Skocz do zawartości

Uczmy się od zwierząt


M.Ch.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pozwole sobie powrocic do zdjecia z pierwszego postu tego watku. Pokazany na nim ptak kierowal sie zapewne jedynie instynktem, a nie rozumem. Majac przypisywany mu przez tworce watku rozum byc moze doszedlby do wniosku, ze zanim pocznie sie przemieniac w pieczen, jajka beda juz ugotowane.

Ludzie daja sie zbyt latwo manipulowac. Wystarczy podsunac pod nos odpowiednia fotke, skonstruowac do tego pasujaca historyjke i juz powstaje wielki hype. Podczas, gdy skutecznych rozwiazan problemu jak nie bylo, tak nie ma.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety też mają taki instynkt macierzyński tak że potrafią rzucić się w ogień za swoimi dziećmi. A dyskusja rozum instynkt ... Cóż sądzę że rozumu nie mają niektórzy ale to inna bajka. Co do DPF w jaki sposób on chroni bo w końcu te sadze są usuwane na trasie czyli raczej przenosi zanieczyszczenia na trasę, robił ktoś wymuszone wypalanie ? Silnik aż zionie gorącymi spalinami a przy okazji diesel był przeznaczony do spalania oleju chyba rzepakowego co mu doskonale idzie. Co do silników o innej konstrukcji tych rozwiązań widziałem wiele ale kto zatrzyma fabryki ?

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka



 

A przeradzają się? 
A nie widzisz tego ?

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Marek_Spy napisał:

A nie widzisz tego ?

 

Skoro pyta to pewnie nie widzi. Ja też nie widzę.

Więc może zamiast odpowiadać pytaniem na pytanie podaj z 5-10 przykładów. Chyba to nie problem biorąc pod uwagę, że są setki jak nie tysiące teorii spiskowych.

 

4 godziny temu, d9Jacek napisał:

czasami, patrz zastapienie czynnika R134A wybuchowym gównem Duponta

 

A co to za teoria spiskowa? Ja się jakoś z nią nie spotkałem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dariuszj napisał:

Ja się jakoś z nią nie spotkałem

to że ktoś sie z czym  nie spotkał to  absolutnie nie znaczy ze tego nie ma czy nie było?

Aborygenów czy Pigmejów  tez nie spotkałem ale nie odważę się na kwestionowanie ich istnienia bo JA  nie spotkałem?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, d9Jacek napisał:

to że ktoś sie z czym  nie spotkał to  absolutnie nie znaczy ze tego nie ma czy nie było?

Aborygenów czy Pigmejów  tez nie spotkałem ale nie odważę się na kwestionowanie ich istnienia bo JA  nie spotkałem?

 

Ale ja bynajmniej nie twierdzę, że takiej teorii nie było. Chciałbym tylko się dowiedzieć co to za teoria, bo się z nią nie spotkałem. Jak możesz to daj jakiegoś linka albo opisz w paru zdaniach, chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dariuszj napisał:

daj jakiegoś linka albo opisz w paru zdaniach, chętnie poczytam.

poszukam i wkleję..

.generalnie chodziło o to ,że koncern wspierał finansowo ekologów  a ci  prowadzili lobbiing na rzecz produktu ( R 600A ), mającego zastapić czynnik R134A.Firma DuPont miała /ma monopol na ten produkt bo to ich wynalazek.Jednocześnie  DuPont miał powazne udziały w jednym  znaczących koncernów samochodowych. Przegłosowano obowiązek  napełniania  klimatyzacji samochodowych rzeczonym  czynnikiem .  Afera się zrobiła  , kiedy samochody biorace udział w kolizji  na skutek  rozszczelnienia sie instalacji klimy i wycieku  gazu  zaczynały sie palić

 

link

http://autokult.pl/11721,nowy-czynnik-do-klimatyzacji-cichy-zabojca

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3075541.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, d9Jacek napisał:

.generalnie chodziło o to ,że koncern wspierał finansowo ekologów  a ci  prowadzili lobbiing na rzecz produktu ( R 600A ), mającego zastapić czynnik R134A.Firma DuPont miała /ma monopol na ten produkt bo to ich wynalazek.Jednocześnie  DuPont miał powazne udziały w jednym  znaczących koncernów samochodowych. Przegłosowano obowiązek  napełniania  klimatyzacji samochodowych rzeczonym  czynnikiem . 

 

 To jest po prostu jak sam napisałeś zwykły lobbing, a gdzie w tym ta teoria spiskowa? Sam temat nowego czynnika znam, ale powiązanej z nim teorii spiskowej już nie. O to więc pytałem i niestety mi nie odpowiedziałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dariuszj napisał:

gdzie w tym ta teoria spiskowa

ano w tym , ze nikt  wtedy nie wierzył w takie możliwosci  koncernu, wiedziano że jest cos na rzeczy ale  n ie było dowodów bezposrednich...podobna historie mieli z teflonem  ale tu już zapłacili odszkodowania

18 minut temu, dariuszj napisał:

 zwykły lobbing,

to nie był zwykły lobbing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.