Skocz do zawartości

Przebudowa drona na samolot.


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Filip2010 napisał:

Za 1400 spokojnie kupię materiały na toto-7.

starczy na dwa a nawet na trzy modele

Pilot FlySky FS-T6 6CH 2.4GHz + odbiornik R6B ~ 250zł

ŁADOWARKA SKYRC IMAX B6 MINI ORYGINAŁ ~130zł

Akumulator 1300mAh 11.1V 30C ~ 50zł

Silnik  A2212 1400KV 2-3S - 180W - ciąg 830g ~ 25zł

Regulator obrotów ok. 40zł

SERWO TOWER PRO SG90 ~8-15zł

Materiały do budowy (pianka , balsa, sklejka, styropian itp.) ok. 200zł

 

Zależy co chcesz zbudować... kiedyś liczyłem mając już do dyspozycji aparaturę i ładowarkę koszty budowy samego modelu o rozpiętości 800mm to 162zł, a o 1200mm około 300zł. W tym wszystko wliczone , materiały, kleje, śrubki, elektronika itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip, spokojnie. Cieszy Twój entuzjazm i zainteresowanie modelarstwem lotniczym ale trzeba do tematu podejść ze spokojem i przede wszystkim pokorą. I małymi krokami. Jeśli nigdy nie miałeś doczynienia z statkami powietrznymi utrzymującymi się w powietrzu dzięki skrzydłom a nie sile ciągu wirników trzeba zacząć od podstaw. Pierwszy krok teoria. Dostałeś propozycję bardzo dobrego podręcznika napisanego z myślą o młodym czytelniku. Przeczytać i zrozumieć. Potem wykonać jakiś prosty model swobodnie latający. Np https://allegro.pl/oferta/model-szybowca-szkolny-klasy-fih-sowa-9886659306 Po to aby zaznajomić się z budową, wykorzystaniem narzędzi i nauczyć się oblatywać model. Jak już to będziesz miał w małym palcu będzie można pomyśleć o RC. I tu też zgodzę się z kolegami, że najlepiej zacząć od jakiegoś prostego, sprawdzonego, taniego kitu. Na budowę modeli od zera przyjdzie czas. A Ty widzę, że chcesz rzucić się na głęboką wodę i spore koszty.  To mały krok do katastrofy, zniechęcenia i ,tfu tfu, nieszczęścia. W obecnych czasach i dostępie do symulatorów wejść w świat zdalnie sterowanych modeli latających jest łatwiej ale i tak wszystkiego trzeba się po kolei nauczyć. 

Pisząc to bynajmniej nie chcę Ciebie zniechęcić. Wręcz przeciwnie, chcę zaoszczędzić Tobie kłopotów. I zaprocentuje to w przyszłości. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Granacik napisał:

Potem wykonać jakiś prosty model swobodnie latający. Np https://allegro.pl/oferta/model-szybowca-szkolny-klasy-fih-sowa-9886659306 

Mogę go zbudować sam ze styroduru?

Dzisiaj chciałem polatać małym styropianowym szybowcem z Lidla, ale jest za duży wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Atomizer napisał:

Pilot FlySky FS-T6 6CH 2.4GHz + odbiornik R6B ~ 250zł

 Pilota 2 z odbiornikiem mam za 2500zl. POrzadna radziecka produkcja, metalowa obudowa, i UWAGA 27MHz a nie jakies glupoty GHz. Info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytam jest zamówiona.

A w sprawie Pioneera 1400.

Czy w zestawie PNP są dobrej jakości podzespoły np. silnik i serwa, i czy nie padną po drugim locie?

Czy lepiej KIT wszystko samemu trzeba ogarnąć ale jest większa pewność?

 

 

 

Miał ktoś z was Pioneera 1400?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockowe wyposażenie  nie są jakieś extra ale można latać spokojnie i nie jest to  jednorazowe ,sam latałem na takim PNP  kupę czasu i to z kamerą, jedyne co  to rurkę węglową skrzydeł ( bagnet ) zamieniłem na pręt węglowy o tej samej średnicy bo orginalny bagnet był dosyć delikatny   ..teraz Pioneer leży i się kurzy ale nadal w pełni sprawny .

 

 

Do kitu na pewno można sobie dobrać od razu lepsze elementy :bowdeny ,serwa, silnik ,regulator ....jest to opcja oczywiście najlepsza i teoretycznie  końcowo   trochę droższa od PNP .ale wymaga dokładnego montażu  , klejenia   ,lutowania  itp -nie jest to trudne  ale nawet takie banały wymagają uwagi.

 

Przykładowe znalezione na szybko podzespoły pasujące do pioneera 

https://abc-rc.pl/product-pol-12426-Zestaw-napedowy-do-modeli-samolotow-do-1kg-silnik-A2212-6T-2200KV-ESC-30A-2x-smiglo-6035.html

Zestaw napędowy

 

https://abc-rc.pl/product-pol-1227-Serwo-TowerPro-MG-90S-13g-1-8kg-cm-metalowe-zebatki-micro.html

serwa -potrzeba 4szt

 

https://www.ef3m.pl/pl/p/Bowden-wzmocniony/518

przykład Bowdenu potrzebujesz 2szt  -akurat na ABC RC jest ale nie wersja "wzmocniona" a taka jest wskazana .

 

Może dojść drobna galanteria jak snapy i orczyki .

 

Do tego pakiet od 1300mah  do max 2200mah (za mały nie doważy ci modelu i da krótki lot , za duży przeciąży  model i napęd i jeśli w takim przypadku model wogle się wzniesie będzie katowany cały lot gazem na max co szybko "wyssie" prąd i przegrzeje zespół napędowy .Poczytaj też o wydajności prądowej ,lub obejrzyj filmy które przybliżą o tym ( i nie tylko  ) 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.