Skocz do zawartości

Fw 152H 1:12


model
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć miało być w dziale air combat bo i podziałka i napęd spalinowy były rozrysowane w planach ale chyba jednak wolę ten dział.

Rozpiętość 120cm

Silnik dualsky 2814 ?

Śmigło składane

Zasilanie - tym razem chciałem popróbować z 4s 

Regulator 40A Ray 

Serwa zwykle rower  pro mg 

Wysokość kierunek lotki 

Waga- się okaże 

Konstrukcja standardowo balsa plus japonka, cellon i malowanko. Samolot będzie bez podwozia do latania za płotem na łące przysłowiowo. 

Do tej pory tyle udało się wystrugać.

 

 

 

 

 

 

 

IMG20210413155247.jpg

IMG20210413155257.jpg

IMG20210413155304.jpg

IMG20210413155327.jpg

IMG20210413155403.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powiększałem wszystko według planów sugerujesz zmniejszyć ? SW i SK ?

No faktycznie plany pod spaline, ale weź przetłumacz jak chyba jeszcze nie miałem styczności że spalinową :) także zarażony nie zostałem żeby montować motorek ;) chyba z Czarkiem trzeba się będzie umówić na latanie to wtedy zacznę naukę obsługi i wąchanie spalin :) .

Na deser maska silnika zrobiona.

 

IMG20210413195849.jpg

IMG20210413195903.jpg

IMG20210413200000.jpg

IMG20210413200041.jpg

IMG20210413200012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, wiecie że zanim napisaliście o mnie to chciałem właśnie zaproponować wspólne latanie i posłuchanie choćby OS'a w Wicherku żeby właśnie zachęcić? :D Jeszcze lepiej byłoby z takim FS-48 w wiadomym dla niektórych tutaj modelu ?, ale to za jakiś czas. W każdym razie, gdyby coś to ja chętnie, choć z czasem u mnie ostatnio bardzo średnio :(Z tym, że z tym moim lataniem to nie wiem czy to będzie taka zachęta :D.

A i mógłbym popatrzeć na ładnie zrobione modele, bo ten wygląda już bardzo fajnie i starannie, powodzonka :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja jak robiłem mojego to na oryginalnym stateczniku strasznie zamiatał ogonem.

Przemek - patrząc na to co już zrobione to ogon jest powiększony względem oryginału, nie będzie problemu.

 

Model jest zacny i naprawdę w powietrzu świetnie wygląda.

W Eskadrze Kraków Tadek szalał tym modelem a widok tych smukłych skrzydeł niezapomniany  - trzymam kciuki za ten projekt ?

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie że się podoba ? projekcik taki raz dwa trzy i w powietrze.

49 minut temu, czarobest napisał:

Haha, wiecie że zanim napisaliście o mnie to chciałem właśnie zaproponować wspólne latanie i posłuchanie choćby OS'a w Wicherku żeby właśnie zachęcić? :D Jeszcze lepiej byłoby z takim FS-48 w wiadomym dla niektórych tutaj modelu ?, ale to za jakiś czas. W każdym razie, gdyby coś to ja chętnie, choć z czasem u mnie ostatnio bardzo średnio :(Z tym, że z tym moim lataniem to nie wiem czy to będzie taka zachęta :D.

A i mógłbym popatrzeć na ładnie zrobione modele, bo ten wygląda już bardzo fajnie i starannie, powodzonka :).

Teraz mieszkamy w jednym miescie także jakoś kiedyś się spotkamy, ale ja raczej na naukę obsługi silnika ? z lataniem to ciężej bo pozbyłem się auta w ziemię i teraz jeżdżę głównie motorkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, model napisał:

Dzięki Panowie że się podoba ? projekcik taki raz dwa trzy i w powietrze.

Teraz mieszkamy w jednym miescie także jakoś kiedyś się spotkamy, ale ja raczej na naukę obsługi silnika ? z lataniem to ciężej bo pozbyłem się auta w ziemię i teraz jeżdżę głównie motorkiem.


No jak tak patrzę to nie takie raz dwa trzy by było dla mnie :P
Jasne, co prawda nie wiem na ile jestem odpowiednią osobą do nauki, ale pokazać, poodpalać, posłuchać itp. możemy, szczególnie że jesteś na miejscu to łatwiej się zgadać ;). No i już nie spamuję, resztę myślę ogarniemy na PW :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czarobest napisał:


No jak tak patrzę to nie takie raz dwa trzy by było dla mnie :P
 

 

Oj tam :) to co do tej pory to tylko 12 godzin pracy mało skomplikowany sprzecik ,drukuj plany i do dzieła sam zobaczysz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się guzdram strasznie ze wszystkim :D. Mam teraz już kilka rzeczy do skończenia czy naprawy, no i jeszcze silniki które bardzo chcę ogarnąć i choć bardzo chcę to na to wszystko mi brakuje nieco czasu. Aczkolwiek w przyszłości czemu nie, szczególnie jak zobaczę Twoje wykonanie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, model napisał:

Dawno temu nabyłeś ? Ile cię kosztował taki zestaw? A orientujesz się czy nadal jest dostępny ?

Swoją drogą na outerzone są piękne plany tego samolotu tyle że dużo większego

 

Napisz do Igora

http://www.igor-vyznal.cz/celokompozit_model2.html

Mam Zero od niego ( nie produkowany już ,lata zajebiście  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszku podłubałem ? 

Dorobiłem garbik i kopytko kabinki ( coraz bardziej lubię styrodur) , przed kabiną wyrzeźbiłem przetłoczenie osłony karabinów, co by nie było tak płasko, aczkolwiek oryginał był pozbawiony uzbrojenia w tym miejscu.

Ps. Dla dociekliwych na drugim planie- sensacje 20 wieku Bogusław Wołoszański Rakiety V1 i V2.

 

IMG20210419161758.jpg

IMG20210419161811.jpg

IMG20210419161821.jpg

IMG20210419161853.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.