bezbarwnym matem dla utrwalenia, kadłub się maluję analogicznie jak skrzydło dojdą tylko okopcenia z rur wydechowych.

Ps. Coś tam zważyłem i wyjdzie chyba na gotowo 1000g zależy od wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No na razie orientacyjnie mogę powiedzieć że z pakietem xtron 40c  4s 2200mah 245g ale ta tak raczej max , może trafić mniejszy pakiet po montażu silnika śmigła i regulatora się okaże jaka waga będzie potrzebna do fajnego wyważenia.

Ps. Pusty samolot z 4 serwami na gotowo będzie ważył 600g. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, model napisał:

Nie ma sprawy dziś po 15 wrzucę co tam wymalowalem, tak na 100% nie jestem zadowolony bo tak trochę sprzecik wygląda zabawkowo, szczerze to przydał by się kompresor i aerograf ale w blokach ciężka sprawa.

 

Ja na czas malowania "wypożyczam" ? od członków rodziny łazienkę i da się malować modele ?

 

1852771505_6.BF109E-7Trop.thumb.jpg.a33fea22e2dd93e12d66c185a923280d.jpg

 

Do namalowania linii podziały blach  mojego małego modelu Me109 idealnie nadawały się ołówki o twardości 3B i 5B - pozostawiają niewielkie wgłębienia, farba nie pęka a grafit pozostawia subtelne zabrudzenia, które można delikatnie porościerać palcem czy wacikiem.

 

20210410_105736.thumb.jpg.81fe74c36c091673bed261ee69a40006.jpg

 

20210410_105926.thumb.jpg.b25023d678db4d34cacb5bf09f560a09.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki kolega jeśli chodzi o kamo i malowanie stoi oczko wyżej ode mnie dzięki właśnie aero..... Kurcze u mnie to by musiało być w najwyższej tajemnicy robione pod nieobecność czułego nosa mojej drugiej połowy ale masz rację nie pomyślałem nawet może by się udało...???

Obiecane zdjęcia- oczywiście na pierwszym się wzoruję ?

 

ta152prttopbgweb2.jpg

IMG20210618152544.jpg

IMG20210618152410.jpg

IMG20210618152358.jpg

IMG20210618152347.jpg

IMG20210618152337.jpg

IMG20210618152259.jpg

IMG20210618152235.jpg

IMG20210618152205.jpg

IMG20210618154636.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, model napisał:

Kurcze u mnie to by musiało być w najwyższej tajemnicy robione pod nieobecność czułego nosa mojej drugiej połowy ale masz rację nie pomyślałem nawet może by się udało...???

 

 

 

 

Wiem jak to jest - gdy się robi remont mieszkania i maluje pokoje , kuchnię czy łazienkę to zapach farb nikomu nie przeszkadza ale wystarczy tylko wyciągnąć farbkę modelarską  to już druga połówka kręci nosem... ?  i nie pomaga czasami argumentacja, że to farba akrylowa, że to potrwa chwilkę, że okna się pootwiera żeby "nie śmierdziało" ? ,....

 

Linie podziału wyszły Tobie świetnie, malowania też nie ma się co wstydzić - jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie tak samo ??? też wszystko akryl ale i tak śmierdzi ,,na balkon z takimi rzeczami proszę" ale z tą łazienką to ? diabelski pomysł podsunąłeś.

Ps. Malując pędzlem farbą emaliową dużo lepiej by wyszły plamki czy przejścia kolorów na kadłubie z akrylem ciężka sprawa szybko wysycha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to malowanie jak widać prawie ukończone. Oblot zbliża się wielkimi krokami...  :)

Jeśli mogę swoje trzy grosze, to linie podziału troszkę chyba aż za delikatne. Pisałeś że robione ołówkiem 2H. Wydaje mi się że bardziej miękki byłby lepszy. Taki co najmniej HB, a może 2B...

I plamki jak byś spróbował robić bardziej rzadką farbą, ale rozcierać tzw suchym pędzlem , może było by lepiej... No ale to już do własnego eksperymentowania. 

A ogólnie i tak całość wygląda SUPER! Gratulacje!

no i czekamy na ciąg dalszy i rychły oblot  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki też mi się podoba ? ale jeszcze trochę pracy zostało, mozolne  malowanko ,co do plamek to ciężka sprawa z suchym pędzlem na akrylach, dużo lepiej by to wyglądało na emaliach ale zapach... Spróbuję w następujących projektach ze sprejem i kartką- jak pisałem wcześniej aerograf by się przydał ?

Linie podziału na spodzie myślę że są ok górę słabo widać na ciemnych kolorach w weekend maszeruje do sklepu po ołówki HB i B2 ? będziemy testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.