Skocz do zawartości

Przestroga dla zakupów w dziale giełda


mar_io
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, qpa napisał:

 

 

Erwin skoro się kumplujecie to poproś kolegę o szybkie załatwienie sprawy, bo nie ma co kruszyć kopii jak sprawę można załatwić od ręki. 

 

Kupiłem i sprzedałem na naszej giełdzie ogrom rzeczy nigdy nie miałem żadnych uwag, a paczki pakowane po "modelarsku" mogłyby robić za czarne skrzynki. Giełda jest miejscem gdzie za darmo i sprawnie możemy kupować i sprzedawać przedmioty od ogromnej ilości osób z naszego podwórka, dlatego proszę o szanowanie tego wszystkiego ... a przede wszystkim kontrahenta. 

Jak pisalem znamy sie tylko z lotniska. Sprawa mnie nie dotyczy wiec nie bede sie w to mieszal i nie mam zamiaru nigdzie dzwonic. Tylko uwazam, ze sprawe nalezy najpierw rozwiazac polubownie a nie od razu przyczepiac komus latke oszusta i dawac to na publik. Z mojej strony temat uwazam za zakonczony - powiedzialem swoje a dalej to juz nie moja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu ciągnąć tego tematu dalej. Niech będzie przestrogą dla innych kupujących, którzy może po jego publikacji zastanowią się dwa razy. Tym bardziej że nasz "kolega" nie ma tanich rzeczy na giełdzie wystawionych.
Napisałem do Andrzeja ostatnią wiadomość z prośbą o załatwienie sprawy polubownie na moich opisanych tutaj warunkach.  Nie będę się prosić, ale nie dam też sobą pomiatać. Jeśli zainteresowany nie zgodzi się na zwrot za pobraniem dowolnym kurierem w poniedziałek idę z tym na policję. Nie będę dyskutować o prawach konsumenckich czy dobrych zwyczajach. Pewne sprawy są oczywiste.
Dla mnie takie zachowanie to oszustwo bez względu na to kto bierze w nim udział. Zamawiam w ciągu roku dziesiątki przesyłek i nigdy nikt mnie tak nie potraktował jak modelarz z Lublina, jeszcze zrozumiałbym jakiegoś 15 latka, ale człowieka w dojrzałym wieku?.... Dziwi mnie tylko że dla niektórych takie zachowanie to nic złego, no ale widocznie mamy inne poczucie wartości. Tym bardziej że nie jestem jedynym oszukanym.

Tyle z mojej strony. Pozdrawiam.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tak dla przypomnienia, bo pewnie w  gdzies mogło uciec...

11. Zabrania się podejmowania wszelkich działań, których celem jest wyłudzenie, czy też inne oszustwo natury finansowej.

 

12. Notoryczne nieprzestrzeganie powyższych zasad będzie karane czasowym lub całkowitym usunięciem z forum.

 

13. Forum jest moderowane przez "Moderator" i "Moderator Forum", którzy powołani są do pilnowania przestrzegania powyższych zasad.

Każdy użytkownik forum, który zauważy złamanie zasad obowiązujących na forum powinien niezwłocznie o takim fakcie poinformować na PW moderatora opiekującego się danym działem, lub przez użycie przycisku "Zgłoś do moderacji"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, d9Jacek napisał:

a to tak dla przypomnienia, bo pewnie w  gdzies mogło uciec...

 

13. Forum jest moderowane przez "Moderator" i "Moderator Forum", którzy powołani są do pilnowania przestrzegania powyższych zasad.

Każdy użytkownik forum, który zauważy złamanie zasad obowiązujących na forum powinien niezwłocznie o takim fakcie poinformować na PW moderatora opiekującego się danym działem, lub przez użycie przycisku "Zgłoś do moderacji"

 

Tak też oczywiście zrobiłem przed napisaniem tego tematu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zgłoszenie Mariusza na PW i dyskusję z Adminem i moderatorami.

Przypominam też że Administracja oraz Moderatorzy/Forum nie bierze odpowiedzialności oraz nie odpowiada za transakcje na giełdzie forum.

Oczywiście w granicach realnych możliwości możemy wspomóc jednak to Wy sami "skazani" jesteście w ewent. dochodzeniach np. na policji itp. dlatego zalecamy idącą ostrożność w interesach -sprzedaży -zakupu na giełdzie.

Jak widać zdarzają się czasem niezbyt uczciwi sprzedawcy ( mimo ograniczenia 20 postów dostępu do giełdy) i jest to przykre że w swoim, wąskim gronie potrafimy robić takie numery...

Liczymy na honorowe rozwiązanie sprawy przez helikoptera . Wyjście z twarzą, niepalenie za sobą mostów jest chyba lepsze niż fakt "spalenia" na forum łącznie z  ewent. tłumaczeniem się policji czy sprawy sądowej.

