Skocz do zawartości

Zawody F5J 2021 - wersja zdalna -


TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

otrzymałem wczoraj od kolegi Piotra z Niemiec zaproszenie do zabawy/zawodów F5J organizowanych w formule on-line.

Podobną formację organizował w 2020 kolega #Czaro dla konkurencji F3K. Dla wtajemniczonych, mocno wkręcił się wtedy Joe Wurts.

Chętnych zaproszam do współzawodnictwa w konkurencji F5J. Można wystartować samodzielnie na swojej łączce lub w grupie zaprzyjaźnionych lataczy.

Poniżej szczegóły w oryginale + tłumaczenie na PL

Najbliższe spotkanie 25 kwietnia 2021

 

Hallo Zusammen,

es ist mal wieder soweit. Da wir uns immer noch in der Pandemie und damit Wettbewerbslosen Zeit befinden biete ich fürs kommende Wochenende wieder einen Online Wettbewerb F5J an.

Das Prozedere ist wie folgt:

Ihr meldet Euch bei mir unter knut.buendgen@freenet.de unter Angabe von Namen und E-Mail Adresse an. Bitte bis Samstag 20:00 angemeldet sein.

Ich richte dann den Wettbewerb auf GliderScore ein und sende Euch QR-Codes zu.

Für die Teilnahme an dem Wettbewerb müßt Ihr dann mit Eurem Mobiltelefon den QR-Code scannen/fotografieren o.ä. und bekommt dann die Eingabemaske für Eure Wertungen. Hier könnt Ihr dann Ausschalthöhe, Flugzeit und Landepunkte auf dem Handy eintragen und an den GliderScore Server senden (Submitt).

Auswertungen der Runden sehr Ihr sofort, Gesamtauswertung dann auf der Gliderscore HP.

Geflogen wird nach aktuellen F5J FAI-Regeln.

Der Umgang mit den QR-Codes ist unterschiedlich und von Euren jeweiligen Mobiltelefonen abhängig.

Veranstaltungstermin ist Sonntag, der 25.04.2021 und Beginn 1.te Runde ist 10:00.

Die 2.te Runde dann von 10:30 -11:00, die 3.te Runde dann von 11:30-12:00 usw. .

Ihr habe also pro Runde 30 Minuten Zeit, Eure Wertung zu fliegen; pro Runde ist nur 1 Versuch erlaubt.

Insgesamt fliegen wir 6 Runden, also bis 14:00.

Der Wettbewerb wird auf „öffentlich“ gestellt, d.h., er ist auf der GliderScore HP einzusehen.

Es handelt sich hier um einen bundesweiten Wettbewerb, der auf vielen verschiedenen Plätzen ausgetragen wird.

Trotzdem wissen wir aus der Vergangenheit daß hier sehr viel Spaß aufkommt und man mal wieder in der „Community“ fliegen kann.

Es versteht sich von selbst, daß sämtl. Geltende Corona-Vorschriften einzuhalten sind und die Teilnehmer auf Ihren jeweiligen Plätzen dafür selbst verantwortlich sind.

Ihr diese Mail gerne an interessierte Piloten, auch Anfänger oder Quereinsteiger weitergeben.

Eine Beschränkung der Pilotenanzahl ist nicht vorgesehen

 

 

Cześć wszystkim,

To znowu ten czas.  Ponieważ wciąż jesteśmy w pandemii, a zatem bez konkurencji, ponownie oferuję konkurs online F5J na nadchodzący weekend.

Procedura wygląda następująco:

Rejestrujesz się u mnie pod adresem knut.buendgen@freenet.de podając swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail.  Prosimy o rejestrację do soboty 20:00

Następnie ustawię zawody na GliderScore i wyślę Ci kody QR.

Aby wziąć udział w konkursie, musisz zeskanować / zrobić zdjęcie kodu QR lub podobnego za pomocą telefonu komórkowego, a otrzymasz maskę wprowadzania ocen.  Tutaj możesz wprowadzić wysokość, wyłączenia, czas lotu i punkty lądowania w telefonie komórkowym i przesłać je na serwer GliderScore (Submitt).

Oceny rund są natychmiast bardzo Twoje, a następnie ogólna ocena na Gliderscore HP.

Stosowane są aktualne przepisy F5J FAI.

Sposób wykorzystania kodów QR jest różny i zależy od posiadanych telefonów komórkowych.

Termin imprezy to niedziela 25 kwietnia 2021 r., A pierwsza runda rozpocznie się o 10:00.

Druga runda to od 10:30 do 11:00, trzecia runda od 11:30 do 12:00 itd.

Masz więc 30 minut na okrążenie, aby uzyskać ocenę;  Dozwolona jest tylko 1 próba na rundę.

W sumie lecimy 6 okrążeń, a więc do godziny 14:00.

Zawody są ustawione jako „publiczne”, tj. Można je oglądać na GliderScore HP.

To ogólnopolskie zawody, które odbywają się w wielu różnych miejscach.

Niemniej jednak wiemy z przeszłości, że jest tu dużo zabawy i że w „społeczności” można znowu latać.

Nie trzeba mówić, że przedewszystkim należy przestrzegać obowiązujących przepisów Coronowych, a uczestnicy są za to odpowiedzialni na swoich miejscach.

Z przyjemnością przekaż tę wiadomość zainteresowanym pilotom, w tym początkującym lub zmieniającym karierę.

Nie ma planów ograniczenia liczby pilotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hmmm, zapisałem się, tj wysłałem maila, ale Knut mi nie odesłał wczoraj QR code. Nie wiem dlaczego. Chyba, że coś pokpiłem.

Ale i tak polatałem dzisiaj :)

Na Gliderscore zawody się odbyły - zawodnicy z GER i NED. Wyniki sporo różne, pewnie sporo zależało od pogody.

Dziś w Monachium 15 stopni i 2ms, a u mnie 8 stopni i 5-7ms. Oczywiście to nic nietłumaczy ;)  tam termika i u mni też termika.

Chciałem to przećwiczyć na aplikaji, no ale tym razem się nie udało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, napisałem już do Organizatora. Jeszcze się nie odezwał.

Z wyników widać, że zawodnicy byli w różnych strefach pogodowywych http://www.gliderscore.com/OnLineScores.aspx

Moje dziejsze loty - nie byłoby wstydu :), ale też miałby 2xzerko, bo ryzykowałem. 

Moja pogoda 8 stopni, słońce z zachmurzeniem, potem słońce, wiatr 5ms + podmuchy do 7ms, potem 6 ms + podmuchy 8ms (mierzone przyrządem). Model 1,8kg było mało. Zimno (kurtka zimowa ), Nosiło :)

VER M 25.04.2021 MIR 3.jpg

VER M 25.04.2021 MIR.jpg

VER M 25.04.2021 MIR 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.