Skocz do zawartości

Konkretna kraksa


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jaka reakcja na nagłe dodanie gazu -czy model podnosi czy opuszcza dziób i czy robi to delikatnie czy gwałtownie ?

"tylko wyważyłem model" czy to oznacza, że sc na pewno się nie zmieniło ? sc nie przesunęło się do tyłu z powodu cięższego silnika ? wrzuć filmy z kraks.

 

 i wrzuć może jaki był a jaki jest obecnie  silnik -i jakieś ich dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, latacz napisał:

jaka reakcja na nagłe dodanie gazu -czy model podnosi czy opuszcza dziób i czy robi to delikatnie czy gwałtownie ?

"tylko wyważyłem model" czy to oznacza, że sc na pewno się nie zmieniło ? sc nie przesunęło się do tyłu z powodu cięższego silnika ? wrzuć filmy z kraks.

 

 i wrzuć może jaki był a jaki jest obecnie  silnik -i jakieś ich dane.

Widzisz już wszystko opisałem ale napisze jeszcze raz:

Model pokonał dystans ok 50m , po wyrzuceniu z ręki dodałem gazu ! być może na FULL nie jestem w stanie określić, po czym model przydusiło lekko do ziemi, szybka reakcja i drążek do siebie i model lekko w górę po czym zmniejszyłem obroty i momentalnie model wykręciło w prawo, po czym przepad. Tak to wyglądało ile zapamiętałem...

Obecny silnik to dualski ECO 2316C V2 KV 1500 72g. Poprzedni to BUDGET 2210/30 KV 1300 jak dobrze pamiętam, a waga to 45g.

Film dopiero wieczorem bo plik duży około 800MB , niepotrzebne video z przygotowań trzeba wyciąć aby zamieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis lotu dałeś -tylko, że to jedynie Twoja interpretacja -może film coś wyjaśni. Z opisu to prawdopodobnie przeciągniecie -zaciągnięty drążek   model zadarł i stracił prędkość -zmniejszony gaz -model na wznoszeniu jeszcze bardziej stracił prędkość i zwyczajnie się zwalił.

 

Co z SC -nie zmienił się  kilku mm do tyłu ?

i co to za "pudło" nad kadłubem ? poprzednio (gdy model jeszcze latał dobrze)  także było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2021 o 13:13, d9Jacek napisał:

a co do niestateczności   , ten  model jest  tak niestateczny jak Prząsniczka  i  to z tego samego powodu

Bedzę latał ale coś trzeba w nim  zmnienić ....dojdzieśz do tego sam ?

 

Z tego względu proponuję skorzystać z jakiegoś programu do obliczania SC. Wrzucić dane modelu i zobaczyć gdzie wychodzi SC. Bardzo prawdopodobne, że z powodu niewielkiej powierzchni usterzenia poziomego i jego małego ramienia po prostu trzeba SC dać bardziej do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra !

Model czeka już od chyba tygodnia, boję się go w ogóle dotykać...?

Jakieś zalecenia, rady, cokolwiek aby znowu nie rozwalić o ziemię zabawki...

Myślałem pobiegać trochę z modelem w ręku stopniowo zwiększając ciąg silnika i wyczuć jak model będzie się zachowywał... czy będzie miał skłonności do wznoszenia czy opadania. Ale do tego potrzeba trochę kondycji fizycznej , a dziś czeka mnie koszenie trawy w ogrodzie...

Wiadomo, że może być tylko jedna próba lotu, jak się znowu nie powiedzie to model trafia na hangar na dwa tygodnie ...

Jak myślicie jaka jest minimalna prędkość takiego modelu w locie , przed wystąpieniem efektu przeciągnięcia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Atomizer napisał:

Jak myślicie jaka jest minimalna prędkość takiego modelu w locie , przed......

ja mysle , że bardzo mała bo to jest przepraszam za określenie nielot , tu lata  silnik przyczepiony  do reszty , a nie sam model  jako taki.

Zbuduj nowy z własciwymi proporcjami , bo szkoda czasu na kolejne naprawy- z każdą naprawą ciężar rośnie i będzie gorzej a nie lepiej...uwierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, d9Jacek napisał:

ja mysle , że bardzo mała bo to jest przepraszam za określenie nielot , tu lata  silnik przyczepiony  do reszty , a nie sam model  jako taki.

Zbuduj nowy z własciwymi proporcjami , bo szkoda czasu na kolejne naprawy- z każdą naprawą ciężar rośnie i będzie gorzej a nie lepiej...uwierz

A skąd takie wnioski ? Ten komentarz to ironia, sarkazm , nawet nie wiej jakiego określenia tu użyć...

Dobrze , że tylko tak myślisz, to jest szansa , że tak nie jest ?

 

???