Na daną chwilę helikopter ma moderację postów która uniemożliwia choćby kontynuację sprzedaży na giełdzie.

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Shock napisał:

Potwierdzam zgłoszenie Mariusza na PW i dyskusję z Adminem i moderatorami.

Przypominam też że Administracja oraz Moderatorzy/Forum nie bierze odpowiedzialności oraz nie odpowiada za transakcje na giełdzie forum.

Oczywiście w granicach realnych możliwości możemy wspomóc jednak to Wy sami "skazani" jesteście w ewent. dochodzeniach np. na policji itp. dlatego zalecamy idącą ostrożność w interesach -sprzedaży -zakupu na giełdzie.

Jak widać zdarzają się czasem niezbyt uczciwi sprzedawcy ( mimo ograniczenia 20 postów dostępu do giełdy) i jest to przykre że w swoim, wąskim gronie potrafimy robić takie numery...

Liczymy na honorowe rozwiązanie sprawy przez helikoptera . Wyjście z twarzą, niepalenie za sobą mostów jest chyba lepsze niż fakt "spalenia" na forum łącznie z  ewent. tłumaczeniem się policji czy sprawy sądowej.

Na daną chwilę helikopter ma moderację postów która uniemożliwia choćby kontynuację sprzedaży na giełdzie.

 

 

 

 

 

 

 

To trochę ciekawa sprawa,bo facet obserwuje ten temat(helikopter) i ani mru,mru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Shock napisał:

Potwierdzam zgłoszenie Mariusza na PW i dyskusję z Adminem i moderatorami.

Przypominam też że Administracja oraz Moderatorzy/Forum nie bierze odpowiedzialności oraz nie odpowiada za transakcje na giełdzie forum.

Oczywiście w granicach realnych możliwości możemy wspomóc jednak to Wy sami "skazani" jesteście w ewent. dochodzeniach np. na policji itp. dlatego zalecamy idącą ostrożność w interesach -sprzedaży -zakupu na giełdzie.

Jak widać zdarzają się czasem niezbyt uczciwi sprzedawcy ( mimo ograniczenia 20 postów dostępu do giełdy) i jest to przykre że w swoim, wąskim gronie potrafimy robić takie numery...

Liczymy na honorowe rozwiązanie sprawy przez helikoptera . Wyjście z twarzą, niepalenie za sobą mostów jest chyba lepsze niż fakt "spalenia" na forum łącznie z  ewent. tłumaczeniem się policji czy sprawy sądowej.

Na daną chwilę helikopter ma moderację postów która uniemożliwia choćby kontynuację sprzedaży na giełdzie.

 

 

 

 

 

 

Już wydałeś wyrok, bez wysłuchania drugiej strony. Czy prawidłowy?........

Przeczytaj i wyciągnij wnioski.

 

Sprzedaż w internecie jako osoba prywatna. Czy muszę ...

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju bardzo dobry link, oto cytat z niego

 

"Rękojmia – wyłączenie rękojmi

 

Pisaliśmy, że sprzedawca zawsze odpowiada za wady produktu. Jeśli zdarzy się sytuacja, że towar będzie posiadał ukryte wady, to kupujący będzie mógł skorzystać z rękojmi.

Choć nie będzie mógł odstąpić od umowy na podstawie prawa do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, będzie to mógł zrobić, korzystając właśnie z rękojmi.

Przy okazji będzie można zażądać zwrotu pieniędzy.

W ostateczności trzeba udać się do sądu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan helikopter , pewnie nie zauwazył jeszcze  , ze  zbieraja się , tu na Forum , nad jego głową cięzkie chmury. Sufit mu się zawali na głowę kiedy sprawę tę  wezmie zręczny prawnik , który przerobi  pana helikoptera na  wiatrak. I mogę się załozyc , że będzie bolało finansowo  bo dojdą dodatkowe koszty

 

Kuba i Rafał, zaproponowali  rzeczonemu panu wyjscie z twarzą, pan  zasłonił się linkiem  , gdzie  tak naprawdę to g.....prawda.. więc moze jednak warto nauczyć pana , że nie warto cwaniakować i oszukiwać. Metody behawioralne  są brutalne ale podobno najskuteczniejsze

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znowu z wami ubaw bo owszem można się rozmyślić choć silnik może dobrze kręcić, zarzuty w postaci zgnieceń wydechu czy silikonu o ile to jest silikon a nie płynna uszczelka ... ciekawe czy motorek odpalał ?  Jak rozumiem był używany wiec ... nie określono jak bardzo ? Ja w sumie sie nie dziwie bo jeżeli sklep przyjmuje zwrot to zazwyczaj jest on wysyłany a potem kasa oddana nie spotkałem się za zaliczeniem. Bo to co zrozumiałem to chce oddać pieniądze ale po obejrzeniu motorka bo to działa w dwie strony skąd ma wiedzieć czy np motorek nie został uszkodzony ? Ale forum oczywiście... nieuczciwy itp. Już osadzili skazali i wyrok wykonali .

