Skocz do zawartości

Balsa


Atomizer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, d9Jacek napisał:

hmmmm.....pewnie ale w tym lesie  to lipa z tą lipą będzie...no chyba że to będzie las lipowy..

widziałes kiedy lipy w lesie ?? bo ja nie  a długo już żyję

Ja wiem gdzie rosną, ale to nie moja działka ?

Najlepsza będzie młoda lipa z dużymi przyrostami, drewno miękkie i lekkie wtedy.

Najwięcej rośnie na skrajach lasu lub przy drodze.

U mnie na podwórku i przy stawku są posadzone lipy dla pszczół, ale rosną dość wolno. Więc nie ma co liczyć w najbliższych latach na materiał modelarski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JakubW napisał:

teoretycznie

 

Nie teoretycznie a praktycznie. Pół roku bujałem się z uzyskaniem pozwoleniem na wycięcie zgnitej brzozy która groziła katastrofą przy porządnej wichurze. Zresztą czubek i kilka gałęzi się kiedyś odłamało ale na szczęście nie narobiło szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Granacik napisał:

 

Nie teoretycznie a praktycznie. Pół roku bujałem się z uzyskaniem pozwoleniem na wycięcie zgnitej brzozy która groziła katastrofą przy porządnej wichurze. Zresztą czubek i kilka gałęzi się kiedyś odłamało ale na szczęście nie narobiło szkód.

To może temat na odrębny artykuł ! Dlaczego tak długo w czasie zagrożenia... Ja bym nie odpuścił a urzędasy albo wydali by w ciągu 1 dnia pozwolenie albo wszyscy by odpowiadali karnie przed sądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa, jak najbardziej się nadaje do modelarstwa .

Za komuny , zazwyczaj listewki z  lipy się używało bo balsę to tylko miało się z przydziału .

Szczegół jest taki lipa taka z tartaku musi się trochę po sezonować przynajmniej 3- 4lata aby się nadawała na listewki .

Ja mam dla swojego użytku lipę sezonowaną około 5 lat  bardzo sobie chwalę .

Używałem ją jeszcze ostatnio do skrzydeł (rdzeń Styro oklejony fornirem topoli, na krawędź  natarcia używałem lipy .

Od jakiegoś, czasu  używam listew sosnowych na krawędź natarć ze względu na twardość sosny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RomanJ4 napisał:

problem z balsą powstał w dużej mierze poprzez energetykę wiatrową

Jak tak dalej będzie, to pozostanie tylko zakraść się z laubzegą ciemną nocą pod który wiatrak i... 

 

 

uid_1b872a8f8d5bd8ca07e3c15c9e7755621441125099418_width_720_play_0_pos_0_gs_0_height_405.png.e24285e1d49fab85c0b43a91f8b738a2.png

I to jest właśnie te eko ! Wyciąć wszystkie drzewa żeby robić prąd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.