Tak na marginesie, zaraz zważę model i zobaczę ile przytył, czy to akurat aż takie istotne jeśli będzie to 5g. Bo mi się wydaje, że będzie ważyć mniej ponieważ usunąłem część z kadłubu , która ważyła około 20g. A kleju użyłem bardzo niewiele, a naprawa polegała w dużej części na wymianie uszkodzonych części na nowe. Wymiana, zamiana, rozumiemy się... to tak jak w słoiku zamienisz nakrętkę z koloru czerwonego na nakrętkę koloru zielonego, waga słoika się nie zmieni o ile nakrętki są tej samej wagi.

6 minut temu, robertus napisał:

Może najpierw go porzucaj na pusto. To szybowiec, powinien spokojnie z 10m metrów polecieć, możesz go wtedy też posterować.

To jest dobry pomysł, wiele razy tak robiłem, ale potrzeba trochę trawy, a jedyne miejsce, gdzie trawę mam to obok uli więc tylko wieczorem jak przestana latać myśliwce ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Atomizer napisał:

A skąd takie wnioski ? Ten komentarz to ironia

Michał,

prosiłeś o opinię  to ją dostałeś, To nie jest komentarz- to jest moja opinia  Ty możesz się z nia nie zgodzić  to Twoje nienaruszalne swięte prawo.

Nie doszukuj się  ironii, sarkazmu czy szyderstwa. Powtarzam , ten model będzie  trudny w pilotarzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, d9Jacek napisał:

Michał,

prosiłeś o opinię  to ją dostałeś, To jest moja opinia a Ty możesz się z nia nie zgodzić  to Twoje nienaruszalne swięte prawo.

Nie doszukuj się  ironii, sarkazmu czy szyderstwa. Powtarzam , ten model będzie  trudny w pilotarzu

Ale ja nim latałem i bardzo łatwo w pilotażu było jak na moje umiejętności, a podejście do lądowania to bajka

Tak się zastanawiam czy nie wstawić z powrotem poprzedniego silnika ? ale nie... trzeba iść do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Atomizer napisał:

ja nim latałem i bardzo łatwo w pilotażu było jak na moje umiejętności.......

no to przanalizuj co jest przyczyna tego  ,że jest  tak jak jest czyli model nie chce  latac a latał  ...

coś po tej drodze zmian , ulepszeń, modernizacji poszło nie tak jak trzeba....czasami aby to ogarnąc trzeba przywrócić "ustawienia fabryczne " czyli np ŚC

11 godzin temu, Atomizer napisał:

to obok uli więc tylko wieczorem j

znałem pewną Ulę?, tez tylko wieczorem można było...???

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, dziś jest zimno i wieje. Ważyłem model przez chwilą to waży 1230g , w pierwszym locie na poprzednim silniku ważył 1210g , różnica wagi między samymi silnikami to 27g. Więc powinien ważyć 1237g. Ale tak jak pisałem wyżej zgubiłem kilka gram na modernizacji. Co prawda waży więcej o 20 g w stosunku do pierwszego lotu ale waży mniej niż przed ostatnią kraksą. Naprawiając usunąłem ten odstający element z dziobu bo i tak się połamał...zrobiłem nowy ładniejszy, tak zaoszczędziłem te kilka gram?

 

 

 

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2021 o 20:42, latacz napisał:

tak waga  w sumie  wzrosła niewiele.

ale model  waży 27g więcej z tyłu za krawędzią spływu -czyli sc poszło do tyłu. Czy skompensowałeś to odpowiednim przesunięciem do przodu np. pakietu ?

Przed startem wyważyłem model.

Zastanawiam się nad zamontowaniem podwozia, czy to mi w czymś pomoże? Bedzie to dodatkowe 135g wagi.

Jeszce na tyle nie wzeszła koniczyna aby można było skorzystać z kawałka równiejszej ziemi , bo wcześniej była walcowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Atomizer napisał:

czy to mi w czymś pomoże?

tak, pomoże . Niewątpliwie będziesz miał więcej do naprawy...

Michał, kombinujesz jak koń pod górę?....zostaw skrzydła   ale  zrób nowy kadłub   z właściwym ramieniem statecznika, ilez to roboty ?

nie kombinuj ze stala zimnowalcowana ani  ze sklejka owocówką. Skorzystaj z tego co napisał W.Schier  a co było już na Forum wielokrotnie cytowane . Nie wprowadzaj 125 zmian i regulacji naraz  ,  bo w takim przypadku  własciwe ustawienia  to  LOTTO..

Zostaw podwozie na lepsze czasy-   Robertus , mający bardzo duże doświadczenie lotnicze  mówi  " Nie" bo  nie ma warunków,  Ty też ich nie masz , więc  po co ?

Buduj  nie kombinuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jak pogoda się nie zepsuje to będą próby z szybowania... Trochę porzucam sobie model i zobaczę o co mu chodzi tym razem.

Jak przebiegną pomyślnie to może się odważę! Powędruję na wzniesienie, gdzie będzie więcej czasu na reakcję jak co! Ale to wieczorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.