Skocz do zawartości

Balsa


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, d9Jacek napisał:

tam gdzie maja dobrą i w dobrej cenie :)

ja np w Riku ale i w Hobby-model , mają dobrą cene na listwy

No to sprawdzamy czy jest dostępna ?

 Niestety braki, duże braki na magazynach, szczególnie gr. 10-12mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balsa w modelemax to jest porażka. Wiele jej brakuje do porządnej balsy. Jak chcesz budować coś lekkiego albo z drugiej strony potrzebujesz twardej balsy to poszukaj jakiegoś sklepu/hurtowni gdzie będziesz mógł sam sobie wybrać. W sklepach mam wrażenie dzisiaj biorą to co jest i nie jest to najlepszej jakości, zarówno balsa jak i sklejka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mar_io napisał:

balsa w modelemax to jest porażka. Wiele jej brakuje do porządnej balsy. Jak chcesz budować coś lekkiego albo z drugiej strony potrzebujesz twardej balsy to poszukaj jakiegoś sklepu/hurtowni gdzie będziesz mógł sam sobie wybrać. W sklepach mam wrażenie dzisiaj biorą to co jest i nie jest to najlepszej jakości, zarówno balsa jak i sklejka. 

Zobaczę co mi przyjdzie z gimmik. U mnie w okolicy nie ma sklepu modelarskiego, jak mieszkałem w Bydgoszczy to tam był jeden sklepik z artykułami i podzespołami do budowy modeli i też kupowałem tam bslse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zakupiłem balsę w gimmik.pl , więc na razie mam, ale się zastanawiam nad lipą, wiem  że są różnego rodzaju listwy lipowe z selekcjonowanego drewna gatunek II. Na pewno można by było wykorzystać do budowy modeli. Zastanawiam się gdzie można kupić np. deskę z lipy gatunek I, bez sęków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje ze sprawa wyglada troche inaczej.Silniki małych pojemnosci wyparly elektryki.Moda na benzyne i kupowanie a nie budowanie modeli,więc sklepy nie będą mrozić kasy w czymś co nie schodzi.Jeszcze troche to będzie sam filament do druku i podkłady pod panele.Bo to też wypiera prawdziwe modelarstwo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
8 minut temu, Artur Lis napisał:

zawsze można dać zamiennik dla balsy & nasza polską Lipe 

Też tak myślałem, ale najlepiej to było by samemu iść do lasu , poszukać dobrego materiału ściąć i wysuszyć! Bo w sprzedaży to listeweczki z lipy można spotkać po cenie większej niż balsa! Pozostaje jeszcze zakup tarcicy, ale jakość materiału niepewna. Najlepiej było by osobiście wstąpić do tartaku i przebrać elementy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.