Na pewno nic nie sprzedam autorowi tak na wszelki wypadek  . 

a ciekawi mnie obecna cena motorka bo może sobie kupie ?

Na miejscu kolegi helikopter oddal bym kase na dowolnych warunkach bo lepiej miec spokój niz racje .. zona mnie nauczyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co rozumiem opisy.

-motorek niezgodny z opisem używany ale podobno miał być bez wad a jest po wyraźnych przejściach.

-sprzedający nie chce podać swoich danych wysyłka ma być na paczkomat i nic innego.

-sprzedający w odpowiedzi nie neguje, że  z silnikiem coś nie tak, nie pisze, że idealny a kupujący wydziwia --tylko wkleja link, że jest osoba prywatną i jako taka może mieć sprawę w dooopie bo osoba prywatna nie musi przyjmować zwrotu więc w sumie łaskę robi.

 

jak dla mnie -to świadczy i potwierdza, że coś jest nie tak a na pewno nie jest to uczciwe koleżeńskie podejście.

 

A zatajenie wad przedmiotu przy sprzedaży -to są paragrafy. Nie za stan -bo sprzedawana używka może być totalnym złomem -jednak kupujący powinien być o tym poinformowany przed transakcją -inaczej to jest oszustwo.

 

    Nie można sprzedawać "panie super stan Niemiec płakał jak oddawał" a  rzeczywistość to złożone z 3 ćwiartek i przystanku autobusowego, brak hamulców pordzewiałe bierze olej  nie ma wsteka oraz czwórki. ... 

            podobnie używany silnik modelarski to nie silnik pogięty i klejony silikonem... takie coś powinno być opisane jako po krecie trochę pogięte + szczegółowe zdjęcia -wtedy  nie ma problemu i  "widziały gały co brały"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak tyle ze nie znamy dokładnie jak się to odbywało a jak zrozumiałem kupił tanio, nie widzę co tam na silikonie jest i często się używa silikonów jako uszczelki, poxipolu tez nie widzę, A pogięte rurki wydechu wiertło do środka i wyklepać ale wydech jest drożny nie sadze żeby to osiągi obniżyło.  Pisze o tym jakby silnik byl bez kompresji nie chciał wchodzić na obroty itp. bo to poważna wada ale jak pisałem osądziliście i wyrok wykonaliście to przyznam wydaje się być dziwne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze  Marek powiedz szczerze Ty byś taki silnik wsadził do modelu o wartości kilku tys zł i ryzykował? Silikon to pół biedy, ale czujnik halla na jednej śrubie? pospawany korpus?  ryzykowałbyś że na tyyrytytce uchwycony czujnik się nie poluzuje? że korpus nie pęknie? wiesz że taka naprawa korpusu silnika jest tylko możliwa w sposób właściwy po wyciągnięciu wału oraz łożysk? (żeby ich nie przegrzać oraz nie rozhartować wału?) jaką mam gwarancję że ktoś to w taki sposób wykonał? żadną. Jeśli chciałbym taki motor używać to mimo iż mam park maszynowy musiałbym to wszystko rozebrać i składać od nowa aby mieć gwarancję że nie ma innych wad ukrytych.  Czy ja kupiłem tanio. Nie chłopaki zapłaciłem 614zł z wysyłką. Gdzie nowy ten sam silnik na ali kosztuje ok 600zł plus tłumik pitts może do kupy ok 750zł. Nie zapłaciłem tanio. Ale z opisu Helikoptera wynikało że silnik ma mały nalot i nie ma wad ukrytych. Zostałem oszukany. Mogę tutaj wkleić całą naszą rozmowę na PW. Nie mam się czego bać. Nie mam najmniejszego zamiaru sprawdzać silnika, choć mógłbym to wykonać bardzo rzetelnie bo mam stanowisko pomiarowe.

Nie chodzi tutaj w tej chwil nawet chłopaki o pieniążki ale o uczciwość kolegi, który będzie musieć swoim znajomym spojrzeć na lotnisku w oczy. Oszukał w tej chwili 2 ludzi. Są na to dowody a i tak ma to gdzieś...Nie chce nawet myśleć o załatwieniu sprawy polubownie. Widać że nie jest to pierwszy raz, sprawa śmierdzi na kilometr. 

