Skocz do zawartości

Fw 152H 1:12


model
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5 godzin temu, Irek M napisał:

A mnie cały czas zastanawia dlaczego przód pomalowałeś niewłaściwym kolorem. One były od góry malowane tylko RLM 81 i RLM 82 plus spód i boki RLM 76. Domyślam się trochę ale nie uprzedzam faktów jeśli zechcesz odpowiedzieć. ?

Troszku słabo kolega poszukał jeśli chodzi o kolory, było jeszcze kilka ?

A na internecie zdjęć masa i miałem w czym wybierać, tym bardziej że to nie makieta a mały kombacik.

18 minut temu, Ares napisał:

Oj tam Irek czepiasz się , maszyna naprawdę ładna a czy malowanie w 100% odpowiada oryginałowi ? Nie ważne. Ma dobrze latać a powyżej kilkunasty metrów takich dupereli jak malowanie i tak nie widać:)

????

 

Parę przykładów ( w monografii stronę wcześniej na okładce przód był malowany kolorem rlm 75 grauviolett.

Co autor modelu to inny kolor ?

 

 

 

unnamed (1).jpg

ta152prttopbgweb2.jpg

ta152stbfrt.jpg

ta152prtweb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A monografie to kto pisze spece nad specami? O pomyłkę nietrudno wystarczy nie zwrócić uwagi na padający cień czy błędnie przetłumaczyć jak np. polski lektor na Discovery informował nas , że Mustang był uzbrojony w sześć działek kal...50 mm...Jestem przekonany na 100%, że mam rację To, że jest tak w monografii świadczy tylko o złym przygotowaniu się do publikacji.

I nie jest to czepianie się modelu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ares napisał:

Jakby co to był tylko żart. Bez urazy;)

? oki,  wiec jak przyjdzie zbudować makietę to Irku poproszę cię o pomoc w doborze kolorów będziemy ma 100% pewni że będą właściwe, ale kto teraz sprawdzi że kolega ma te 100%racji, a skoro i spece nad specami mogą się mylić to tym bardziej ja, mi tam przód się podoba ? ciężko powiedzieć cóż to za kolor bo mieszałem z kilku innych? mi się podoba i jest git ? 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, model napisał:

ciężko powiedzieć cóż to za kolor bo mieszałem z kilku innych? mi się podoba i jest git ? 

 

Dawid , nie przejmuj się takimi mało istotnymi rzeczami.Ważne jest aby model dobrze i bezpiecznie latał a kamuflaż i tak jest zrobiony aż za dobrze jak na półmakietę;)

Przecież nie budujesz modelu klasy F4C gdzie sędziowie dają punkty za malowanie.

Model jest naprawdę fajny i ładnie pomalowany a dyskusja o odcieniach barw nie ma większego sensu.

Zresztą pod koniec wojny gdy brakowało dosłownie wszystkiego , samoloty malowano tym co było pod ręką i jest to fakt historyczny. 

Jeślibyś budował model zawodniczy z wszystkimi szczegółami to wtedy tego typu detale maja rację bytu, ale przecież model będzie do rekreacji prawda?

Także nawet się nie tłumacz bo jest elegancko i już. Chciałbym tak ładnie umieć budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, model napisał:

Jak najbardziej masz rację , a co do ładnego budowania to Ty też tak potrafisz, wystarczy trochę praktyki i już, ładny model gotowy ?

He, zgadza się ja już troszkę tych modeli zrobiłem: co prawda raczej proste konstrukcje ale wszystkie latały/latają.Kilkanaście z pewnością by się uzbierało( RC bo szybciej budowałem swobodnie latające)

Podziwiam Ciebie natomiast za dokładność budowy i tempo.Ja jestem niecierpliwy i muszę budować powoli po trochę bo inaczej popełniam błędy i trzeba potem poprawiać.

Cieszę się ,że są jeszcze ludzie którzy budują modele od podstaw bo większość to już tylko "zestawowicze".Absolutnie tego nie krytykuję nie chciałbym aby ktokolwiek poczuł się urażony bo sam mam dwa modele arf i nie uważam aby ktoś kto nie buduje był w jakis sposób gorszy , ale bez wątpienia samodzielna budowa daje dużo więcej frajdy i dumy ze swojego modelu niż gotowy zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo frajdy nawet bardzo ale ile czasu potrzeba na wykonanie to się w głowie nie mieści ? może gotowego zestawu to nie ale takim kitem z Top Flite bym nie pogardził ?  niestety ceny na rynku przyprawiają o zawrót głowy pozostaje drukowanko planów i ręczne CNC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to prawda , kity to fajna rzecz też chętnie bym sobie kupił ale jak słusznie piszesz to po pierwsze drogo po drugie mały popyt powoduje niezbyt duży wybór .

Ja pracuję w systemie 3 zmianowym , dojeżdżam dość daleko do pracy więc wiem jak to jest z brakiem czasu:)często wręcz buduję modele kosztem obowiązków domowych .

Teraz chcę się nauczyć technologii która jak sie uda opanować to będzie można dość szybko budować skrzydła do modeli motoszybowców i szybowców.Mianowicie rdzeń styrodurowy pokryty tkaniną szklaną lub węglową w worku próżniowym. Bardzo ciekawa technika budowy i jak się wie jak robić to dość szybka. Ale to już nie temat na ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Miną prawie rok od założenia relacji tego samolotu i w końcu  się udało?.

Jak lata? możecie mniej więcej sami zobaczyć, coś tam udało się nagrać?

Trochę wiało przy oblocie i się obawiałem, wiadomo (ostatnio latałem we wrześniu tamtego roku) ale niepotrzebnie 3/4 gazu i w górę ??? śmiało mogę powiedzieć że jest to jak na razie najlepiej latający samolot w mojej flocie, dość szybki ale i stabilny, jestem zadowolony na maksa z lądowaniem też nie było kłopotu, teraz tylko jak najwięcej lotów w ramach treningu.

https://youtu.be/ACHkOoRq5ys

 

 

IMG20220313104847.jpg

IMG20220313104855.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO ?

Bardzo dobrze lata a to chyba największa radość dla budującego model ?

 

Cytat

To wlasnie predkosc czyni je stabilnymi

To chyba nie do końca o to chodzi ... FW 152H lata dobrze przy dużych prędkościach ale jest też bardzo stabilny na małych prędkościach i pięknie szybuje, dlatego tab bardzo lubiany jest w aircombacie bo długie skrzydła robią swoje ?

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.