Nawet jakbym kupił za 100zł to powiedz (Marek) nie jest dobrym zwyczajem nawet w tej kwocie sprzedać coś wartościowego? nie dziadostwo, złom? Wybacz ale nawet w kwocie przysłowiowego piwa wśród ludzi tym bardziej modelarzy można spodziewać się uczciwości. Osąd można wykonać na różne sposoby, każdy ma swój rozum. Dla mnie takie zachowanie to oszustwo jeśli się mylę to poprawcie mnie i podajcie argumenty na moją niekorzyść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprawy zaszły za daleko. Chciałbym zakończyć to polubownie. Wśród całego naszego koleżeństwa są Tacy co wydali na mnie wyrok, że jestem oszustem.

No cóż myślę, że się mylą.

Ale są i Tacy, którzy bardziej na chłodno podchodzą do zaistniałego problemu z zakupem jednego sprawnego technicznie silnika, który dobrze odpala, ładnie wchodzi na obroty i świetnie można go regulować.

Proponuję zakończyć ten niepotrzebny spór.

Proszę mar_io o odesłanie silnika do mnie za pobraniem 600 zł.

Dane do wysyłki wysłałem na PW.

 

Sprawę traktuję jako załatwioną.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ja na tych fotkach nie widzę tych wad może jestem ślepy. Masz dużo racji bo masz prawo odstąpić od umowy z jakiegokolwiek powodu tyle że raczej policja ci nie wdroży sprawy bo sam mam podobną sprawę tyle że nie ma nic wspólnego z modelarstwem już dwa lata czekam na rozprawę jako poszkodowany. Mnie o co innego chodzi że wszyscy już osadzili skazali i wykonali wyrok i ja bym kasę oddał w myśl zasady lepiej mieć spokój niż rację.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku ?

Zrobiłem, jak sugerujesz. Zwróć uwagę, że "grzecznie" czekam.... Dobry miesiąc ? Dalej uważasz, że to pochopny, "kapturowy" osąd ???  Gdyby Mariusz zrobił identycznie - byłby w tym samym miejscu ?   Mam wrażenie, że nie czytasz albo czytasz dość wybiórczo i dlatego zastanawiam się, jaki cel ma Twój udział w tym temacie ????? Co chcesz osiągnąć albo na co zwrócić uwagę ? Że CWANIACTWO - to właściwa postawa w dzisiejszych czasach ? Jedyna, prawidłowa - jeżeli chcemy iść do przodu ? 

Nie nagłaśniałem swojego problemu, bo jakoś tak stwierdziłem, że będzie to mój wkład w rozwój Polski "C". Tylko mam wrażenie, że to był błąd ! Prawdopodobnie Mariusz  nie straciłby pieniędzy.  Ilu jeszcze zostało tak potraktowanych ?

 Źle będę się czuł traktując każdego oferenta jako potencjalnego oszusta a taką lekcję sobie zafundowałem biorąc się na lep sympatycznego tembru z rozmowy telefonicznej.

Już się więcej nie odzywam ! Mariusz będziesz potrzebował mojego wsparcia - dzwoń: 5nula2 7trzy0 261.

- Jurek

P.S:

Polska "C" nie jest miejscem na mapie, jest cechą charakteru !

 

Edytowane przez Jerzy Markiton
wyjaśnienie
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Marek_Spy napisał:

nie widzę tych wad może jestem ślepy

Marku,

Witek bardzo precyzyjnie opisał, mogło Ci uciec...wklejam

"

z tego co rozumiem opisy.

-motorek niezgodny z opisem używany ale podobno miał być bez wad a jest po wyraźnych przejściach.

-sprzedający nie chce podać swoich danych wysyłka ma być na paczkomat i nic innego.

-sprzedający w odpowiedzi nie neguje, że  z silnikiem coś nie tak, nie pisze, że idealny a kupujący wydziwia --tylko wkleja link, że jest osoba prywatną i jako taka może mieć sprawę w dooopie bo osoba prywatna nie musi przyjmować zwrotu więc w sumie łaskę robi.

 

jak dla mnie -to świadczy i potwierdza, że coś jest nie tak a na pewno nie jest to uczciwe koleżeńskie podejście.

 

A zatajenie wad przedmiotu przy sprzedaży -to są paragrafy. Nie za stan -bo sprzedawana używka może być totalnym złomem -jednak kupujący powinien być o tym poinformowany przed transakcją -inaczej to jest oszustwo.

 

    Nie można sprzedawać "panie super stan Niemiec płakał jak oddawał" a  rzeczywistość to złożone z 3 ćwiartek i przystanku autobusowego, brak hamulców pordzewiałe bierze olej  nie ma wsteka oraz czwórki. ... 

            podobnie używany silnik modelarski to nie silnik pogięty i klejony silikonem... takie coś powinno być opisane jako po krecie trochę pogięte + szczegółowe zdjęcia -wtedy  nie ma problemu i  "widziały gały co brały"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.